Wielowieyska: Nie radzimy sobie z kibolami. Mimo ekscesów wciąż mogą liczyć na obronę niektórych mediów

- Nie radzimy sobie z kibolami. Na stadionach dzieje się fatalnie - mówiła w Radiu TOK FM Dominika Wielowieyska po kolejnych incydentach z udziałem pseudokibiców. - Mimo tych ekscesów kibole wciąż mogą liczyć na obronę niektórych mediów - zauważyła publicystka
W sobotę związani z Legią pseudokibice przerwali mecz Polonii Warszawa w Łomiankach. Wczoraj w Gdyni kibole Ruchu Chorzów mieli zaatakować grupę meksykańskich marynarzy, wyzywając ich od "czarnuchów". Niedawno głośno było o wywieszonym na stadionie Lecha Poznań transparencie z napisem "Litewski chamie klęknij przed polskim panem".

"Kibole wciąż mogą liczyć na obronę niektórych mediów"

- Nie radzimy sobie z kibolami. Na stadionach dzieje się fatalnie - mówiła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - Mimo tych ekscesów kibole wciąż mogą liczyć na obronę niektórych mediów - dodała publicystka.

- Marek Pyza w tygodniku "W sieci" uważa, że wszystko jest w porządku, a tylko skretyniała "Gazeta Wyborcza" pisze listy, żeby przepraszać za transparent w Poznaniu. Z wielkim rozgoryczeniem czytam ten tekst, bo wydawało mi się, że są kwestie, w których reakcja powinna być ponadpolityczna, odrzucająca pewne animozje - mówiła Wielowieyska, podkreślając, że właśnie taka była intencja zamieszczonego w gazecie listu. "W sieci" pyta też, dlaczego MSZ i "Gazeta Wyborcza" nie reagowały, gdy w Wilnie spokojnych kibiców Lecha Poznań obrzucono puszkami po piwie i wyzywano od polskich "k...".

"Tygodnik 'W sieci' wspiera kiboli, którzy rozrabiają na stadionach"

- Szanowny panie redaktorze, przede wszystkim trzeba się bić w piersi za własne winy - apelowała Wielowieyska. - Ponieważ tygodnik "W sieci" lubi się odwoływać do ewangelicznych wartości, to przypomnę, że Chrystus mówił coś na ten temat, że chętniej widzimy drzazgę w oku bliźniego, nie dostrzegając belki we własnym. Z tym większym żalem odbieram to, że tygodnik "W sieci" wspiera kiboli, którzy rozrabiają na stadionach. To bardzo smutne - zakończyła publicystka.

Więcej o:
Komentarze (48)
Wielowieyska: Nie radzimy sobie z kibolami. Mimo ekscesów wciąż mogą liczyć na obronę niektórych mediów
Zaloguj się
 • rikardino33

  0

  Mecenasami kiboli są również,niektórzy politycy prawicy.Na czele z arcypatryiotą Romaszewskim.

 • politol59

  0

  Dużo racji, szczególnie jeśli idzie o prawicowe media. Chociaż w gdyńskiej sprawie im dalej od incydentu tym
  więcej znaków zapytania.

 • qual0play

  Oceniono 1 raz -1

  Tu chyba wcale nie chodzi o tych "kiboli" ale o te "pewne media". Prawda, Pani Wielowieyska?

 • jajecznicazpomidorami

  Oceniono 1 raz -1

  My kibole pamiętamy że szechter przeproś za brata

 • lucjank510722

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzie,wy wszyscy zaczadzieliście,gdzie wy tu widzicie sport, kibicowanie,lekcje historii,nawet politykę zagraniczną.O jakich rozterkach moralnych wy mówicie? Ja widzę tylko jedno:BANDYTYZM. Każdy kto rani,obraża,lub sprowadza niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia drugiego człowieka jest BANDYTĄ. Nic nie obchodzą mnie okrągłe zdania i słowotok wszelkiej maści.To jest zadanie dla policji.Policyjne pały,grzywny i areszty powinny ostudzić puste łby. Jeżeli to za mało to trzeba środków adekwatnych.,Państwo musi chronić zdrowie ,życie i mienie swoich obywateli.Dość biadolenia, niech Rząd zacznie wreszcie coś robić.

 • ulebyk

  Oceniono 1 raz -1

  Koszerna gadzinówka Michnika lubi przepraszać w imieniu Polaków a brat Oberredaktora, zydowski, stalinowski morderca żyje spokojnie w Szwecji z gwarancją nietykalności od III Rzeczy

 • and-j1

  Oceniono 3 razy -1

  W Polsce nic nie robi się z młodzieżą od 1989 roku. Żadna opcja polityczna nie dba o młode pokolenie. Wychowuje się ono samopas. I teraz mamy wyniki ............. bezstresowego wychowania

 • ducks_arse

  Oceniono 3 razy 1

  Umieszczam swoje uwagi tutaj, a nie pod postem forumowicza "widz102", ze względu na to, ze komentarze mało kto czyta. A szkoda - w umieszczonym poscie Widz102 zdiagnozował dokładnie sutyację w kraju i postfaszystowskie ciągoty i działania PiSuaru. Diagnoza jest słuszna i trudno znaleźć w niej słabe punkty. Narzucający sie wniosek, to bezwzględna walka o wyeliminowanie PiSuaru i sekty Sromotnika (Radyjo z Ryjem) z życia politycznego Polski.

 • poalicja

  Oceniono 2 razy 2

  Nihil noviJak zwykle...ludzie GW kłamią.Jak mawiał kulawy Joseph G,kłam rano,kłam w dzień kłam w nocy,1000 razy powtórzone kłamstwo staje się prawda.Na marginesie,nawet trudno sobie wyobrazić,żeby przyrodni brat krwawego hitlerowskiego sędziego F,stał się w powojennych Niemczech autorytetem moralnym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX