Franciszek przeskoczył Obamę. Jest najbardziej wpływowym przywódcą na Twitterze

Średnio 11 tys. razy każda twitterowa wiadomość Franciszka jest przesyłana dalej przez innych użytkowników tego serwisu. To wynik prawie 5 razy lepszy od Baracka Obamy - donosi serwis Huffington Post. Dzięki temu Franciszek został uznany za najbardziej wpływowego światowego przywódcę na Twitterze.
Najnowsze badania serwisu Twiplomacy.com wskazują, że papież Franciszek jest najbardziej wpływowym światowym przywódcą na Twitterze. Jego wiadomości są najwięcej razy retweetowane, czyli przesyłane dalej przez innych użytkowników. Średnia dla papieża wynosi 11 tys. retweetów.

Franciszkowi udało się przeskoczyć prezydenta Baracka Obamę. Co prawda przywódcę USA dużo więcej osób obserwuje - 33,5 mln, a papieża "tylko" 7,2 mln - ale średnio jego tweety przesyłane są dalej przez "tylko" 2,3 tys. użytkowników.

W kompleksowym badania dot. Twittera w polityce zagranicznej jest jeden polski akcent. Polski MSZ zajął trzecie miejsce w kategorii: "najlepiej skomunikowany światowy przywódca".

Więcej informacji o badaniu znajdziesz na stronie Huffingtonpost >>

Więcej o:
Komentarze (16)
Franciszek przeskoczył Obamę. Jest najbardziej wpływowym przywódcą na Twitterze
Zaloguj się
 • gtpress

  0

  "kultura odpadow", coz za trafne okreslenie !!!!! Einstein natomiast przewidzial "generacje idiotow".......slowem, pewne zjawiska mozna przewidziec i wyjatkowo adkwatnie opisac........bezmozgi globalne czuja sie jak wloscy Ksiazeta przed zjednoczeniem........Dworzan nie mozna lekcewazyc......!!!!

 • kain_brat_abla

  0

  Barak Obama tyle może co Benjamin Natenjahuj mu pozwoli.

 • antares3

  Oceniono 1 raz -1

  Jeśli czujesz że w twoim życiu brakuje miłości i pokoju, przeczytaj Orędzia Jezusa Chrystusa dla naszych czasów. Wpisz w Google "paruzja info" albo "ostrzeżenie". Te Orędzia i proroctwa są właśnie dla Ciebie. Powtórne Przyjście Jezusa Chrystusa jest bliżej niż myślisz i On chce przygotować wszystkich ludzi. To kwestia Twojej wieczności - w Niebie lub piekle.
  Najbardziej pilna wiadomość odnosi się do mistycznego wydarzenia, które wkrótce odbędzie się na świecie. Wydarzenie opisane przez Jezusa Chrystusa jako Wielkie Ostrzeżenie i Oświetlenie Sumienia, dane będzie światu jako Największy Akt Bożego Miłosierdzia. Ostrzeżenie, cudowny Dar osobistego spotkania każdej duszy z Bogiem, poprzedzi i pomoże przygotować ludzi na Powrót Jezusa Chrystusa. Wydarzenie to będzie doświadczane przez każdego człowieka na świecie w odpowiednim wieku. Będzie to tak silne przeżycie, że nikt nie będzie mógł go zignorować. Wszyscy, nawet ateiści, przekonają się, że Bóg istnieje. Każdemu objawią się jego grzechy tak, jak pojawiają się one w oczach Boga. Dar ten będzie zachęcać ludzi do ponownej oceny swojego życia i poproszenia Boga o przebaczenie. W tych burzliwych latach będzie również inspirować wiele nawróceń, zanim Jezus Chrystus powróci jako Sprawiedliwy Sędzia.

 • anetakruk

  Oceniono 8 razy 6

  Ciekawe dlaczego Francisze taki popularny, a u nas Kościół wręcz przeciwnie.
  Papież jedzie rozmawać na Copacabana z młodymi, a u nas notka, że nie wolno oglądać Gwiezdych Wojen i słuchac The Doors.
  Ja nie jestem katoliczką, a Franciszka słucham z ciekawościa, bo powiedział parę fajnych rzeczy. No, ale rozumiem, że u nas inna dyskusja, bo przecież z szatanem walczyć trzeba. Zamiast ględzić o biedzie, nierównościach i innych błachostkach...

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 2 razy 0

  "Franciszek przeskoczył Obamę"
  Phi, wielki mi skok - ledwie 180 cm z haczykiem! Pytanie czy w sutannie, czy bez? Bo jeśli to pierwsze, to rzeczywiście niezły wynik...

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 2 razy 2

  A co z Radkiem, co z onym?

 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy 2

  Najbardziej znienawidzony w świecie to zapewne Putin...
  www.debka.com/article/23150/Pro-military-masses-in-Cairo-wave-banners-saying-“Obama-Out-Putin-in-”
  Myślę że czas rozstrzygnięcia tej rywalizacji zbliża się...
  Obawiam się że niekoniecznie w duchu chrześcijańskiego miłosierdzia. Jestem zwolennikiem Prawa Mojżeszowego: Ząb za ząb

 • mutant_popromienny

  Oceniono 4 razy 0

  Cyt: "jest najbardziej wplywowym przywodca na Twitterze"...I tylko na nim !

 • zgodanarodow

  Oceniono 7 razy 1

  I co z tego wynika ???
  Jak kiedys powiedzial Nikita Chruszczow : "A ile ten papiez ma dywizji ?"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX