Hartman: Lękajcie się, księża pedofile! Kościół powinien z radością przywitać powstanie fundacji...

"Po pierwsze, Kościół powinien z radością przywitać powstanie fundacji "Nie lękajcie się" i zaoferować pełną współpracę. Po drugie, powinien zaapelować do wiernych, aby bez obaw zgłaszali wszystkie krzywdy, których doznali" - pisze na blogu prof. Jan Hartman.
Hartman na swoim blogu na stronie internetowej tygodnika "Polityka" odnosi się do informacji, że już niedługo powstanie fundacja zrzeszająca ofiary księży pedofilów. "Nie lękajcie się" - tak ma się nazywać. Jej członkowie - co deklarują w "Gazecie Wyborczej" - ujawnią swoje nazwiska i twarze, gdy fundacja będzie mogła oficjalnie zacząć działalność.

7 punktów Hartmana

"Kościół po pierwsze powinien z radością przywitać powstanie fundacji 'Nie lękajcie się' i zaoferować pełną współpracę. Po drugie powinien zaapelować do wiernych, aby bez obaw zgłaszali wszystkie krzywdy, których doznali. Po trzecie powinien utworzyć specjalny organ, który pomagałby pozasądowo zaspokajać roszczenia pokrzywdzonych" - wymienia na swoim blogu prof. Hartman.

I dalej wymienia: Kościół powinien też utworzyć specjalny fundusz odszkodowawczy, "surowo i przykładnie" karać duchownych, którzy dopuścili się przestępstw seksualnych bądź ich ukrywania oraz "bardzo ściśle i efektywnie współpracować z prokuraturą i sądami powszechnymi". Zdaniem etyka w pierwszych latach działalności fundacji liczba osób poszkodowanych, które będą się do niej zgłaszały, będzie stale rosła, aż "zostanie przekroczona pewna masa krytyczna, po której zgłoszenia ruszą lawiną".

"Lękajcie się, księża pedofile!"

Profesor kończy odezwą: "lękajcie się, księża pedofile! Lękajcie się boskiej i ludzkiej sprawiedliwości. Módlcie się i proście swe ofiary o wybaczenie, a należnym wam karom poddawajcie się z ulgą i wdzięcznością". Dlaczego? Według Hartmana tak każe... moralność.

Więcej o:
Komentarze (66)
Hartman: Lękajcie się, księża pedofile! Kościół powinien z radością przywitać powstanie fundacji...
Zaloguj się
 • batnaidiotow

  0

  HartMAN, i wszystko jasne. Bojcie sie tez i beznapletkowcy, albowiem i wasza godzina sie zbliza...

 • tece92a

  Oceniono 2 razy 0

  Pierwsze i najważniejsze - wypowiedzieć końkordat

 • mobbay

  Oceniono 8 razy 0

  Wywęszyli kasiorę zakładają fundację po to żeby wyłudzać pieniądze tylko od kościelnych sprytnie.Takie fundację będą teraz powstawać jedna za drugą.Do zgarnięcia są miliardy. Założyciele tej fundacji powinni się obawiać bo państwo w państwie na pewno tego tak nie zostawi.

 • olkafas-olka13

  Oceniono 4 razy 2

  Polecam tekst, w którym sugeruje się,że prof. Hartman może otrzymac tekę Ministra Edukacji; o ile dojdzie do rozmów Tuska z palikotem
  blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/675693,polityczny-poligon-doswiadczalny-w-warszawie.html
  Rozmontowanie „pisowskiej ofensywy” byłoby możliwe poprzez zastosowanie nadzwyczaj wyrafinowanej techniki kreacji nowych faktów politycznych – radykalnie przemeblowujących scenę polityczną. Takim wydarzeniem mogłoby być zaproponowanie Ruchowi Palikota udziału w rządzie. Palikot mógłby zgodzić się na trzy teki: wice-premiera dla siebie oraz Ministra Edukacji Narodowej dla prof. Hartmana i Ministra Nauki dla jednego z „palikotowych ekspertów”. Czy Tusk ma na tyle odwagi intelektualnej i wyobraźni, żeby stworzyć koalicję rządową: PO + PSL + RP?

  Tekst jest napisany przez autora, który miesiąc przed publikacja New York Timesa sygnalizowal powagę związaną z ofensywa PiSu. Czyżby więc jakies "think-tanki" projektowały przemeblowanie w rzadzie Tuska i zaproszenie do niego Palikota?

 • ulebyk

  Oceniono 4 razy 0

  Hartman za pośrednictwem gadzinówki Szechtera serwuje gojom garść koszernych porad. Większość pedofilów to homoseksualiści!

 • ulebyk

  Oceniono 6 razy 0

  Większość pedofilów to homoseksualiści! Także wśród księży! Homoseksualistów zaangażowanych w propagowanie dewiacji powinni się objąć szczególnym nadzorem pod kątem ich pedofilskich skłonności.

 • karnisz1

  Oceniono 6 razy 4

  Kościół katolicki przestrzegający swoich przykazań? Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaa!
  TEGO JESZCZE NIE BYŁO!!!!!!!

 • wyciety

  Oceniono 1 raz -1

  Ciekawe,czy te goscie zaplacili jakies pieniadze ofiarom?A moze gmina na Boro Parku zaplacila?Zapraszam na film.Zwracam uwage na sciezke dzwiekowa.

 • w-peryt

  Oceniono 9 razy -1

  szefem fundacji powinien zostać główny rabin w Polsce,skarbnikiem prof.Hartman,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX