Gowin odpowiada internautom. "Ruch Narodowy? Wielu wartościowych ludzi"

Jarosław Gowin odpowiadał dzisiaj na pytania użytkowników Wykop.pl. Jedni chcieli wiedzieć, ile zarabia były minister sprawiedliwości, inni, co sądzi o ministrze Jacku Rostowskim. Część odpowiedzi mogła zaskoczyć. Polityk PO mówił m.in. o likwidacji gimnazjów i sympatii, jaką darzy Ruch Narodowy.
Wykopowicze od godz. 19 mogli zadawać pytania, na wybrane przez Gowina dostać też odpowiedź. A zaczęło się od pieniędzy. Poseł Platformy oświadczył, że zarabia "9500 brutto + 2000 nieopodatkowanej diety". U części odpowiedź wprost wzbudziła entuzjazm. Inni studzili. "Co jest zaskakującego w przyznaniu czegoś, co jest publicznie dostępne, chociażby na stronie Sejmu?" - pisał użytkownik kravjec.

"Cenię Republikanów, sam czuję się republikaninem"

Zaskoczyć mogła odpowiedź na pytanie o stosunek do Ruchu Narodowego. "Wielu wartościowych młodych ludzi (w tym mój syn), diagnozy często słuszne, recept brak", stwierdził polityk Platformy.

Dopytywany, "czy nie lepiej byłoby przyłączyć się do pana Wiplera i budować razem "Republikanów", zamiast ratować "kolosa na glinianych nogach", jakim jest PO?", odpisał: "Cenię Republikanów, sam czuję się republikaninem. Mam nadzieję, że zrobię z PO partię republikańską".

Gowin pochlebnie wypowiadał się też o byłym prezydencie. "Podobała mi się wschodnia polityka prezydenta Kaczyńskiego", napisał.

"Piłem piwo nie w miejscu pracy"

Z kolei mało pochlebnie wypowiedział się o ministrze finansów Jacku Rostowskim. "W tamtej kadencji mu ufałem, w tej - zdecydowanie nie".

Były minister sprawiedliwości ma też swoje zdanie na temat edukacji. "Zlikwidowałbym gimnazja, a do edukacji wprowadziłbym mechanizmy rynkowe poprzez bon", napisał Gowin.

Jeden z internautów zapytał: "Wyjaśni pan, jak to było z alkoholem, który pił pan w miejscu pracy?". Gowin tłumaczył: "Piłem piwo nie w miejscu pracy, tylko w sejmowej kawiarni, i nie w czasie pracy, tylko w przerwie między obradami a głosowaniami". Wykopowicze chcieli też wiedzieć, czy Gowin chciałby, aby antykoncepcja hormonalna zniknęła z aptek. "Jestem za klauzulą sumienia dla aptekarzy, aby mogli odmawiać sprzedaży środków wczesnoporonnych", oświadczył.

Chcesz wiedzieć więcej o wyborach w PO? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (145)
Gowin odpowiada internautom. "Ruch Narodowy? Wielu wartościowych ludzi"
Zaloguj się
 • fajny_mm

  0

  Rzeczywiście, "coś" tu nie gra. Mają rację ci, którzy ironicznie podkreślają hipokryzję pana Gowina w kwestii "przerwy" w pracy. Nie interesują mnie, szczerze mówiąc, zabawy polityków (kto z kim, przeciw komu, o kim itd), jeśli już, to mnie to zwyczajnie wkurza, bo w obecnej sytuacji gospodarczej nie powinni zajmować się niczym innym niż gospodarką i ludźmi. Chyba nie za to partie, więc i posłowie, otrzymują pieniądze z budżetu, czyli z naszych kieszeni. Wracając do pana Gowina, jednak pozbyłbym się tego człowieka z partii. Jeśli dostrzega cokolwiek dobrego w ruchu narodowym, to wszyscy członkowie PO powinni być tym oburzeni i nie na pokaz, tylko naprawdę. Po drugie, klauzula sumienia dla lekarzy i aptekarzy... Przeszkadza im sumienie? A niby dlaczego z klauzuli sumienia nie mieliby korzystać sprzedawcy warzyw i owoców? Taksówkarze? Tramwajarze? Też chyba mają sumienie? Coś podobnego może mieć miejsce tylko w jednym punkcie Europy i nietrudno to miejsce nazwać. Nie sądzę, żeby jakiegoś aptekarza albo lekarza zmuszano do wykonywania tego zawodu pod groźbą rozstrzelania. Cóż prostszego jak zmiana zawodu, w którym sumienie przeszkadza? Eh, znów dałem się nabrać na stratę czasu. Czy kogokolwiek obchodzi, co o tych sprawach myślę ja i mnie podobni?

 • mietek1940

  Oceniono 1 raz -1

  Pan Gowin ma syna, który jest w ruchu narodowym. Jestem starszy od pana Gowina i nie spotkałem na swojej drodze uczciwego narodowca (może powinienem się z tego faktu cieszyć?). Czym się pan były minister cieszy? Narodowcem w domu? Powinien się wstydzić!

 • drasyr

  Oceniono 2 razy 2

  Gowin dał się poznać ze złej strony i coraz bardziej degraduje jako polityk oraz brnie w ślepy zaułek. Nie spodziewałem się tego po nim. No ale to jego wybór.

 • dzespo

  Oceniono 4 razy 4

  Bo byc dupkiem i byc w blisko wladzy bardzo sie oplaca.. sam bys nie gnoil swojego nazwiska za 30 lub wiecej tys. miesiecznie..? Bo Ja napewno nie.. ! A tu mamy za duzo sprzedajnych lizusow..!

 • wojtek.okon

  Oceniono 5 razy 5

  Nie mam pojęcia, dlaczego Gowin jest takim dupkiem? Może ktoś wie. i mnie oświeci. Wiem tylko, że marzy Mu się waaadza, jak mówi Fedorowicz.

 • iremus

  Oceniono 3 razy 3

  Wreszcie znalazł się Mesjasz który scali POPiS. To czego nie udało się kaczorom uda się dzielnemu rycerzowi Watykanu. A gdy już tego dokona lemingi będą chodziły na wiece rydzyka, a po wiecach na randki na cmentarzach w blasku księżyca.

 • iremus

  Oceniono 6 razy 2

  .... "Ruch Narodowy? Wielu wartościowych ludzi"...... Tiaaak ! Ci wartościowi w białych kołnierzykach wydają polecenia w kogo i ile rzucić kamieni albo koktajli Mołotowa.

 • macborys

  Oceniono 4 razy 2

  ewolucja bywa pokretna, zagubila sie w otchlani dziejow mala kreseczka z nad "o"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX