Adwokat: "Słowik" zamierza żyć zgodnie z prawem. Nie chce odszkodowania

05.08.2013 13:28
Andrzej Z. ps.

Andrzej Z. ps. "Słowik" (Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta)

- Andrzej Z. "Słowik" zamierza żyć zgodnie z prawem i nie będzie domagał się odszkodowania za 13 lat spędzonych w areszcie - powiedział jego adwokat. Były gangster opuścił po godz. 9 rano areszt przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
Andrzej Z. nie chciał po wyjściu z aresztu rozmawiać z dziennikarzami. Ubrany w garnitur wsiadł do taksówki i odjechał. W jego imieniu mówił adwokat. - Andrzej Z. pseudonim "Słowik" chciałby zbudować relację ze swoim 13-letnim synem, którego nie zna z wolności, którego widział tylko przez kraty. Pan Andrzej chciałby udowodnić społeczeństwu, że jest dobrym obywatelem i że w jego przypadku proces resocjalizacji przebiegł prawidłowo - powiedział.

Adwokat przekazał również, że Andrzej Z. nie będzie domagał się odszkodowania. Dodał, że "Słowik" przebywa teraz w Warszawie w towarzystwie swojego syna. Jakie ma plany? - Chce odpocząć i spróbować się odnaleźć w nowych realiach. Znaleźć swoje miejsce - powiedział. - Nie wiem, z czego będzie żył - dodał.

Adwokat powiedział także, że jego klient ma świadomość, iż będzie monitorowany. Nie obawia się jednak tego, bo zamierza żyć zgodnie z prawem.

Groziło dożywocie

W środę sąd uniewinnił "Słowika" od zarzutu nakłaniania do zabójstwa generała Marka Papały. Spędził za kratkami ponad 10 lat. Najpierw odsiadywał wyrok sześciu lat więzienia za kierowanie gangiem pruszkowskim, później siedział w areszcie w związku ze sprawą zabójstwa Papały.

"Słowikowi", podobnie jak Ryszardowi Boguckiemu, ws. zabójstwa Papały formalnie groziło dożywocie. Andrzeja Z. oskarżono o nakłanianie za 40 tys. dolarów płatnego zabójcy - Artura Zirajewskiego, ps. "Iwan" - do zabójstwa Papały. Boguckiemu zarzucano nakłanianie do zabójstwa oraz obserwowanie miejsca zbrodni.

Chcesz na bieżąco śledzić wydarzenia w kraju i na świecie? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Tagi:

Zobacz także
Komentarze (115)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 186 razy 170

  Ma tyle na zagranicznych kontach że jeszcze wnukom zostanie po jakie licho po sądach znowu ma łazić

 • zoro_wieczorowo_poro

  Oceniono 193 razy 159

  Jak pan "Słowik" nie chce odszkodowania, to może pan Romaszewski by coś przytulił

 • vomitorium1

  Oceniono 114 razy 110

  "Nie obawia się jednak tego, bo zamierza żyć zgodnie z prawem."
  to tak jak ja
  (zawsze zamierzałem)

 • kassabian

  Oceniono 91 razy 87

  Zapewne będzie żył z oszczędności.

 • lesgor54

  Oceniono 73 razy 67

  O miliony bezrobotnych Polaków prawie nikt się nie martwi,czy mają na co dzień co do gara włożyć,a martwią się o Słowika.Chłop ma do końca zycia kasę zapewnioną.On i jego prawnuki...

 • dasiek111

  Oceniono 53 razy 43

  W Wawie niskie bezrobocie to pewnie "coś" niebawem znajdzie.

 • m.godwin

  Oceniono 48 razy 42

  "Pan Andrzej chciałby udowodnić społeczeństwu, że jest dobrym obywatelem i że w jego przypadku proces resocjalizacji przebiegł prawidłowo"

  Sam będzie udowadniał? Nie lepiej zapłacić i zlecić to adwokatowi, niż samemu się męczyć?

 • elkipan

  Oceniono 62 razy 32

  No to za co zamierza żyć nie biorąc odszkodowania? Do roboty pójdzie?
  Może warto podpatrzeć ten fenomen?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje