Rycerze Jana Pawła II bronią abpa Hosera. "Oszczerstwa i język nienawiści"

Najpierw księża dziekani, a teraz Rycerze Jana Pawła stają w obronie arcybiskupa Henryka Hosera. Ich zdaniem na hierarchę prowadzona jest medialna nagonka, która jest sprzeczna z dążeniem do pokazywania i poszukiwania prawdy i odległa od dziennikarskiej rzetelności. Ubolewają, że dołączył do niej ks. Wojciech Lemański.
Rycerze Jana Pawła II wydali oświadczenie, w którym sprzeciwiają się atakom medialnym na biskupa warszawsko-praskiego Henryka Hosera. W ostatnich dniach nazwisko hierarchy przewija się przez prasowe nagłówki - chodzi nie tylko o sprawę konfliktu z księdzem Wojciechem Lemańskim, ale przeszłością Hosera, który przez lata prowadził posługę w Afryce. Najpierw "Newsweek", a potem reporter Wojciech Tochman zarzucali mu, że nie reagował na dramatyczne wydarzenia w Rwandzie, gdzie doszło do masakr.

7 RZECZY o arcybiskupie Hoserze>>

Zakon Rycerzy Jana Pawła II wydał oświadczenie, w którym "wyraża najwyższe oburzenie z powodu bezprecedensowych ataków medialnych z jakimi mamy do czynienia w ostatnich dniach wobec abpa Henryka Hosera, którego osoba i dzieło całkowicie rozmijają się z tendencyjnym i nieprawdziwym obrazem jaki chcą nam narzucić wrogie środowiska laickie i pozostające pod ich wpływem media" - piszą.

Ich zdaniem "kampania medialna posługująca się oszczerstwami i językiem nienawiści, jest sprzeczna z dążeniem do pokazywania i poszukiwania prawdy i odległa od dziennikarskiej rzetelności". - Z zażenowaniem musimy skonstatować fakt, iż co gorsza w kampanię tą wpisał się odwołany proboszcz parafii w Jasienicy [chodzi o ks. Wojciecha Lemańskiego - red.], którego działania na forum publicznym gorszą opinię publiczną i potwierdzają tylko słuszność podejmowanych przez Księdza Arcybiskupa decyzji - czytamy w dokumencie.

Zakon Rycerzy Jana Pawła II to świecka męska organizacja katolicka, który powstała w 2011 roku jako "żywe wotum wdzięczności" za beatyfikację i pontyfikat Jana Pawła II. Celem zakonu jest formacja katolików przez stawianie sobie za wzór patrona. W Zakonie jest zrzeszonych ok. 150 osób.

Więcej o:
Komentarze (51)
Rycerze Jana Pawła II bronią abpa Hosera. "Oszczerstwa i język nienawiści"
Zaloguj się
 • aki3

  Oceniono 1 raz 1

  coś mi się wydaje, że ci rycerze stojący nad własnym grobem nie są w stanie utrzymać miecza ani zbroi!

 • niewierzekk

  Oceniono 1 raz 1

  Gnije bo już jego koniec żywota powoli dobiega końca,czas przyznać się do popełnionych grzechów Hoser

 • miidryg5

  Oceniono 2 razy 2

  pwołanie się w tule na wojtyłę i dodanie charyzmatycznego słowa rycerz w tytule... na wieśniaków to zadziała, ale nie na mnie...

 • 440922edek

  Oceniono 2 razy 2

  Pamiętamy takich rycerzy z krzyżami na białych sukienkach.

 • jan-ru

  Oceniono 2 razy 2

  A po co papieżowi ,świętemu, rycerze?Może to ołowiani rycerze,jak ich ustawisz tak stoją.Kardynale Wojtyła daj znak czy zgadzasz się być świętym Janem Pawłem II, bo twoi ponoć przyjaciele nawet testamentu nie chcą ujawnić.

 • sqlwysyn

  Oceniono 4 razy 4

  Rycerze Jan Pawła II. Czy tylko ja widzę zadęcie, anachronizm i śmieszność tej nazwy?
  Notabene przedwojenny Rycerz Niepokalanej też był antysemicki. Jak widać rycerze Wojtyły podtrzymują tą "chwalebną" tradycję ...

 • ayouseptim

  Oceniono 2 razy 2

  Rycerze czy zbóje?

 • robertw18

  Oceniono 2 razy 2

  "Rycerze Jana Pawła II" nazwali się pyszałkowato tak chwalebnym mianem jako "żywe wotum wdzięczności" ? Może by się nazwali "Kardynałami Jana Pawła II" - wtedy to by było pewnie jeszcze większe "żywe wotum wdzięczności" ...
  Chłopstwo się bawi...
  Pozdr.

 • alexy-dwa

  Oceniono 4 razy 4

  Zakon Rycerzy Jana Pawła II ? Oj coś mi to wygląda na krypto pedalsko - pedofilską organizacyjkę pod okiem kościoła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX