Ojciec Bashobora ruszył w Polskę. Tysiące ludzi na spotkaniach. "Potężna moc Boża zstępuje na ciebie"

Ojciec John Bashobora z Ugandy, który zgromadził na Stadionie Narodowym 60 tys. osób, przyleciał do Polski na kolejne rekolekcje. W sobotę spotkał się z wiernymi w Rychwałdzie, dziś odwiedza Wałbrzych. Na spotkania z charyzmatycznym duchownym przychodzą tysiące ludzi.
W sobotę o. Bashobora spotykał się z wiernymi w Rychwałdzie koło Żywca. Dziś i jutro poprowadzi rekolekcje w Wałbrzychu, potem odwiedzi Pionki (15-17 sierpnia), Kazimierz Biskupi (19-21 sierpnia) i Górkę Klasztorną (22 sierpnia). Bilety na spotkanie w Rychwałdzie kosztowały 40 zł, za wstęp na rekolekcje w Pionkach trzeba będzie zapłacić 80 zł. Na pozostałe spotkania wstęp jest darmowy.

Rekolekcje w Rychwałdzie w deszczu

W rekolekcjach w Rychwałdzie uczestniczyło ok. 7 tys. osób. Na spotkanie przybyli autokarami pielgrzymi m.in. Śląska, Małopolski i Podkarpacia. Rekolekcje odbyły się pod gołym niebem na terenie klasztoru. Podczas spotkania padał deszcz, ale to nie zniechęciło wiernych. Wśród zebranych było wielu niepełnosprawnych i osoby z widocznymi oznakami chorób.

Nie wszyscy pielgrzymi przybyli, aby prosić o uzdrowienie. - Uczestniczymy w rekolekcjach, bo wciąż chcemy zbliżać się do Boga. Nie traktujemy tych głosów o uzdrowieniu tak dosłownie. Tu chodzi przede wszystkim o uzdrowienie z grzechu, bo to on najbardziej zatruwa człowieka - mówiły dwie studentki ze Śląska, działające w ruchu oazowym.

Ksiądz Bashobora pojawił się tuż po 10. - Potężna moc Boża zstępuje na ciebie, na twoją złość, chorobę - wykrzykiwał kapłan z Ugandy i wymieniał kolejne schorzenia, które wymagają uleczenia. - A w szczególności oczyść nas, Panie, z grzechu. Jeśli nie mamy Biblii, to musimy być uzdrowieni z tego, że nie czytamy Biblii - wołał.

Czytaj więcej o rekolekcjach w Rychwałdzie>>>

Fenomen o. Bashobory

Ojciec Bashobora był już w Polsce kilkukrotnie. Niedawno w spotkaniu z nim na Stadionie Narodowym w Warszawie uczestniczyło prawie 60 tys. ludzi. Nie brakuje osób, które wierzą, że jest on obdarzony przez Boga szczególnymi darami, a podczas prowadzonych przez niego modlitw dochodzi do uzdrowień.

- W uzdrowieniach Bashobory nie ma żadnego cudu. Samo wyobrażenie o tym, że jakieś zaburzenie ustąpi, może doprowadzić do poprawy, a nawet do zupełnego wyleczenia. Na tym polega mechanizm efektu placebo. W uproszczeniu takie "uzdrowienie" sprowadza się do tego, że oczekiwanie poprawy jest czynnikiem mobilizującym siły obronne organizmu - tłumaczy nam fenomen charyzmatyka psychiatra prof. Jerzy Aleksandrowicz .Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Powiadomimy cię o najważniejszych wydarzeniach!

Więcej o:
Komentarze (471)
Ojciec Bashobora ruszył w Polskę. Tysiące ludzi na spotkaniach. "Potężna moc Boża zstępuje na ciebie"
Zaloguj się
 • cat_1

  0

  Działalność Boshobory jest bardzo podobna do znanego i szanowanego medium spirytystycznego Divaldo Franco , pomógł wielu osobom głównie biednym i odrzuconym przez społeczeństwo , zaadoptował wiele dzieci i zbudował wielki kompleks pomocowy "dom drogi" www.spirytyzm.pl

 • malabardzomyszka

  0

  Na filmie "Darwin's Nightmare", tylko kacykowie i ksiadz jest tlusty. Reszta zjadaczy zepsutych rybich glow przymiera glodem nad pelnym ryb jeziorem Wiktorii w Tanzanii. Tam powinien pojechac "Brumburak" i zajac sie uzdrawianiem ludzi. A moze kosciol jest tak szlachetny ze pieniadze uzbierane na stadionach polskich przeznaczy na pomoc w Afryce? I jeszcze pytanie, jak wielebny spedzil czas mordow w Ugandzie? Kim jest Hutu, Tutsi czy Twa? Czy zaleca uzywanie prezerwatyw, czy jest to grzech smiertelny? Kosciol katolicki wyrzadzil niesamowita krzywde Afryce, za to powinien byc sadzony, jak i jego wodzowie JPII, i Benio. KK powinien usunac Jezusa ze swoich swiatyn, bo krzyzuje go codziennie od nowa. Afryka, Ameryka Poludniowa to najwieksze plamy na honorze KK. Jezeli cos takiego jak honor w tej instytucji istnieje

 • bearpaws

  Oceniono 1 raz -1

  btw. to sie chyba troche kloci z tym bozym planem i ufnoscia w niego, nie?

 • bearpaws

  Oceniono 2 razy 0

  Jak to było w biblii, "darmo dostaliscie darmo dawajcie"? Poza tym co z niego za katolik skoro watykan jasno ustalił ŻE:
  1. nie można z modlitwy o uzdrowienie robić cyrku
  2. nie mieszać modlitwy z eucharystią, a z tego co widze bashomborubaron to wlasnie robi
  3. spisywać KAŻDEGO uzdrowionego

  Trzy proste zasady, czy ktoś w polskim kosciele w ogole wie co tam mowi watykan, czy w ogole "nikogo to"?

 • villiers

  Oceniono 2 razy 0

  Czy bierze paciorki ?

 • villiers

  Oceniono 3 razy 1

  Ten Ulabula Uganda ma się tak do Stwórcy Wszechświata , jak odchody żuka gnojowca do lokomotywy.

 • jano53

  Oceniono 4 razy 0

  Miałem kiedyś kolegę który był przez Boga też czymś obdarzony ....wielkim przyrodzeniem i też trzepał kasiorę........... siedział sobie na rynku, na kartce miał napisane 5zł. dotkniecie, 10zł. pocałowanie a kolejki ustawiały się od rana i to w różnym wieku niewiasty stały.

 • stan-1

  Oceniono 1 raz 1

  Tak się zastanawiam głośno;
  jak przyjedzie Papierz czy będą bilety i po ile? Tu biznes może być lepszy, czy chłopcy w sukienkach już to przemyśleli?

 • wolfgang61

  Oceniono 3 razy 3

  Co ciekawe uzdrowiciel Kaszpirowski , który przyciągał również tłumy twierdzi ,że jest niewierzący.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX