Lubisz "Gwiezdne wojny", uprawiałeś jogę? Według Kościoła jesteś zagrożony duchowo

Od kilku dni przedmiotem żartów internautów jest czterostronicowa ulotka o zagrożeniach duchowych "Podstawy chrześcijańskiej walki duchowej i przygotowanie do modlitwy o uwolnienie" - zarówno z powodu kuriozalnych pytań do zdiagnozowania u siebie działania złego ducha, jak i błędów w nazwach zespołów, przed których słuchaniem ksiądz przestrzega "prawdziwych katolików" - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Czy zdarzyło ci się odesłać kogoś "do diabła"? Oglądać "Gwiezdne wojny" lub "E.T."? Słuchać Beatlesów, Jacksona, Springsteena albo The Doors i Pink Floyd? Jeśli tak, jesteś zagrożona/zagrożony duchowo i być może wymagasz interwencji egzorcysty. To nie dowcip, to ulotka diecezji warszawsko-praskiej, która stała się przebojem internetu. Jej autor, ks. dr Przemysław Sawa, egzorcysta i dyrektor Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Bielsku-Białej, tak tłumaczył wtedy portalowi Katolik.pl cel, jakiemu służy: "Wspomniany dokument powstał z potrzeby właściwego przygotowania ludzi do modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie wewnętrzne".

W samej ulotce można przeczytać, że "rozmaite praktyki otwierają człowieka na wpływ duchów złych". Jakie praktyki, to można odkryć za pomocą 60 pytań z ulotki: "Czy uprawiałeś sztuki walki lub jogę?"; "Czy wymawiałeś imiona innych bogów? (np. Makumba - bóstwo afrykańskie)", "Czy odsyłałeś kogoś » do diabła «?", "Czy posiadałeś słoniki » na szczęście «?", "Czy uczestniczyłeś w Halloween?".

Ks. Sawa podkreśla, że odniesienia do satanizmu pojawiły się po raz pierwszy w muzyce Beatlesów w 1967 r. Uwiarygodnia swoją listę, powołując się na prace o okultyzmie, a także na "Katechizm Kościoła katolickiego" z 2002 r.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej" >>

Więcej o:
Skomentuj:
Lubisz "Gwiezdne wojny", uprawiałeś jogę? Według Kościoła jesteś zagrożony duchowo
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX