MSW ogłasza przetarg na telefony. Wygra iPhone 5

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozpisało przetarg na 110 nowych telefonów dla pracowników. Z analizy warunków zamówienia wynika, że szanse ma tylko najnowszy iPhone 5 - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Jak czytamy w "DGP", dokumentacja, która pojawiła się na stronach biuletynu zamówień publicznych, bardzo precyzyjnie opisuje wymagania wobec nowego telefonu dla pracowników.

Musi on działać na systemie operacyjnym iOS w wersji 6 lub wyższej. Ten zapis automatycznie ogranicza wybór do produktów Apple'a. Kolejne punkty specyfikacji istotnych warunków zamówienia konkurencję ograniczają jeszcze bardziej. Otóż zgodnie z żądaniem telefon nie może ważyć powyżej 115 gramów, a to oznacza, że w grę wchodzi jedynie najnowszy model - iPhone 5.

Centralny Ośrodek Informatyki MSW, który odpowiada za przetarg, zapewnia "DGP", że resort nie wyda dużych pieniędzy na nowy aparat, gdyż "kupi je z abonamentem, a to znacznie obniża cenę".

Cały tekst w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (115)
MSW ogłasza przetarg na telefony. Wygra iPhone 5
Zaloguj się
 • matylda1963

  0

  a wybrali kolor? Zresztą co się czepiacie, mój szesnastoletni syn też uważa IOS za najlepszy system a Androida za dno. W końcu MSW też może być w tym zakresie wykształcone.

 • bronek77

  Oceniono 1 raz 1

  Wcale się nie dziwię, że takie przetargi tam. Pracowałem we firmie, co im soft robiła - też z przetargu, hehe ;) Żeby tak w żywe oczy - i to nadal, po tylu latach... Za SLD, za PiS (nawet łatwiej, niż za SLD, chociaż strach był, że nas pogonią), teraz za PO... Politycznie nadani nadzorcy urzędników g... się znają, ci sami 'urzędnicy' różne ekipy polityczne za nos wodzą od lat...

 • pab-blo

  Oceniono 1 raz 1

  A może ministerstwo chce w ten sposób przyciągnąć więcej młodych "doradców" do resortu? Dla 21-latków taki IPhone to prawdziwy obiekt pożądania. Ciekawe, kto przygotowywał warunki przetargu. Może kolejni młodzi doradcy ministra...

 • tomesio

  Oceniono 3 razy 3

  Jak piszą:
  "Oczywiście nie będziemy płacić po 2,5 tys. za jeden telefon, gdyż kupujemy je z abonamentem, a to znacznie obniża cenę".

  Tyle, że w abonamencie taki telefon wychodzi znacznie drożej, niż kupiony bez niego. Wystarczy porównać ofertę z i bez telefonu ale na takich samych warunkach.

  "Zdecydowały kwestie bezpieczeństwa. Platforma Apple’a jest systemem zamkniętym, a to oznacza, że jest na nią znacznie mniej wirusów i gwarantuje skuteczniejsze szyfrowanie danych"

  Kolejna wierutna bzdura, znaczy tyle, że wystarczyłby telefon bez systemu operacyjnego - bo na to zwyczajnie nic się nie wgra. No ale jak chce się pograć i porobić fotki iPhone jak znalazł.

 • papaleone

  Oceniono 2 razy 2

  I tak nie wiedzą jak to się obsługuje!
  Wystarczy funkcja odbierz/zadzwoń.

 • randomjet

  Oceniono 2 razy 2

  Oszczędność, bo przynajmniej nie trzeba będzie składać do NSA osobnych raportów z każdej przeprowadzonej rozmowy

 • kertog123

  0

  tak wygląda 90% przetargów w Polsce. A tu jeszcze niektórzy drą ryja że kryterium najniższej ceny jest bardzo złe, że trzeba wprowadzić kryterium innowacyjności !!! Dopiero zaczną się przewały bo jak znam życie każdy wójt inny urzędas będzie na wyścigi wymyślał takie "innowacyjności" aby wygrała własciwa" zaprzyjaźniona firma

 • wmc-33

  Oceniono 1 raz 1

  Trzeba przyznać, że jakiś wyjątkowy tępak pisał ten przetarg, albo nadal w MSW chłopcy czują się całkowicie ponad prawem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX