Sondaż TNS Polska: PiS zdecydowanie wyprzedza PO

PiS o 11 punktów procentowych wyprzedza PO w najnowszym sondażu TNS Polska przygotowanym na zlecenie ?Wiadomości? TVP 1. Z badania przedstawionego w TVP Info wynika, że na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 43 proc. zdeklarowanych respondentów, a na PO - 32 proc. Oprócz dwóch partyjnych liderów w Sejmie znalazłyby się tylko cztery ugrupowania.
Obecny wynik Prawa i Sprawiedliwości jest o 3 punkty procentowe większy niż w badaniu sprzed miesiąca. Natomiast notowania rządzącej Platformy Obywatelskiej spadły o 2 punkty, a to oznacza, że na PO chce głosować 32 proc. wyborców. TVP Info zwraca uwagę, że PiS osiągnął największą od kilku lat przewagę nad głównym rywalem, przewagę, która sięga aż 11 punktów procentowych.

Według sondażu TNS Polska, na trzecim miejscu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej z 12 proc. poparciem oraz PSL, na które chce głosować 5 proc. respondentów.

Z zaledwie 3 proc. poparcie poza Sejmem znalazłby się Ruch Palikota, który w stosunku do poprzedniego badania, zaliczył spadek o 3 punkty proc.

Sondaż przeprowadzono 13 sierpnia na reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski. Błąd w badaniu wynosi +/- 3,1 proc. Podstawą procentowania są osoby, które deklarują chęć udziału w wyborach i są zdecydowane, na kogo oddać głos.

Chcesz na bieżąco śledzić wydarzenia w polityce krajowej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (379)
Sondaż TNS Polska: PiS zdecydowanie wyprzedza PO
Zaloguj się
 • a-z2005

  Oceniono 1 raz 1

  Metodologia TNS: obliczamy procenty w obrębie zdecydowanych wyborców, niezdecydowanych całkowicie pomijamy.
  Rezultat - w lipcu sondaż powstał w oparciu o 538 respondentów, we wrześniu 490, w październiku o 360. Czy nadają sie jedne z drugimi do porównania? Nie, bo za każdym razem wzrasta możliwy błąd (jakoś sie nie chwalą w tym ostatnim dopuszczalnym błędem, w poprzednim było to ponad 3%). Jak już panowie z TNS dojdą do grupy 100 zdecydownych, to możliwy błąd będzie na poziomie +/- 20% albo 30%, czyli partia może mieć 30% zwoleników jak i równie dobrze 0%.
  Jedno liczba jest pewna - wartość tak prowadzonych sondaży jest równa "0".

 • klakson49

  Oceniono 4 razy 2

  Ja pie..dolę. Tusk ze swoimi nieudacznikami winien zniknąć z mapy politycznej za doprowadzenie do takiego zagrożenia. PiS na szpicy, makabra !

 • j-230

  Oceniono 3 razy -3

  MAM TEGO DOŚĆ ciekawe co powie PIS ,jak KASY JUŻ NIE MA ciekawe co powie PIS jak UNIA obetnie FUNDUSZE ,bo polska ma dość SPRAW !!!!!!! a wiadomo PIS to PARTIA WSPIERAJĄCA KLER i wiadomo ze PIS ZBUDUJE PAŃSTWO CZYLI IRAN EUROPY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • candid13

  Oceniono 3 razy -1

  ciesmy sie radujmy, dzieki mrowczej pracy mediow

  czolowka intelektualna pisiata ktora bedzie niszczyc sprawy polskie w UE

  Pawlowicz
  Sobecka
  Agent tomus slicznotka
  Brudzinski
  Blaszczak
  Gosiewska I zona katolicka
  Gosiewska II zona katolicka
  Hofmann
  Jurgiel
  Kaminski
  KarskiWisniewska
  Suski
  Pięta

 • aa_6

  Oceniono 5 razy -3

  Pominę milczeniem to, co należy zrobić z kartką, gdyby wyniki tego sondażu zostały wydrukowane. W tak pomyślanym sondażu ta sondażownia równie dobrze mogła się ograniczyć do badania zwolenników PiS-u. Wystarczyło stanąć pod kilkoma kościołami.

 • 123jna

  Oceniono 6 razy 0

  To nie jest zaden prawdziwy sondaz ale jedynie przepytanka dla pisowych Wiadomosci. Jaki widz taka odpowiedz. Tej nedznej agitki nikt chyba nie oglada oprocz pisowego narodku. Nie przejmujmy sie tyn pseudo sondazem, nie ma on pokrycia w rzeczywistosci.

 • skolopendra666

  Oceniono 11 razy 1

  Ludzie..a co mnie to obchodzi? wielka mi róznica czy bedzie rzadzic pis czy peło. Jeden syf i choojnia. Odejda muchy najedzone przyjda głodne, wymiana pracowników w urzedach -poczawszy od sprzataczek i kierowców na dyrektorach departamentow skonczywszy.( nie wpominam tu o rzadzie rzecz jasna) To jedno co sie zmieni, reszta ten sam szajs. Polska jest skazana na rzady tych 2 ugrupowan ..nie ma alternatywy. Lewica do rzadów nie wroci juz a Ruch Palikota to raptem kilkadziesiat tysiecy zwolenników w calym kraju. (partia bez zaplecza do rzadzenia ,bez programu gospodarczego ,skupiona na kilku doraźnych problemach i bolaczkach które zafundowały Polakom i Polkom solidarusze wladze po 89 roku-zakaz aborcji, restrykcyjna ustawa antynarkotykowa itp..na rzadzenie to za mało -na bycie w opozycji scyknie ) Tak wiec nie ma sie czym jarać bo wahadełko po-pisowe bedzie tak jezdzic od wyborow do wyborów i raz beda rzadzic bardziej skrajni katotalibowie a raz chadecy. Jak widac róznica żadna prawie.

 • arno-ger

  Oceniono 5 razy 1

  Przed dwoma dniami tej samej sondazowni wyszlo 29:25, a dziś 43:32 ! ! ! Niezły rozrzut. Chyba rzeczywiście robiony (ten ostatni) pod drzwiami kościołów

 • sigizm

  Oceniono 6 razy 0

  coś tu nie tak: 43% + 32 % + 12% + 5% + 3% to wychodzi, że 95% ludności zaangażowanej politycznie; wydaje mi się, że to lekka przesada - zawsze było, jak 70%, to ho ho, a teraz prawie 100%

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX