Lubisz "Gwiezdne wojny", uprawiałeś jogę? Według Kościoła jesteś zagrożony duchowo

Od kilku dni przedmiotem żartów internautów jest czterostronicowa ulotka o zagrożeniach duchowych "Podstawy chrześcijańskiej walki duchowej i przygotowanie do modlitwy o uwolnienie" - zarówno z powodu kuriozalnych pytań do zdiagnozowania u siebie działania złego ducha, jak i błędów w nazwach zespołów, przed których słuchaniem ksiądz przestrzega "prawdziwych katolików" - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Czy zdarzyło ci się odesłać kogoś "do diabła"? Oglądać "Gwiezdne wojny" lub "E.T."? Słuchać Beatlesów, Jacksona, Springsteena albo The Doors i Pink Floyd? Jeśli tak, jesteś zagrożona/zagrożony duchowo i być może wymagasz interwencji egzorcysty. To nie dowcip, to ulotka diecezji warszawsko-praskiej, która stała się przebojem internetu. Jej autor, ks. dr Przemysław Sawa, egzorcysta i dyrektor Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Bielsku-Białej, tak tłumaczył wtedy portalowi Katolik.pl cel, jakiemu służy: "Wspomniany dokument powstał z potrzeby właściwego przygotowania ludzi do modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie wewnętrzne".

W samej ulotce można przeczytać, że "rozmaite praktyki otwierają człowieka na wpływ duchów złych". Jakie praktyki, to można odkryć za pomocą 60 pytań z ulotki: "Czy uprawiałeś sztuki walki lub jogę?"; "Czy wymawiałeś imiona innych bogów? (np. Makumba - bóstwo afrykańskie)", "Czy odsyłałeś kogoś ? do diabła ??", "Czy posiadałeś słoniki ? na szczęście ??", "Czy uczestniczyłeś w Halloween?".

Ks. Sawa podkreśla, że odniesienia do satanizmu pojawiły się po raz pierwszy w muzyce Beatlesów w 1967 r. Uwiarygodnia swoją listę, powołując się na prace o okultyzmie, a także na "Katechizm Kościoła katolickiego" z 2002 r.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej" >>

Więcej o:
Komentarze (546)
Lubisz "Gwiezdne wojny", uprawiałeś jogę? Według Kościoła jesteś zagrożony duchowo
Zaloguj się
 • mz50

  Oceniono 1 raz 1

  Trzeba mieć kuku na muniu, żeby krytykowac jogę.
  W takim razie egzorcyści to co to takiego.
  W roku 2013 mówić takie brednie to wstyd.

 • sirseb

  Oceniono 2 razy 2

  "diecezja warszaSko-praska" to ta od hosera i baszabory?

  :D

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 1 raz 1

  Na jogę, " Gwiezdne wojny "
  Idzie gruba kaska,
  A na tacę kościelną,
  Cieniuśko: Co łaska.

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 2 razy 2

  Duże zagrożenie w psychice starszych, często chorych ludzi, wywołuje poranne walenie w dzwony świątyń, przypominające owieczkom że należy zanieść na tace kolejną ratę opłaty za wejście do nieba...

 • india.wr

  Oceniono 3 razy 3

  Super, niech tak gadają i piszą. Im więcej idiotyzmów tym lepiej dla uwolnienia Polski z władzy tych szamanów i hipokrytów, tudzież zwykłych imbecylów.

 • ayouseptim

  Oceniono 2 razy 2

  Wystarczy, że jesteś w tak zwanym kościele to już jesteś zagrożony totalnie, bo to jest kościół Odszczepieńczy i trzyma sztamę z Belialem, ponieważ kłamie jak z nut.

 • wyciety

  Oceniono 5 razy -5

  Lektura Gazety Wyborczej czyni podobne spustoszenia.Doskonalym przykladem sa komentarze. nie tylko antychrzescijanskie,ale przeczace nawet zdrowemu rozumowi.

 • nex_us

  Oceniono 4 razy 4

  Dragi. Które księża biorą. Dobre są.

 • totapis500

  Oceniono 5 razy 5

  Tym językiem kościelne bydło może przemawiać do moherów i downów z kółek różańcowych,normalny wykształcony człowiek olewa tą swołocz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX