Żalek zamiast posiedzenia klubu wybrał wizytę w TV. "Poseł nie może lekceważyć dziennikarzy..."

W Sejmie dziś odbyło się kluczowe dla PO głosowanie - nad zawieszeniem tzw. pierwszego progu ostrożnościowego. Zawieszenie może jednak także czekać trzech posłów Platformy - Gowina, Żalka i Godsona, którzy wstrzymali się od głosu. Jeden z tej trójki - Jacek Żalek - zrezygnował z wysłuchania argumentów min. finansów - zamiast posiedzenia klubu PO wybrał wczoraj wizytę w TV.
- Mówiłem i mogę powtórzyć - poseł powinien kierować się swoimi przekonaniami. Dyscyplina nie jest w stanie nam zastąpić sumienia i poglądów. Natomiast nie może być tak, że posłowie są zamknięci na argumenty - mówi o głosowaniu ws. tzw. progu ostrożnościowego Żalek.

Dzisiaj Sejm zagłosował ws. projektu ustawy, który przewiduje zawieszenie do końca roku sankcji nakładanych na finanse publiczne po przekroczeniu wspomnianego progu, gdy relacja długu publicznego do PKB przekracza 50 proc. Jarosław Gowin, John Godson, Jacek Żalek wstrzymali się od głosu ws. rządowej ustawy o finansach publicznych. Jeden z trójki buntowników wobec propozycji rządu - Jacek Żalek - wcześniej zrezygnował z wysłuchania argumentów "za" rządową propozycją - bo gdy wczoraj na posiedzeniu klubu PO te chciał przedstawić minister finansów, poseł Żalek wybrał wizytę w telewizji.

"Poseł nie może..."

- Poseł nie może lekceważyć dziennikarzy. Jeżeli przyjąłem [do nich - red.] zaproszenie, będąc przekonanym, że to czas wolny po głosowaniach i komisjach... - tłumaczył się poseł. - A nie wiedział pan, że ma pan klub o godz. 18? - dopytywali dziennikarze. - Oczywiście, że nie - skontrował polityk.

Żalek był jednym z trzech parlamentarzystów PO, którzy w środę w głosowaniu wniosku o odrzucenie projektu rządowego wstrzymał się od głosu. Pomimo tego Sejm zdecydował, że będzie dalej pracować nad projektem noweli ustawy o finansach publicznych. Krystyna Skowrońska z PO o zachowaniu kolegów - Jacka Żalka, Johna Godsona i Jarosława Gowina - mówi krótko: - Dziwię się, że koledzy nie rozumieją. Naprawdę warto się dużo uczyć.

Po głosowaniach ponownie zbierze się klub PO - jeśli trójka "dysydentów" nie poprze rządowego projektu, grozi im zawieszenie w prawach członka klubu

Problem z budżetem?

Premier Donald Tusk informował w ubiegłym tygodniu, że deficyt budżetowy w 2013 r. będzie większy o 16 mld zł, a resorty mają obciąć wydatki o 8,5-8,6 mld zł. W sierpniu zostanie przedstawiony projekt nowelizacji budżetu. Według premiera nowelizacja jest konieczna w związku z niższymi dochodami, jakie Polska odnotowała w pierwszym półroczu. W sumie brakuje około 24 mld zł. Ubytek ten będzie można pokryć z oszczędności i przez zwiększenie deficytu.

Więcej o:
Komentarze (15)
Żalek zamiast posiedzenia klubu wybrał wizytę w TV. "Poseł nie może lekceważyć dziennikarzy..."
Zaloguj się
 • kwintylian

  0

  bezsensowna jest ta zabawa; teraz panowie przypomnieli sobie o swoich przekonaniach i sumieniu? zapisując się do partii, nie wiedzieli tego? każdy kit potrafią bezwstydnie wciskać maluczkim, ale mamy takich posłów, jakich wybraliśmy; Kantor z Mrożkiem wspólnie nie wymyśliliby tego!!!

 • robakowiecki

  Oceniono 1 raz -1

  Panie pośle Żalek ! Czy do pracy w Sejmie wybierali Pana dziennikarze , czy wyborcy? Jeżeli dla Pana ważniejsze jest spotykanie się z dziennikarzami, a nie wykonywanie mandatu posła to wolna droga ! Wystarczy złożyć mandat i hulaj dusza. Po co mydlić oczy wyborcom.

 • iha-iha-iha

  Oceniono 1 raz -1

  to juz nie jest żal ale taki malutki żalek

 • chi_neng1

  Oceniono 5 razy 3

  Nie uwlaczajc dziennikarzom, bo to nie pod ich adesm pisze ....

  Pozal sie Boze takich p(oslow) .....

 • waldi_46

  Oceniono 4 razy 0

  polaku głosując na PO osiągniesz dno i ostanie ci się jeno sznur .

 • maria20

  Oceniono 8 razy 4

  Wyrzucić z PO na zbity pysk katolowych talibów!!! Jak się nie podoba to poszli won!!!! Kaczor to by ich przy pierwszej wypowiedzi niezgodnej a jego ideologią wypier... jemu by nie podskoczyli niech idą do niego albo skończą z własną partyjką jak PJN i inne tego typu idioty!!!

 • jozek46

  Oceniono 4 razy -2

  To tylko 3 posłów z hazardzistów reprezentuje wyborców ,a reszta z Tuskiem i Vincentem na czele reprezentują własne interesy.To teraz złodzieje sprzedadzą Polskę!!!Nie bedzie już żadnego hamulca!!!

 • ediee1

  Oceniono 11 razy 5

  Żal mi Żalka, ale na głupotę i niekompetencję nic mu nie pomoże. Przypomnę mu tylko, że jest posłem PO i nie reprezentuje w sejmie tylko samego siebie, lecz wyborców. Gdy się jest w jednej drużynie to nie strzela się do własnej bramki. Czyżby Pan Bóg odebrał Żalkowi, Gowinowi i Godsonowi resztkę rozumu, mimo iż ten ostatni w bespośrednim tłumaczeniu jest "synem bożym" i potrafi wskrzeszać zmarłych. Wczoraj dodatkowo Gowin wycierał sobie gębę narodem. Odbiło wam panowie i robicie się coraz bardziej śmieszni i groteskowi. Panie Gowin, jako wyborca PO nie życzę sobie jakiejkolwiek debaty z panem Tuskiem. Równie dobrze premier mógłby debatować z Kaczyńskim, Brudzińskim, czy Błaszczakiem.

 • klara551

  Oceniono 8 razy 4

  Żal doopę ściska nad żalkową inteligencją .To raczej żelkowa inteligencja. No i jeszcze można zacytować stare przysłowie -wpuść chłopa do urzędu to atrament wypije.W prostym tłumaczeniu wpuść /wybierz /Żalka do parlamentu to nie odróżni sali obrad od studia.No cóż oba wyrazy rozpoczynają się na s a to chyba zbyt trudne do odróżnienia dla tego osobnika. Przy następnych wyborach powinniśmy żądać IQ kandydatów i zrobić im prosty test na znajomość zasad,ortografii,geografii choćby na poziomie niższczych klas podstawówki. Jak na razie przynajmniej połowa z nich jest inteligentna inaczej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX