Narodowcy jadą na Teneryfę fetować Kobylańskiego. Antysemityzm? "Kłamliwy epitet"

Pod koniec lipca na Teneryfie organizacja założona przez Jana Kobylańskiego będzie świętować 20-lecie. Zaproszenia dostali liderzy Ruchu Narodowego - Robert Winnicki i Artur Zawisza. Lecą, by spotkać się tam z polonijnym milionerem, prezesem Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej, którego wypowiedzi wielokrotnie były odbierane jako antysemickie - pisze "Gazeta Wyborcza".
Kobylański jest znany z ataków na polskich dyplomatów. Kiedyś w Radiu Maryja stwierdził, że "w Polsce muszą rządzić Polacy", a "80 proc. MSZ to Żydzi".

- Mamy możliwość spotkać się z Janem Kobylańskim, dlaczego mielibyśmy nie skorzystać? - dziwi się Robert Winnicki. A oskarżenia wobec Kobylańskiego o antysemityzm? - Też jestem oskarżany o antysemityzm. I to mnie nie przeraża, to jeden ze standardowych kłamliwych epitetów - odpowiada.

Winnicki twierdzi, że spotkanie na Teneryfie to część strategii narodowców, którzy chcą nawiązywać ściślejsze kontakty z Polonią. - Jadę też na Litwę i Łotwę, gdzie spotkam się z Polakami. Na jesień mam zaproszenie od Polaków w Anglii, wybieram się do Berlina, mamy też kontakty z Polonią północnoamerykańską - wylicza, a Zawisza przyznaje jedynie, że przyjął zaproszenie od kongresu Polonii norweskiej. Spotkanie z Kobylańskim bagatelizuje. - To uroczystość 20-lecia USOPAŁ, na którą zaproszono z Polski kilka osób. Jestem jedną z nich. A działalność polonijna jest godna pochwały. Często Polacy poza granicami kraju mają bardziej wyostrzone spojrzenie.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:
Komentarze (120)
Narodowcy jadą na Teneryfę fetować Kobylańskiego. Antysemityzm? "Kłamliwy epitet"
Zaloguj się
 • cheffin

  0

  Dlaczego ludzie pochodzenia zydowskiego tak bardzo nienawidza swoich przodkow....chocby .. maly czlowiek ktory chcial byc wladca Europy i Swiata.

 • ryszardm1954

  Oceniono 1 raz -1

  wszystkie żidki chiba tu klikają bo strasznie czerwono faszysci atakują czy żidowska swołocz łeb podnosi za to mięsko się wściekacie

 • ryszardm1954

  Oceniono 2 razy 2

  kto to jest Kobylański bo w GW okrzykneli go antysemitą szmalcownikiem wszyscy to powtarzają ale jakie są dowody bo może tylko nie zgadza się z jedyną słuszną linią obowiązującą w Polsce a prezentowaną przez GW kto się z tym nie zgadza ten faszyata jak w Rosiji

 • ryszardm1954

  Oceniono 2 razy 0

  jedni fetują Baumna drudzy Kobylanskiego a czym się róznią ci ludzie

 • cleryka

  Oceniono 3 razy 3

  Kobylański zafundował bilety w obie strony.Niestety!,wrócą te oszołomy,zwani "narodowcami".

 • jerzysm42

  Oceniono 6 razy 4

  Kobylański tyle nagrabił żydowskiego złota, że stać go na takie zjazdy.

 • almagus

  Oceniono 2 razy 0

  Głębi, głąb, głębię.

  Przyszła ochota gów-niarzerii
  do sejmowej menażerii
  i zadają wciąż pytanie
  czy nam gów-niarzerii stanie?

  Polski Hitler Wisarionowicz,
  a on jak ten trupy policz,
  przesłucha z czierezwyczajki,
  litościwie bez nahajki.

  W nazi było ustalone,
  poćwiczymy najpierw żonę
  i zadają wciąż pytanie
  czy nam gów-niarzerii stanie?

  Te debile pijani władzą,
  niech se palec w du-pę wsadzą.
  Niech mieszają z piaskem gó-wno,
  jak pod deklem jest nierówno!

 • sebastianhernandez

  Oceniono 5 razy -3

  @rapo
  Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Jadą na zaproszenie. Nie dziwi mnie fakt, że rządzi PO, SLD i PSL... i 222 posłów głosuje w sejmie, że Polacy to nie naród.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX