Kaczyński: Rząd rozbija wspólnotę, godzi w spójność narodu

20.07.2013 14:28
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)

Polityka obecnego rządu prowadzi do rozbijania wspólnoty; dlatego choćby z tego powodu trzeba zmienić obecny rząd - powiedział lider PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Ustrzyk Dolnych (Podkarpackie).
Kaczyński ocenił, że obecny rząd szuka oszczędności głównie w słabszych grupach społecznych i biednych regionach, takich jak Bieszczady. - Mamy do czynienia ze "zwijaniem" szkół, posterunków policji, wprowadzeniem elastycznego czasu pracy, który pogarsza sytuację pracowników. Ta polityka godzi w spójność narodu, bo jeśli jesteśmy Polakami, to nie może być tak, że tylko mówimy tym samym językiem. Polityka państwa musi odpowiadać na to, że jesteśmy wspólnotą, a polityka rządu prowadzi do tego, że wspólnota jest rozbijana. Do tego dopuścić nie można, potrzebna jest zmiana władzy, choćby tylko z tego jednego powodu - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jak zaznaczył, w Polsce są obecnie dwie koncepcje rozwoju kraju: PiS i PO. Koncepcja PiS, dodał lider tej partii, zakłada zrównoważony rozwój; polityka państwa ma służyć wyrównywaniu, a nie pogłębianiu różnic.

- Polityka obecnego rządu prowadzi do tego, że biedne ziemie będą się słabiej rozwijać niż te bogate. Musimy dążyć do wyrównywania, nie da się tego zrobić z roku na rok, ale perspektywa musi być taka, że Polska musi się rozwijać w całości, ale szybciej te regiony, które są słabsze - tłumaczył Kaczyński.

W swoim wystąpieniu kilkakrotnie podkreślił, że potrzebne jest odsunięcie obecnego rządu od władzy. W jego ocenie jest kilka powodów, dla których jest to konieczne. Jednym z nich jest, podkreślił prezes PiS, liberalna koncepcja rządzenia.

- Rząd uważa, że mechanizmy społeczne wszystko załatwią, że państwo jest instytucją niepotrzebną, a resztą zajmie się automatyzm społeczny i rozwiąże problemy. Nie ma państwa, żeby ta koncepcja się sprawdziła - mówił.

W ocenie Kaczyńskiego przyszłoroczne wybory będą najważniejszymi od 1989 r. - To od ich wyniku będzie zależało, w którą stronę pójdziemy. To jest bój o naszą przyszłość kulturalną i przyszłość narodową - zaznaczył.

W 2014 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego oraz samorządowe.

Kaczyński spotka się także z mieszkańcami Leska oraz Brzozowa.

Zobacz także
Komentarze (361)
Zaloguj się
 • helena1481949

  Oceniono 463 razy 365

  jak on śmie zarzucać coś, co sam notorycznie robi. To on podzielił i dzieli naród, największy szkodnik w NOWEJ POLSCE. Brak mi słów. Ten człowiek powinien być przebadany.

 • tomtg123

  Oceniono 370 razy 310

  Sam to kaczyński zacząłeś, więc teraz ty sobie kaczyński narodem pyska nie wycieraj, bo naród to między innymi ci, ktorych kiedyś obrażałeś (np. ze stojatam gdzie stało ZOMO, albo że ci zabili brata, coś go sam do Smoleńska wysłał). Nie zyczę sobie kaczyński, żebyś ty mówił za mnie i w moim imieniu. Ja z tobą nic wspólnego nie mam i mieć nie chcę. Nie żadne "my".
  Mów za siebie i bij się w tej sprawie we własne piersi (masz powody), a nie w cudze.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 269 razy 209

  Jak to jest, że to antypolskie bydlę Jarosław Kaczyński zawsze zarzuca politykom PO dokładnie to co sam robi z wielką gorliwością i w dodatku całkiem skutecznie.
  Polacy i Wolacy, to już prawie dwa odrębne narody...niestety.

 • tygrys102

  Oceniono 237 razy 181

  nigdy więcej faszyzmu, nigdy więcej kaczyzmu, nigdy więcej idiotyzmu...prawo - jakie, sprawiedlwość wg kogo ? precz z wariatami w polityce !

 • batura3

  Oceniono 217 razy 155

  Ten Nieudacznik Jarosław K już jest nie tylko żałosny ale po prostu śmieszny. Facet (?), Tobie baby potrzeba. Jakbyś nie wiedział - baba to kobieta. Cos podobnego do K.Pawłowicz:), tylko duuuuuuuuuuuuużo ładniejsze:)

 • baba_zy_wsi

  Oceniono 168 razy 124

  I kto to mówi, panie Jarosławie K.?

 • papaleone

  Oceniono 129 razy 93

  No i powiedział co wiedział.
  A,że niedużo wiedział, to i nie powiedział.
  Masło maślane!

 • antoszek22

  Oceniono 124 razy 82

  Prezes już wział się do roboty co widać na zdjęciu
  Łapy a jedna zajęta.
  Na poważnie
  Akcja członkowie PIS do szkół na Podkarpaciu bardzo mi się podoba
  Nauczyciele ale przede wszystkim woźni będą mieli co robić w dobie kryzysu demograficznego i intelektualnego tej partii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje