Adwokat: "Słowik" zamierza żyć zgodnie z prawem. Nie chce odszkodowania

Andrzej Z. ps.

Andrzej Z. ps. "Słowik" (Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta)

- Andrzej Z. "Słowik" zamierza żyć zgodnie z prawem i nie będzie domagał się odszkodowania za 13 lat spędzonych w areszcie - powiedział jego adwokat. Były gangster opuścił po godz. 9 rano areszt przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
Andrzej Z. nie chciał po wyjściu z aresztu rozmawiać z dziennikarzami. Ubrany w garnitur wsiadł do taksówki i odjechał. W jego imieniu mówił adwokat. - Andrzej Z. pseudonim "Słowik" chciałby zbudować relację ze swoim 13-letnim synem, którego nie zna z wolności, którego widział tylko przez kraty. Pan Andrzej chciałby udowodnić społeczeństwu, że jest dobrym obywatelem i że w jego przypadku proces resocjalizacji przebiegł prawidłowo - powiedział.

Adwokat przekazał również, że Andrzej Z. nie będzie domagał się odszkodowania. Dodał, że "Słowik" przebywa teraz w Warszawie w towarzystwie swojego syna. Jakie ma plany? - Chce odpocząć i spróbować się odnaleźć w nowych realiach. Znaleźć swoje miejsce - powiedział. - Nie wiem, z czego będzie żył - dodał.

Adwokat powiedział także, że jego klient ma świadomość, iż będzie monitorowany. Nie obawia się jednak tego, bo zamierza żyć zgodnie z prawem.

Groziło dożywocie

W środę sąd uniewinnił "Słowika" od zarzutu nakłaniania do zabójstwa generała Marka Papały. Spędził za kratkami ponad 10 lat. Najpierw odsiadywał wyrok sześciu lat więzienia za kierowanie gangiem pruszkowskim, później siedział w areszcie w związku ze sprawą zabójstwa Papały.

"Słowikowi", podobnie jak Ryszardowi Boguckiemu, ws. zabójstwa Papały formalnie groziło dożywocie. Andrzeja Z. oskarżono o nakłanianie za 40 tys. dolarów płatnego zabójcy - Artura Zirajewskiego, ps. "Iwan" - do zabójstwa Papały. Boguckiemu zarzucano nakłanianie do zabójstwa oraz obserwowanie miejsca zbrodni.

Chcesz na bieżąco śledzić wydarzenia w kraju i na świecie? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
 • Piotr Pytlakowski Sąd nie mógł podjąć innej decyzji. "Miałkie dowody, nic wiarygodnego"
 • Marek Papała Przez 12 lat "Patyk" sypał innych. Dziś to on ma zarzut zabójstwa. Jak to się stało?
Komentarze (115)
Adwokat: "Słowik" zamierza żyć zgodnie z prawem. Nie chce odszkodowania
Zaloguj się
 • ricci15

  0

  czy to ten Slowik, ktorego Walesa z Wachowskim ulaskawili kiedys? Gangsterzy moga sie czusc bezpiecznie w panstwie Tuska

 • matitalolo

  0

  Ludzki pan. A co ma robić? Emeryturka? nie.Żyć z oszczędności? też nie.Oszczędności trzeba zostawić na emeryturkę.Najlepiej jakby zaczął działać w polityce.W tej dziedzinie działa wielu mu podobnych, prowadzą taką samą działalność (haracze, wymuszenia, itp.), a nikt ich po sądach nie ciąga.Tylko jemu się trafiło, został skrzywdzony, bo prowadził konkurencyjną działalność wobec polityków.Ponieważ konkurencję trzeba wykosić, dlatego też chcieli go wrobić w Papałę.Myślę, że w polityce sprawdzi się.Jest kompetentny i ma predyspozycje.

 • romikus

  Oceniono 1 raz 1

  Andrzej Z. "Słowik" to dobry człowiek Lech Wałęsa mu uwierzył i w 1993 roku go ułaskawił.A Lech Wałęsa nigdy nie myli się on jest Mędrcem Europy!!!!

 • sisi2gogo

  0

  To przecież naturalny odruch każdego niewinnie skazanego człowieka, co się dziwicie?

 • odpal

  0

  Jeju, jakie debilne komentarze! Czy wy nie rozumiecie, że obojętnie kim on tam kiedyś był, to ten facet siedział 6 lat w więzieniu będąc niewinny??? To jest kolejna porażka polskiej prokuratury, że oskarża kogoś niewinnego i trzymie w zamknięciu przez wiele lat! Też to są właśnie straszne skutki instytucji - świadka koronnego- czyli jak za najbardziej okrutnych czasów stalinizmu, kiedy to jakiś oskarżony za jakaś tam łaskę, to zeznaje wszystko co podyktuje mu prokurator! To jest właśnie instytucja świadka koronnego. Czy dla was prawo znaczy prawo, czy może chcecie liczu, oraz wyroku jakie wam podyktują media??? Zawistni mali ludzie, co chcą bić, palić, linczować kogo tylko można. Półgłupki, którzy nie rozumią, co to znaczy prawo, co to znaczy wyrok. Oni chcą drogi na skruty, oni chcą naprawiać te za niskie wyroki tych złych "liberalnych" sądów... Najlepiej przeczytać kilka artykułów, posłuchać kilka opini i już możemy poprawiać wyroki sądowe poprzez lincz i kamieniowanie

 • wyjadacz_parkietuf

  Oceniono 2 razy 2

  No ku... następny świętojebliwy! Nikt jeszcze nie zauwaza jego obłudy???
  To może od razu spalić ch...a na stosie - od razu pójdzie do nieba jako męczennik

 • kichchi

  Oceniono 5 razy 5

  dobry kandydat na prezydenta warszawy

 • garbatonosy

  Oceniono 5 razy -1

  Ten żul jest tyle warty co chyży ruj. Tyle w nim honoru co premiełku. Najpierw mówią, jak Hitler, że utrzymywać się będą z.... a potem... amnezja.

 • wkska

  Oceniono 3 razy 1

  wkońcu na wolności, życzę mu aby wszysto poszło po jego myśli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje