Nie byłoby "pisiora", gdyby nie wojna na Dolnym Śląsku. Między Schetyną a Protasiewiczem"

Wg Grzegorza Rzeczkowskiego z "Polityki", ujawnienie nagrań ze spotkania premiera z działaczami PO to efekt walki o fotel szefa Platformy na Dolnym Śląsku. - Tam "człowiek Tuska" - Jacek Protasiewicz - rzucił rękawicę Grzegorzowi Schetynie. Jeśli Tusk wszedł na teren Schetyny, to były marszałek Sejmu łatwo nie odpuści - stwierdził dziennikarz w TOK FM.
Ujawnienie przez "Newsweek" nagrań podczas, których premier Tusk mówi o "pisiorze", najbardziej chyba ucieszyło Jarosława Gowina. Kontrkandydat Donalda Tuska od razu zaczął w mediach opowiadać o pogardzie wobec polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Ale afera wokół słów szefa rządu może być kolejnym elementem, który osłabi - i tak słabnącą już - partię rządzącą. Kto za nią stoi?

To efekt tego, co się dzieje na Dolnym Śląsku, gdzie niebawem dojdzie do starcia Grzegorza Schetyny i wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jacka Protasiewicza, kojarzonego z Donaldem Tuskiem. Protasiewicz rzucił rękawice Schetynie. Ale większym problemem może być dla "schetynowców", że Protasiewicz proponuje, żeby Platforma Obywatelska przeprosiła się z prezydentem Wrocławia - Rafałem Dutkiewiczem - z którym, delikatnie mówiąc, Schetyna się nie lubi. To zostało potraktowane jak potwarz, przez otoczenie byłego marszałka Sejmu, i teraz mamy kolejną odsłonę tego konfliktu - wyjaśniał w "Poranku Radia TOK FM" Grzegorz Rzeczkowski, z "Rzeczpospolitej".

"Były marszałek łatwo nie odpuści"

Podstawowym faktem, który może być najważniejszym argumentem, na poparcie tych słów jest to, że premier o "pisiorze" mówił podczas spotkania z działaczami PO z... Dolnego Śląska.Zdaniem Rzeczkowskiego, choć konflikt między "tuskowcami" a "schetynowcami" trwa od lat, to "teraz dojdzie do jego erupcji". - Jeśli Tusk wszedł na teren Schetyny, to nie wydaje mi się, żeby były marszałek Sejmu łatwo odpuścił. Ten konflikt jest znacznie poważniejszy niż spór Jarosława Gowina i Donalda Tuska. Niedługo zapomnimy o Gowinie. A konflikt między Schetyna-Tusk jest o tyle niebezpieczny, że za oboma politykami stoją bardzo poważne siły.

A gdzie instynkt samozachowawczy?

Skalą wewnątrzpartyjnej walki w Platformie Obywatelskiej zaskoczony jest dr Robert Sobiech, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego. - Politycy powinni mieć instynkt samozachowawczy. A to, co robią politycy PO, to podtapianie własnego okrętu. I tego nie rozumiem - przyznał w "Poranku Radia TOK FM".

Według eksperta, choć spadek poparcia dla Platformy trwa od miesięcy, to partia nie jest w stanie tego zahamować. Głównie właśnie przez wewnętrzne wojny. - I media ciągle publikują informacje o tych sporach - mówił dr Sobiech. A to buduje obraz PO jako partii skłóconej i skupionej na sobie.

"To Schetyna powinien wyjaśnić, o co chodzi" - min. Sienkiewicz po "pisorze w MSW" >>

Więcej o:
Komentarze (14)
Nie byłoby "pisiora", gdyby nie wojna na Dolnym Śląsku. Między Schetyną a Protasiewiczem"
Zaloguj się
 • jacek-50

  0

  Dzialacze z Dolnoślaskiej PO winne wskazać Protasiewiczowi gdzie jest jego miejsce.Dzięki takim jak on PO obecnie mav takie a nie inne notowania.Ale to dobrze i jestem zadowolony.

 • jurekzoliwy

  0

  Oj, chłopcy, chłopcy! Źle się bawicie. Dla was to rozrywka, nam chodzi o życie.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 1 raz 1

  nie byłoby złodziei, gdyby nie było co kraść

 • eisbergh

  Oceniono 5 razy 3

  a ja protestuje przeciw temu, aby czlonkow pis nazywac pisiorami!!!

  pisior to w koncu potoczne okreslenie bardzo waznego organu; na tyle waznego, ze bez pisiora nikogo z nas nie byloby na tym swiecie!

  czlonkow pisu nalezy nazywac PISUARAMI. to zdecydowanie badziej adekwatne okreslenie.

 • moro0

  Oceniono 10 razy 2

  Atakować pełostwo trzeba zmasowanymi siłami aż do całkowitego rozbicia wrogów Polski !!!!
  niezalezna.pl/44737-polacy-zle-o-rzadzie-i-tusku

 • panjegoziom

  Oceniono 13 razy 1

  Wojna o władzę. Ci goście pogubili rozumy. Zapomnieli, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.
  Ci dorobkiewicze mają reprezentować nasze interesy, a nie walczyć o stołki.
  Aż się rzy...ać chce.

 • moro0

  Oceniono 15 razy -5

  gospodarka.dziennik.pl/podatki/artykuly/435220,dewizy-z-prl-pod-lupa-fiskusa.html
  Zobaczcie co ta ruda ku... z tym łysym h...em wyprawiają żeby ogolić nas z kasy do zera !!!!
  To się we łbach by nie uroiło nawet najgorszym stalinowcom żeby tak gnębić własny naród !!!

 • piotr110660

  Oceniono 21 razy -3

  Tusk powiedział to co robi od lat, pogardza milionami Polaków, którzy uważają go za b. słabego premiera (gardzie zresztą i tymi, którzy go popieraj)ą. Po co więc teraz do tego wszystkiego mieszać Schetynę, Protasiewicza, Sienkiewicza, Gowina.

 • szczaw_und_mirabelki

  Oceniono 12 razy -4

  a Polska ma sie gorzej niz GRECJA ..
  www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dlug;publiczny;polski;szybko;rosnie;80;tysiecy;zlotych;na;glowe,171,0,1361067.html
  niech PO sama splaca ten dlug

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX