Kaczyński: Rząd rozbija wspólnotę, godzi w spójność narodu

20.07.2013 14:28
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)

Polityka obecnego rządu prowadzi do rozbijania wspólnoty; dlatego choćby z tego powodu trzeba zmienić obecny rząd - powiedział lider PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Ustrzyk Dolnych (Podkarpackie).
Kaczyński ocenił, że obecny rząd szuka oszczędności głównie w słabszych grupach społecznych i biednych regionach, takich jak Bieszczady. - Mamy do czynienia ze "zwijaniem" szkół, posterunków policji, wprowadzeniem elastycznego czasu pracy, który pogarsza sytuację pracowników. Ta polityka godzi w spójność narodu, bo jeśli jesteśmy Polakami, to nie może być tak, że tylko mówimy tym samym językiem. Polityka państwa musi odpowiadać na to, że jesteśmy wspólnotą, a polityka rządu prowadzi do tego, że wspólnota jest rozbijana. Do tego dopuścić nie można, potrzebna jest zmiana władzy, choćby tylko z tego jednego powodu - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jak zaznaczył, w Polsce są obecnie dwie koncepcje rozwoju kraju: PiS i PO. Koncepcja PiS, dodał lider tej partii, zakłada zrównoważony rozwój; polityka państwa ma służyć wyrównywaniu, a nie pogłębianiu różnic.

- Polityka obecnego rządu prowadzi do tego, że biedne ziemie będą się słabiej rozwijać niż te bogate. Musimy dążyć do wyrównywania, nie da się tego zrobić z roku na rok, ale perspektywa musi być taka, że Polska musi się rozwijać w całości, ale szybciej te regiony, które są słabsze - tłumaczył Kaczyński.

W swoim wystąpieniu kilkakrotnie podkreślił, że potrzebne jest odsunięcie obecnego rządu od władzy. W jego ocenie jest kilka powodów, dla których jest to konieczne. Jednym z nich jest, podkreślił prezes PiS, liberalna koncepcja rządzenia.

- Rząd uważa, że mechanizmy społeczne wszystko załatwią, że państwo jest instytucją niepotrzebną, a resztą zajmie się automatyzm społeczny i rozwiąże problemy. Nie ma państwa, żeby ta koncepcja się sprawdziła - mówił.

W ocenie Kaczyńskiego przyszłoroczne wybory będą najważniejszymi od 1989 r. - To od ich wyniku będzie zależało, w którą stronę pójdziemy. To jest bój o naszą przyszłość kulturalną i przyszłość narodową - zaznaczył.

W 2014 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego oraz samorządowe.

Kaczyński spotka się także z mieszkańcami Leska oraz Brzozowa.

Zobacz także
Skomentuj:
Kaczyński: Rząd rozbija wspólnotę, godzi w spójność narodu
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje