"Co polski Kościół chce pokazać w Krakowie? W naszym hoserowo-michalikowo-rydzykowym Kościele nie czuję energii"

W ostatniej mszy Franciszka w Rio de Janeiro wzięły udział 3 mln wiernych. Czy tyle osób uda się przyciągnąć w 2016 roku do Krakowa? - Zastanawiam się, co polski Kościół zamierza za trzy lata pokazać? W takim Kościele jak mamy dziś, hoserowo-michalikowo-rydzykowym, nie czuję energii, żywotności do przyciągnięcia setek tysięcy ludzi do Krakowa - mówił w TOK FM Tomasz Machała.
Decyzja papieża Franciszka, o organizacji w Polsce następnych Światowych Dni Młodzieży, wywołała euforię. Ale zdaniem Tomasza Machały, z portalu Natemat.pl, przyznanie Krakowowi organizacji imprezy w 2016 roku to wyjątkowo poważne wyzwanie. I polscy hierarchowie powinni jak najszybciej zdać sobie z tego sprawę.

- Jeszcze raz dzisiaj oglądałem zdjęcia z Rio de Janeiro. Tłumy, człowiek przy człowieku... Jestem pod wrażeniem. Zastanawiam się, co polski Kościół zamierza za trzy lata pokazać? Szczerze mówiąc, nie czuję w naszym Kościele, hoserowo-michalikowo-rydzykowym, energii do przyciągnięcia setek tysięcy Polaków do Krakowa. Zastanawiam się, co polski Kościół zrobi, żeby być bliżej Franciszka - mówił Machała w "Poranku Radia TOK FM".

Oby ŚDM były jak Euro

Według dziennikarza ŚDM powinny być dla polskiego Kościoła tym, czym Euro 2012 dla naszych władz. Impulsem do działania i mobilizacji. - Hierarchowie mają więc trzy lata na zastanowienie się, co chce powiedzieć młodym, którzy przyjadą do Krakowa. To musi być coś inspirującego. Gdzieś są pewnie hierarchowie, którzy mają coś inspirującego do powiedzenia. Ale to nie jest większość - oceniał Tomasz Machała.

Zdaniem blogera Azraela Kubackiego polski Kościół powinien zacząć robić coś, żeby nie być kojarzonym jedynie ze sprawami w rodzaju kłótni ks. Wojciecha Lemańskiego z abp. Henrykiem Hoserem. - Za mało tam dyskusji o charakterze moralnym. O tym, co się dzieje w Kościele. Polska jest innym krajem niż za czasów Jana Pawła II. I młodzież też się zmieniła. Pojawia się więc pytanie, czy Kościół jest w stanie rozmawiać z młodymi?

"Mundial młodzieży katolickiej odbędzie się w Krakowie Co nas czeka? [BLOG]>>>

Więcej o:
Komentarze (15)
"Co polski Kościół chce pokazać w Krakowie? W naszym hoserowo-michalikowo-rydzykowym Kościele nie czuję energii"
Zaloguj się
 • normalny1944

  Oceniono 2 razy 0

  Papież zwany nie wiem dlaczego Ojcem Świętym zlecił tym nieudacznikom zwanym dalej rządem mego kraju urządzenie zlotu nawiedzonej młodzieży ci przyjęli to z zadowoleniem, bo taka impreza podobnie rozniesie na cały Świat że w Europie jest państwo którym rządzi papież on powie a nasza władza już na kolanach. Słuchajcie kmioty rządzące to nie jest promocja to jest wstyd, aby moi rządzący których ja wybieralem żyli w świecie 1000 lat nazad wiadomo że napasa się tylko katabasy im będzie ciągle mało.

 • ej_ski

  Oceniono 2 razy 2

  W takim Kościele jak mamy dziś, hoserowo-michalikowo-rydzykowym, nie czuję energii. Oni czują. totalną, średniowieczną ! Alleluja i do tyłu.

 • lisstom

  Oceniono 6 razy 0

  >>> Zdaniem blogera Azraela Kubackiego polski Kościół powinien zacząć robić coś,
  >>> żeby nie być kojarzonym jedynie ze sprawami w rodzaju ....

  Skoro Słynny Bloger Azrael Kubacki zaczął doradzać Episkopatowi w polskim KK,
  to przyszłość tej wspólnoty religijnej rysuje się w nadzwyczaj jasnych barwach,
  a starania byłej ubecji i funkcjonariuszy żałosnego pisemka "Fakty i Mity" (od kapitana Piotrowskiego)

  - przedstawiciele obu tych przenikających się środowisk są na tym forum licznie reprezentowani i łatwo dadzą się policzyć, bo będą jak nakręceni minusować ten post -

  staną się jeszcze bardzie bezpłodne i godne pożałowania.

 • poalicja

  Oceniono 11 razy -9

  Powiem tak,obrażać każdy może.Patent na to maja mendia z Czerskiej i Wiertniczej.
  Większy szacunek należy się ku...e niż funkcjonariuszowi agit-propu Machale.
  Przyczepiło się gó...,czyli Machała do okrętu,czyli do arcybiskupa Hosera i mówi płyniemy.

 • plorg

  Oceniono 11 razy -5

  "Zastanawiam się, co polski Kościół zamierza za trzy lata pokazać? ... mówił w TOK FM Tomasz Machała"

  Specjalnie dla Tomasza będzie darmowa wódeczka i coś na zagrychę, a główną atrakcją programu będzie striptiz w wykonaniu najmłodszych zakonnic. Wtedy pan Machała poczuje prawdziwą energię i żywotność.

 • panibiedroniowa

  Oceniono 5 razy -1

  Dżizaz ale wytrzeszcz!!!

 • bog43

  Oceniono 13 razy 11

  Kościół musi się zastanowić czy chce mieć wiernych czy poddanych , czy twarzą kościoła ma być Rydzyk czy ktoś podobny do Lemańskiego - rozpasanie przyszło niezwykle łatwo , powrót do sandałów nierealny .

 • led2007

  Oceniono 20 razy 16

  Dla Polski to 3 kolejne lata stracone. Kolejne miliardy wywalone w błoto...

 • totapis500

  Oceniono 14 razy 6

  Polski kościół w Krakowie tam i z powrotem będzie ich doprowadzać do grobu żydowskiego prezydenta pochowanego podobno jeszcze na polskim Wawelu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX