Meller: "Niech biorą władzę i stanowiska, niech przejmują media i ministerstwa. TKM ad 2013?

- Najlepsze, co mogą przynieść najbliższe wybory, to samodzielne zwycięstwo PiS, pod niezmiennym przywództwem Jarosława Kaczyńskiego - pisze Marcin Meller w najnowszym ?Newsweeku?.
Marcin Meller, zapewniając, że felieton nie jest kpiną, apeluje do "lemingów, łże-elit i wszystkich tych, którzy stali tam, gdzie stało ZOMO", by nie szli na referendum w sprawie prezydent Warszawy i do najbliższych wyborów parlamentarnych. I choć, jak sam twierdzi, popiera ideę budowy w Warszawie pomnika Lecha Kaczyńskiego i nie jest zwolennikiem Prawa i Sprawiedliwości, to uważa, że najlepszym, co może się teraz wydarzyć, jest samodzielne zwycięstwo PiS w wyborach.

Meller twierdzi, że poziom rozczarowania rządzącą koalicją jest bardzo duży, a po katastrofie smoleńskiej opozycja "włączyła emocjonalne turbodoładowanie". Wśród rzeczy wymienianych przez dziennikarza, które mają świadczyć o radykalizacji opozycji, znajdują się m.in. oskarżanie rządu o rozkradanie Polski na zlecenie Rosji i Niemiec czy o dokonanie zamachu w Smoleńsku.

"Wariant egipski?"

Autor nazywa dziennikarzy takich periodyków jak "Gazeta Polska" czy "Do Rzeczy" "nieprzesadnie radykalnymi jak na prawicę" i zastanawia się, czy faktycznie uważają, że żyją w zniewolonym kraju z reżimowym rządem. Przekonuje dodatkowo, że na pewno myśli tak część ich czytelników. Meller uważa, że szansę na uspokojenie tego nurtu stwarza jedynie przejęcie władzy przez PiS. Jak pisze: "Niech ją biorą, niech niepokorni przejmują media i ministerstwa, niech ich wyborcy poczują się trochę bardziej u siebie, a ciśnienie może, podkreślam: może powoli zejdzie. Takie gigantyczne "Teraz K***a My Anno Domini 2013".

Dziennikarz stawia dalej pytanie - co, jeśli to nie pomoże lub nie przejmą władzy? I zastanawia się, czy czekają nas kolejne demonstracje uliczne, kolejne teorie spiskowe lub czy spotka nas to, co spotyka teraz Egipcjan. Na koniec dodaje, że w jego opinii, jeśli "władza zdepcze nasze Bractwo Muzułmańskie", to jest to i tak optymistyczna perspektywa, biorąc pod uwagę eskalację agresji i frustracji w życiu publicznym.

Więcej o:
Komentarze (21)
Meller: "Niech biorą władzę i stanowiska, niech przejmują media i ministerstwa. TKM ad 2013?
Zaloguj się
 • drojb

  0

  Panie Meller, pisz pan wyraźnie: żartuję - bo bez tego czytelnicy nie zrozumieją!

 • india.wr

  0

  Bractwo katolickie pzrejmie władzę, PO sama sie podkłada.
  Tak, zgadzam sie z redaktorem. Musi być gorzej ... żeby potem było lepiej ... z nowymi ludźmi u władzy
  Nie rozumiem Tuska i jego cymbałów

 • tennieztej

  0

  Po wyborach. Pani Kopacz znaleziona zostanie metr pod ziemią z łopata w reku. Niesioła znajdą na nasypie z gebą wypelnioną szczawiem. Komór-Pomór będzie zwisał w pałacu prezydenckim udając świecznik, a ten od finansów ułożony zostanie w pozycji oseska pod ścianą płaczu w Tel Avivie. Rudego znajdą w kominie z płucami wypełnionymi sadzą a Bartosz z Kwachem w końcu dostaną upragnione dyplomy ukończenia szkół. No i Sikora - co on tam robił w tej łazience z ręcznikiem owiniętyym wokół szyii. Scotland Yard zastanowiła obecnoć fotelu wartości $3,000.
  Nie po to jam się wykształcił na chłopka roztropka aby teraz pleść od rzeczy, gadać po próżnicy, rzucać słowa na wiatr albo i przelewać z pustego w próżne.

 • zyks

  Oceniono 5 razy 3

  Zawsze uważałem, że to idiota i bałwan, ale ze aż taki... No, no... Niezłe :))

 • zyks

  Oceniono 2 razy 2

  Mellerowi już zupełnie odbiło? Bredzi jak ten, jak mu tam, na mękach. Dłuższy już brak zainteresowania mediów jego osobą padł mu na głowę? Postanowił przebić Lisa z Żakowskim i wszystkich niepokornych w komplecie? Nie zauważył, że ogórki się kończą ? Spóźniony refleks :((

 • widz102

  Oceniono 18 razy 12

  Hitlerowi też byś pan dał 4 lata? Nie? To bądź pan łaskaw dawać wodzusiowi tylko to, co Pana, ok? Bo ja jakoś nie chcę skazywać moich dzieci na życie pod władzą narodowych socjalistów.

 • widz102

  Oceniono 1 raz 1

  Hitlerowi też byś pan dał 4 lata? Nie? To bądź pan łaskaw dawać wodzusiowi tylko to, co Pana, ok? Bo ja jakoś nie chcę skazywać moich dzieci na życie pod władzą narodowych socjalistów.

 • dungala

  Oceniono 3 razy 1

  I jak tu skomentować kretyna? Glupszy niż pół kilo pasztetowej .Meller ty to takim zjebem od urodzenia jesteś czy matka cię po schodach na spacer za nogę prowadziła?

 • zegareek

  Oceniono 24 razy 16

  Nie, panie Meller.

  NIE ZGADZAM SIĘ
  Co to znaczy "niech biorą" ?
  Tu chodzi o MOJĄ POLSKĄ, a nie spełnienie "chciejstw" jakiś pisdzielców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX