Kaczyński: Rząd rozbija wspólnotę, godzi w spójność narodu

20.07.2013 14:28
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)

Polityka obecnego rządu prowadzi do rozbijania wspólnoty; dlatego choćby z tego powodu trzeba zmienić obecny rząd - powiedział lider PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Ustrzyk Dolnych (Podkarpackie).
Kaczyński ocenił, że obecny rząd szuka oszczędności głównie w słabszych grupach społecznych i biednych regionach, takich jak Bieszczady. - Mamy do czynienia ze "zwijaniem" szkół, posterunków policji, wprowadzeniem elastycznego czasu pracy, który pogarsza sytuację pracowników. Ta polityka godzi w spójność narodu, bo jeśli jesteśmy Polakami, to nie może być tak, że tylko mówimy tym samym językiem. Polityka państwa musi odpowiadać na to, że jesteśmy wspólnotą, a polityka rządu prowadzi do tego, że wspólnota jest rozbijana. Do tego dopuścić nie można, potrzebna jest zmiana władzy, choćby tylko z tego jednego powodu - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jak zaznaczył, w Polsce są obecnie dwie koncepcje rozwoju kraju: PiS i PO. Koncepcja PiS, dodał lider tej partii, zakłada zrównoważony rozwój; polityka państwa ma służyć wyrównywaniu, a nie pogłębianiu różnic.

- Polityka obecnego rządu prowadzi do tego, że biedne ziemie będą się słabiej rozwijać niż te bogate. Musimy dążyć do wyrównywania, nie da się tego zrobić z roku na rok, ale perspektywa musi być taka, że Polska musi się rozwijać w całości, ale szybciej te regiony, które są słabsze - tłumaczył Kaczyński.

W swoim wystąpieniu kilkakrotnie podkreślił, że potrzebne jest odsunięcie obecnego rządu od władzy. W jego ocenie jest kilka powodów, dla których jest to konieczne. Jednym z nich jest, podkreślił prezes PiS, liberalna koncepcja rządzenia.

- Rząd uważa, że mechanizmy społeczne wszystko załatwią, że państwo jest instytucją niepotrzebną, a resztą zajmie się automatyzm społeczny i rozwiąże problemy. Nie ma państwa, żeby ta koncepcja się sprawdziła - mówił.

W ocenie Kaczyńskiego przyszłoroczne wybory będą najważniejszymi od 1989 r. - To od ich wyniku będzie zależało, w którą stronę pójdziemy. To jest bój o naszą przyszłość kulturalną i przyszłość narodową - zaznaczył.

W 2014 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego oraz samorządowe.

Kaczyński spotka się także z mieszkańcami Leska oraz Brzozowa.

Zobacz także
Komentarze (361)
Kaczyński: Rząd rozbija wspólnotę, godzi w spójność narodu
Zaloguj się
 • kazfil

  0

  Blady strach padl na Kaczynskiego Caly Swiat i Polska powoli wychoda z kryzysu.

 • js93

  0

  Kaczyński ma rację rząd tuska się nie sprawdził i nie krzyczcie jego matołki juz nic wam nie pomoże równia jest pochyła to początek końca a jak wam sie nie podoba to emigrujcie do mongolii lub kuby pa

 • wuem43

  Oceniono 1 raz 1

  Spier... ty destruktorze i karakanie,mścicielu i zakłamańcze. Wiecie jaka produkcja rozwinęła się najbardziej za czasów rządu tych nieudaczników od pisiorów? Mówią,że kajdanek.

 • 3.praktyk

  Oceniono 2 razy 2

  Odczep się od Polaków-masz swoją wspólnotę-ludek pisowski

 • katon61

  0

  wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/397247,stlamszony-klotliwy-kobieciarz-jaki-byl-rajmund-kaczynski-ojciec-braci-kaczynskich-lecha-i-jaroslawa-napisal-o-tym-newsweek.html

  www.fakt.pl/Akta-smolenskie-Szefie-prezydent-doprowadzi-do-tragedii-,artykuly,188522,1.html

 • katon61

  Oceniono 2 razy 2

  Ty ciężki idioto, to ty rozbiłeś Polske z Rydzykiem, jak śmiesz tak kłamać, zapamietamy te twoje wszystkie kłamstwa

 • ahdrzejolsztyn

  Oceniono 2 razy 2

  PiS proponuję obowiązkową religię i nieobowiązkową matematykę na maturze.Zlikwidować gimnazja. Obniżyć wiek emerytalny do 50-lat). Upaństwowić wszystko. Komputerem na miarę PiSu będzie liczydło. Wybieraj PiS to mikołaj będzie codziennie.
  Wtedy dogonimy najlepszych w poziomie techniki i rozwoju gospodarczym.
  Oto pomysł na polską gospodarkę człowieka bez konta bankowego, która nigdy nie prowadził gospodarstwa domowego,samochodu, nie mający ani prawa jazdy, ani konta w banku, ani komputera, ani żony. Stary kawaler to zdziwaczaly staroswiecki nieudacznik-mamisynek ktorego nikt nie chciał, siedzi ciągle w martwym punkcie i nie rozwija się tak jak i jego elektorat.Walczący patriota na barykadzie, bohater narodu smoleńskiego i strażnik pamięci, który w najbardziej dramatycznych momentach moczyl nogi w misce u mamusi.
  Za dużo zasług, przypisuje sobie, chwaląc sie swoją niby walką z komuną, a dokumenty, historia, IPN, mowia co innego, lecz na klamstwo nie ma leku. Zal mi tych co na niego głosują i jeszcze w niego wierza.
  To co proponuje (czytaj program PiS !!!!) to mikołaj będzie codziennie.
  "Jarek, Jarek przyjaciół ma wielu - każdy chce leżec NA WAWELU!!!"

 • wels5

  Oceniono 2 razy 2

  Rząd rozbija jedność narodu? A PIS to niby jednoczy?!

 • ritak44dwa

  Oceniono 2 razy 2

  "Polityka obecnego rządu prowadzi do rozbijania wspólnoty; dlatego choćby z tego powodu trzeba zmienić obecny rząd"
  Cynizm i zakłamanie daleko idące.
  Przecież to nie kto inny tylko Kaczyński podzielił "wspólnotę"
  Spowodował że ludzie dzielą się na jego zwolenników i przeciwników, "a w środku może nienawiści", jak to określił proboszcz w Wilkowyjach.
  Obecnie na rodzinnych przyjęciach ludzie kłócą się lub milczą na pewne tematy a sąsiedzi zrywają stosunki. Wiem coś o tym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje