"Jak weźmiecie już tę Polskę, to będziecie się nawzajem wyrzynać. Tylko pod naszą władzą macie tak dobrze"

Na swoim blogu w serwisie "Polityki" prof. Jan Hartman ostro odpowiada Rafałowi Ziemkiewiczowi, który skrytykował jego tekst nt. abp. Hosera.
W artykule "Profesor Palikota" w "Do Rzeczy" Ziemkiewicz odnosi się do komentarza Hartmana, którego najwyraźniej nie zrozumiał. Hartman przypomniał w komentarzu sens obrzędu obrzezania, który jest zbliżony do sensu chrztu i stwierdził - nawiązując do lancanizmu - że myśli abp. Hosera, jak i innych ludzi, skupiają się wokół fallicznej Istoty. Wg Ziemkiewicza, falliczna Istota, o której pisze Hartman, to... Jezus.

Hartman w dzisiejszym tekście na blogu prostuje to i tłumaczy: "Mój felieton, mimo satyrycznego tonu, był poważny, całkiem na serio przypominając, że każdy chrześcijanin jest w duchu swoim obrzezany. Słuszne napomnienie w kontekście słynnego Hoserowego 'Czy ksiądz jest obrzezany?'. Niczego obleśnego, bluźnierczego ani chamskiego w moim tekście nie było".

Zarzuca też Ziemkiewiczowi, który znany jest z tego, że swoje przypuszczenia opisuje jako fakty, oraz jego środowisku celową manipulację: "Co innego jednak kłamstwa, które mogą ściągnąć na mnie ludzką nienawiść. Nie dam z siebie zrobić obleśnego bluźniercy! Tej gęby mi nie przyprawicie. Wprawdzie dziś jestem bezsilny, bo paszkwil Ziemkiewicza przeczyta dziesięć razy więcej osób niż niniejszy wpis, ale z czasem znajdę drogę do okłamywanych przez was ludzi".

"Może kiedyś Polska będzie wasza, czyli normalna. Każdy, kto nie z wami, będzie siedział cicho i machał łopatą. A gdyby jednak podniósł swój parszywy łeb, to go wykopiecie z roboty, obsobaczycie i wsadzicie do pierdla. Patriotyczna umundurowana młodzież będzie chodzić z pochodniami tam i sam po Warszawie, aby każdy wiedział, co może go spotkać, gdyby mu się coś nie spodobało" - pisze o tzw. dziennikarzach niepokornych.

Dodaje też, że gdy tak się stanie, środowisko to, ogarnięte swoimi obsesjami, samo się zniszczy. Lepiej więc dla niego, by rządziły znienawidzone lemingi: "Bo jak weźmiecie już tę Polskę, to będziecie się nawzajem wyrzynać z werwą i bez pardonu. Tylko pod naszą władzą macie tak dobrze".

Więcej o:
Komentarze (22)
"Jak weźmiecie już tę Polskę, to będziecie się nawzajem wyrzynać. Tylko pod naszą władzą macie tak dobrze"
Zaloguj się
 • kibic_rudego

  Oceniono 4 razy 4

  kryzys się zbliża i koleżeństwo z KOR bierze się za łby
  bo koryt coraz mniej

 • ulebyk

  Oceniono 8 razy -2

  Hartman i Wyborcza - koszerne porady dla gojów, specjalność zakładu.

 • iremus

  Oceniono 9 razy -1

  Chodzi i to że każdy "sukienkowy" rodzi się ze stulejką więc trzeba go wcześniej czy później obrzezać.

 • viaac

  Oceniono 11 razy -1

  Misio niepokorny po raz kolejny obnażył się publicznie, a gawiedź klaszcze.
  Profesor mógł to zignorować. I chyba powinien.

 • jusekp

  Oceniono 10 razy -6

  m.a.m.y. - t.a.k. - d.o.b.r.z.e...

  omamusiu - co prawda, gdyby to napisał Wayne Rooney, byłoby bardziej zadżebiście, ale i tak jest suuuper. lęcę zatłitować do p. Radosława...

 • kain_brat_abla

  Oceniono 18 razy 8

  Zaraz tam wyrzynać - starym, dobrym zwyczajem powiesi się paru biskupów...

 • jerjar

  Oceniono 34 razy 20

  "Może kiedyś Polska będzie wasza, czyli normalna. Każdy, kto nie z wami, będzie siedział cicho i machał łopatą."

  Raczej nie. Raz czy drugi mogą wziąć więcej niż inni w wyborach, ale 2005 już się nie powtórzy. Nie bardzo też widać, żeby ktoś chciał z nimi współrządzić. Więc już tylko wieczne podgryzanie, i budowanie swojego mitu niepokory (kłótliwość) i patriotyzmu (wycieranie sobie gęby Ojczyzną). Musimy nauczyć się, że są.

 • spence

  Oceniono 29 razy 21

  "znany jest z tego, że swoje przypuszczenia opisuje jako fakty"
  A także, ze swoich konfabulacji. Taka to już jest ta ziemkiewiczowszczyzna...

 • swan_ganz

  Oceniono 22 razy -16

  "Bo jak weźmiecie już tę Polskę, to będziecie się nawzajem wyrzynać z werwą i bez pardonu. Tylko pod naszą władzą macie tak dobrze".

  giń z godnością a nie beczysz jak stara baba jakaś.... Tym bardziej, ze przegraliście z realem a nie z Ziemkiewiczem i jego narodowcami bo to wy - lewaccy inteligenci przerznęliście ...
  I to dubeltowo przerznęliście bo mieliście i kapitał i ludzkie zaufanie... Sam sobie wieć człowieku - łosiu ( bardzo dobre masz nazwisko, wiesz?) a nie próbujesz obślinić Raza..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX