"Gowin ma immunitet czasu głosowania". Na razie nie grozi mu usunięcie z PO

Będą kary dyscyplinarne dla trzech posłów PO, którzy wstrzymali się od głosu w sprawie nowelizacji budżetu, ale Jarosławowi Gowinowi przynajmniej do czasu rozstrzygnięcia wyborów na szefa partii nie grozi usunięcie. - Ma immunitet czasu głosowania - mówił w Poranku Radia TOK FM Rafał Grupiński, szef klubu PO.
John Godson, Jarosław Gowin i Jacek Żalek nie poparli rządowego projektu pozwalającego na zawieszenie do końca roku sankcji budżetowych po przekroczeniu pierwszego progu ostrożnościowego (relacji długu publicznego do PKB na poziomie 50 proc.). Mimo dyscypliny partyjnej trzej posłowie PO wstrzymali się od głosu.

"Będą wyciągnięte konsekwencje w postaci kar dyscyplinarnych"- Na pewno wobec tej trójki, jak i wobec kilku osób, których nie było na głosowaniu, będą wyciągnięte konsekwencje w postaci kar dyscyplinarnych - zapowiedział w Poranku Radia TOK FM Rafał Grupiński, przewodniczący klubu parlamentarnego PO. Zaznaczył, że władze chcą zająć się tą sprawą dopiero w piątek, po zakończeniu serii sejmowych głosowań. - Żeby zobaczyć, czy panowie wstrzymali się raz, czy konsekwentnie zamierzają rozmijać się z rządem i resztą członków klubu - tłumaczył Grupiński.

- A jeśli będą się rozmijać? - dopytywała prowadząca Poranek Radia TOK FM Janina Paradowska. - Rozważymy surowsze kary. Najdalej idącą jest czasowe zawieszenie w ramach członka klubu - powiedział Grupiński.

"Gowin ma immunitet czasu głosowania"

Tymczasem Andrzej Biernat zapowiadał wczoraj w TVN24, że złoży wniosek o usunięcie buntowników z szeregów partii. Okazuje się jednak, że przynajmniej Gowin może na razie być spokojny o swoją partyjną legitymację. Jak zauważyła Paradowska, poseł jako kandydat w wyborach na przewodniczącego Platformy jest objęty pewnego rodzaju immunitetem. - Gowin ma immunitet czasu głosowania - przyznał Grupiński, dodając, że wybory już się rozpoczęły. Nie ma więc mowy o relegowaniu posła z partii. - Byłaby to ingerencja klubu w proces wyborczy wewnątrz partii. Dlatego mam nadzieję, że Gowin nie korzysta cynicznie z tej tymczasowej ochrony - podkreślił szef klubu PO.

"Gowin osłabia swoje szanse w PO"

- Gowin popełnia poważny błąd w sposobie prowadzenia kampanii, ponieważ prowadzi ją na zewnątrz Platformy - ocenił ruchy posła Grupiński. Przyznał, że nie chodzi o jego medialną aktywność, ale raczej język i "totalną krytykę" Donalda Tuska. - Odmienności programowej nie trzeba manifestować, łamiąc lojalność w sejmowym głosowaniu. Tak postępując, Gowin osłabia swoje szanse w PO. Nie rozumiem, czemu tego nie dostrzega - stwierdził Grupiński.

Więcej o:
Komentarze (11)
"Gowin ma immunitet czasu głosowania". Na razie nie grozi mu usunięcie z PO
Zaloguj się
 • piemont12

  Oceniono 1 raz 1

  To typowa "kanapka" porno...Żalek na dole, Gowin na górze....Godson w środku .... To koniec cywilizacji czarnego człowieka, parafrazując imć Górskiego i Piętę z PiS-u...!

 • z-zimny

  Oceniono 7 razy 3

  Jaki immunitet? Donaldzie cojones ci urwało.
  Jak Gowin przegra to też go zostawicie w PO bo ktoś powie ze zemsta albo nie wypada kopać leżącego?
  Nie rozumiecie ile szkody platformie robi ten mały szczurek, będą naśladowcy pożyteczni idioci, już są.

 • koniu800

  Oceniono 5 razy -1

  trzeba ich wywalić jak najszybciej i dać żydowi z londynu ickowi rostowskiemu wolną rękę w zadłużaniu polski u jego pobratymców

 • e-komentarz

  Oceniono 7 razy 1

  Aborcja (Gowina z PO) jest prawnie dozwolona i uzasadniona.
  Polskie prawo zezwala na dokonanie aborcji jedynie w trzech wypadkach:
  1. - GDY CIĄŻA JEST WYNIKIEM GWAŁTU (piszę 'ciąża', bo on bardzo swojej partii ciąży)
  2. - GDY CIĄŻA ZAGRAŻA ŻYCIU LUB ZDROWIU
  3. - GDY U PŁODU STWIERDZA SIĘ CIĘŻKIE I NIEODWRACALNE WADY
  =
  ad 1. - PO jest gwałcona przez pana G. PIS-owskimi poglądami.
  ad 2. - Członkostwo pana G. zagraża zdrowiu psychicznemu Platformersów.
  Zagraża też życiu (parlamentarnemu) samej Platformy.
  ad 3. - Chyba nie wymaga opisu...

 • milorex10

  Oceniono 7 razy 1

  Jaka szlachetna i wyrozumiała ta PO. Nie wyrzuci kandydata na szefa PO J. Gowina, za krytykę poczynań innego kandydata na szefa PO, czyli D. Tuska. Niezły kabaret się zaczyna w partii, która nazywa się obywatelska.

 • chi_neng1

  Oceniono 5 razy 1

  No ale ci dwaj pozostali - nie maja immunitetu.
  Wiec mam nadzieje, ze nic nie stoi na przeszkodzie zrobienia czystki, w miedzyczasie.

  Poza tym, uwazam, ze immunitet absolutnie nie powininen obejmowac Gowina w czasie glosowania.
  Co ma piernik do wiatraka? W oczekiwaniu na glosowanie ? Niby dlaczego?
  A gdyby on dzisiaj zamordowal kogos - czy tez by to bylo aktualne?

 • fakiba

  Oceniono 7 razy 3

  Niech sobie Gowin kandyduje ale po wyborach jemu i jego kolesiom powinni takiego kopa zasadzić żeby spadli dopiero z pierwszym śniegiem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX