"Rzeczpospolita": Ojciec Rydzyk zapisał się do SKOK. To dzięki temu dostał miejsce na multipleksie

29.07.2013 07:53
Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Kierowana przez ojca Tadeusza Rydzyka Fundacja Lux Veritatis została członkiem kasy Stefczyka. Ta w styczniu wystawiła jej promesę wartą 15 mln zł, która okazała się kluczowa w staraniach o miejsce na multipleksie dla TV Trwam - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej"
Od końca października ub. roku do spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych mogą przystąpić organizacje pozarządowe, takie jak fundacje i stowarzyszenia. - Bardzo szybko z tych zapisów skorzystała fundacja Lux Veritatis zarządzająca telewizją Trwam. Przystąpiła do SKOK Stefczyka - to największa spółdzielcza kasa w Polsce. Jej wieloletnim prezesem, a dziś szefem rady nadzorczej jest Grzegorz Bierecki, w przeszłości współpracownik Lecha Kaczyńskiego, a dziś senator PiS - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

W lutym 2013 r. Stefczyk wystawił fundacji kredytową promesę wartą 15 mln zł. Ten dokument okazał się kluczowy w staraniach fundacji Rydzyka o miejsce na multipleksie. Dzięki niemu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zmieniła wcześniejsze zdanie, że Lux Veritas nie ma pieniędzy na drogi multipleks.

Współtwórcą SKOK jest Grzegorz Bierecki, były współpracownik Lecha Kaczyńskiego, obecnie senator PiS. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" mówi o swojej współpracy z fundacją Rydzyka. - Cieszę się, że TV Trwam dostała koncesję, bo dla mnie to ważna szansa na zbudowanie pluralizmu w mediach. Fundacja Lux Veritatis spełniała warunki, aby dostać koncesję w pierwszym procesie. Wierzę, że bez nacisku tych ponad 2 mln ludzi, którzy wspierali starania ojca Rydzyka, tej koncesji by nie było, choćby SKOK wystawił niebotyczną promesę - wyjaśnia.

Więcej w Rzeczpospolitej.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
Komentarze (209)
Zaloguj się
 • lesbar_2

  Oceniono 509 razy 447

  Wyznawcy Rydzyka zrobią z niego wkrótce najbogatszego Polaka - tyle że, ubogiego duchowo.

 • cillian1

  Oceniono 307 razy 263

  Promesa – przyrzeczenie, obietnica dokonania jakiejś czynności lub spełnienia danego świadczenia a także zobowiązanie organu państwowego do wydania

  no to SKOK będzie łupił budżet - jak rydzyk babcie!

 • fakiba

  Oceniono 230 razy 200

  Rydzyk pak z diabłem już dawno podpisał to co to dla niego jeszcze jeden cyrograf więcej

 • e-komentarz

  Oceniono 182 razy 146

  SKOK przyrzekł że da Rydzykowi kasę.
  KRRiT przyrzekła że da TV-Trwam multipleks.
  Kluczowe jest to czy te ponad 2 mln ludzi którzy złożyli
  podpisy przyrzekły że będą tę telewizję utrzymywać.
  Bo Stefczykowi jakoś spłacać trzeba, a dane mówią że tę
  telewizję ogląda tylko ok. 6 tysięcy widzów.
  15 mln podzielone przez 6 tys to 2500 zł na głowę.
  15 mln podzielone przez 2 mln to tylko 7,50 zł...

 • a.k.traper

  Oceniono 159 razy 139

  zapisał się by dostać kredyt "zero procent" i to bezzwrotny, widocznie uznał, że ani prezes ani ziobro do władzy nie dojdą i nie "zasponsorują":)))

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 144 razy 126

  Zerro ! Widzisz układ, i co Ty na to?

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 124 razy 110

  Oooo,ale skok o.grzyba,ale zobaczymy co z tego wyniknie..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje