Pracodawca Norweżki zgwałconej w Dubaju nie powiadomił rodziny o jej aresztowaniu. "To niewybaczalne"

Rodzice Marthy Deborah Dalelven nie zostali w żaden sposób powiadomieni o procesie i uwięzieniu córki mimo tego, że jej pracodawca - firma THE One - wiedział o całej sprawie. Torgeir Foresund, ojczym skazanej, uważa to zachowanie za niewybaczalne. Kobieta została również zwolniona z pracy.Przedstawiciele firmy odmawiają jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie.
24-letnia Norweżka została zgwałcona podczas podróży służbowej do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Gdy zgłosiła ten fakt na policję, zabrano jej paszport i aresztowano pod zarzutem seksu pozamałżeńskiego, a następnie skazano na 16 miesięcy więzienia.

Pracodawca o wszystkim wiedział

Zarząd firmy odzieżowej THE One, w której pracowała Martha, wiedział o całym zdarzeniu, jednak w żaden sposób nie powiadomił rodziny oskarżonej. Jej matka dowiedziała się o jej aresztowaniu po czterech dniach, gdy Norweżce pozwolono zadzwonić do domu. Wygląda na to, że firma nie udzieliła oskarżonej żadnej pomocy prawnej. Podczas przesłuchań kobietę musiała wspierać przebywająca w Dubaju żona norweskiego pastora. - Moim zdaniem jest to całkowicie niewybaczalne. Procedury zawiodły na całej linii - komentuje zdenerwowany Torgeir Foresund, ojczym Marthy. Nie wiadomo jednak, czy zamierza podjąć jakieś kroki prawne wobec firmy.

Kobieta została również zwolniona z pracy.

Norwegowie krytykują firmę

THE One została założona przez pochodzącego ze Szwecji Thomasa Lundgrena w 1996 roku. Sprzedaje ubrania w 15 różnych sklepach na Bliskim Wschodzie, dając pracę 650 osobom. Przedstawiciele firmy do tej pory nie skomentowali w żaden sposób sprawy Marthy Dalelven.

Wielu Norwegów jest oburzonych tym zachowaniem i otwarcie je krytykuje. - Super, wasza pracownica została zgwałcona w Dubaju. Co zrobiliście? Zwolniliście ją i nie powiadomiliście rodziny - można przeczytać w jednym z komentarzy zamieszczonych na fanpage'u firmy. - Po tym, co zrobiła THE One, nikt nie powinien robić z nimi interesów - pisze inny internauta.

Więcej o:
Komentarze (153)
Pracodawca Norweżki zgwałconej w Dubaju nie powiadomił rodziny o jej aresztowaniu. "To niewybaczalne"
Zaloguj się
 • cillian1

  0

  co bym zrobił w takim przypadku?
  Gdybym był kobietą?

  Zabił sk..syna, i wyjechał spokojnie.
  Zanim te religijne debile połapią się, że jakiś ich wyznawca zniknął - ja wyjadę!

  :)

 • luxvsnur

  0

  Sprawca podobno jest Sudańczykiem i pracownikiem tejże samej firmy (ciekawe, czy go też wylali?).
  Znajomość służbowa, a nie prywatna - zwłaszcza, że z jednej aluzji w prasie (wzmiance o partnerce ofiary) można wywnioskować, że Norweżkę nie pociągają osobniki płci męskiej, więc wszelkie zwyczajowe 'życzliwe' obwiniania ofiary gwałtu w tej sytuacji są jeszcze bardziej karykaturalne i obrzydliwe niż zazwyczaj...

 • czaromir

  0

  Ludzie to zwierzęta. Na swoją zwierzęcość nabudowali sobie kultury, w tym różne religie.

  Do tego dochodzi żądza pieniądza, która bywa nadrzędna wobec moralności.

  W tej sytuacji samczość, mamona, i jakieś bzdury spisane w księdze na pustyni wygrywają.

  Allah srakbar!

 • drabe1

  0

  Mam zasadnicze pytanie : Jakiej narodowości byli ci " Koledzy z pracy ", którzy dopuścili się zbiorowego gwałtu na dziewczynie ? Jeżeli byli to Arabowie, nie ma się co dziwić, natomiast jeżeli skandynawowie, to jestem mocno zaskoczony.

 • commenty

  Oceniono 2 razy 2

  Firma skasowała konto na facebook'u. Pojawiały się tam linki do artykułów z całego świata na temat wyrzucenia dziewczyny z pracy oraz skan jej wypowiedzenia!

  THE One poświęciło ją w ramach swoich interesów z krajami arabskimi. Po prostu ją sprzedali ... jak zwykli stręczyciele.

 • jakub53

  0

  @od-or
  Otøya byla wielka porazka policji norweskiej, SAEPO i tych dalszych wywiadow (nawet wojskowy nie wylapal, gdzie byli bracia z Langley)? F..of - ja mam przynajmniej szacunek do ofiar.

 • jakub53

  Oceniono 2 razy 2

  @supertlumacz
  I tak mnie smieszysz. Bucowatym nickiem i tym co piszesz. Moze troche lekcji:

  Cytat z Wiki: 'Shalom aleikhem (or sholom aleikhem) (Hebrew: שָׁלוֹם עֲלֵיכֶם‎ shālôm ʻalêḵem; Yiddish: שלום־עליכם sholem aleykhem) ' Mozesz sobie to odtworzyc z Goola Translatora w wesji dzwiekowej.

  Albo jak wolish nowa wersje - Shalom, Salaam Aleikum.

  Albo jak wolisz arabska wersje - As-salam alaykum (السلام عليكم)

  Wszystkie te narody pozdrawiaja sie w imie pokoju. Szkoda ze pokoju nie ma sa szczuje z kosmosu PL...

 • jakub53

  Oceniono 2 razy 2

  Faen helvete, svenska bror - du har inte modet. Jeg vet at du sikter paring; forum, ingen hjerne

  @supertlumacz
  Radko sie spotyka zakamuflowanych dupkow. Popierasz islamistow (przeczytaj swoj tekst), popierasz antysemitow (vide). I dupowata deklaracja mnie nie przekonuje, kazdy ma swoj profil. To rozumnym widac.

 • supertlumacz

  Oceniono 6 razy -4

  Kochane gimbusy z GW :))

  Robią się coraz bardziej cwane i aby uniknąć krytyki opartej na zagranicznych informacjach , zmieniły nieznacznie imię i nazwisko głównej bohaterki
  www.newsinenglish.no/2013/07/19/rape-in-dubai-sets-off-outcry-in-norway/
  Jest to świetna metoda znana mi z prasy Izraela która w ten sposób chroni obywateli pewnej narodowości przed zakusami wybitnych antysemitów.

  Mając dokładne dane osobowe możecie się dowiedzieć z wielu źródeł jak to było naprawdę. Mnie kwestie obyczajowe nie interesują a w odróżnieniu od Żydów nie jestem uczulony na islam.

  Szalom

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX