Konferencja egzorcystów na Jasnej Górze. Tematy: tatuaże, piercing , przekazy podprogowe

10.07.2013 14:52
Częstochowa. Obraz Czarnej Madonny w sukience z fragmentem samolotu rozbitego w katastrofie pod Smoleńskiem

Częstochowa. Obraz Czarnej Madonny w sukience z fragmentem samolotu rozbitego w katastrofie pod Smoleńskiem

Ok. 300 osób z Polski i zagranicy uczestniczy w pięciodniowej Europejskiej Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Posługi Uwalniania, zwanej konferencją egzorcystów. Odbywa się ona w sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie. Egzorcyści będą dyskutować m.in. o tatuażach, piercingu, uzależnieniach oraz przekazach podprogowych w piosenkach.
Spotkanie takie zwoływane jest co dwa lata i zawsze ma charakter zamknięty. Gromadzi egzorcystów oraz współpracujących z nimi księży i świeckich. Jak podkreślają organizatorzy, jest dla nich okazją do wymiany doświadczeń i poznawania nowych problemów.

"Obawialiśmy się koncertu Madonny"

Wśród omawianych w tym roku zagadnień znalazły się m.in.: tatuaż i piercing z punktu widzenia kapłana katolickiego oraz pytanie o to, jak ludzie wpadają w uzależnienia. - W tym roku większość tematów dotyczy problematyki rozeznawania różnych przypadków, na ile one są przypadkami zniewoleń czy opętań, a na ile innymi - powiedział egzorcysta i koordynator posługi egzorcystów w Polsce ks. Andrzej Grefkowic.

- Drugi temat dotyczy przekazów podprogowych. W wyborze tego tematu zainspirowani zostaliśmy koncertem tej pani, która się ośmiela nazywać "Madonną", i wszystkimi sposobami oddziaływania, których się spodziewaliśmy czy obawialiśmy w czasie jej koncertu - dodał.

"Nasila się okultyzm. Przez sztuki walki, wróżki, muzykę..."

Ks. Grefkowicz ocenił, że nasila się okultyzm, bardzo popularne stają się również niekonwencjonalne formy leczenia, za którymi kryje się szatan. Przestrzegł przed traktowaniem magii jako niewinnej zabawy, wśród zagrożeń wymienił także wschodnie sztuki walki, korzystanie z wróżbiarstwa czy muzykę przekazującą treści satanistyczne. - To są wszystko sytuacje, które sprawiają, że dzisiaj problem jest poważniejszy niż kilkadziesiąt lat wstecz - zaznaczył.

Na takie zagrożenia zwrócił także uwagę w opublikowanym w maju liście pasterskim Episkopat Polski. Biskupi przestrzegli w nim, że wiara w horoskopy, skuteczność amuletów czy przepowiednie wróżek stanowią realne zagrożenie i ostatecznie mogą zakończyć się poważnym kryzysem wiary. Mogą także zwiększyć podatność na działania sekt.

- Praktyki okultystyczne, których ofiarami są już nie tylko ludzie młodzi, mogą być sferą działania złego ducha i prowadzić do zniewoleń, a nawet opętań, których liczba - czytamy w liście Episkopatu - w Polsce systematycznie rośnie, jak dowodzą tego świadectwa egzorcystów.

Episkopat ostrzega przed sektami

W ocenie Episkopatu wciąż zbyt mała jest społeczna wiedza dotycząca zagrożeń związanych z sektami. - Bierze się to m.in. z faktu, że nie wszystkie sekty mają charakter religijnych związków wyznaniowych i często chowają się za szyldami grup realizujących cele inne niż religijno-kultyczne - napisano w liście.

Episkopat podkreśla, że według niektórych obliczeń w Polsce działa ok. 300 sekt, do których należy od 100 do 300 tys. ludzi, a ich wpływom ulegać może nawet ok. 1 mln osób.

Konferencja egzorcystów potrwa na Jasnej Górze do piątku. Międzynarodowe Stowarzyszenie ds. Uwalniania powstało w 1995 r. w San Giovanni Rotondo we Włoszech. Jego celem jest pomoc egzorcystom i osobom ich wspierającym w tej posłudze duszpasterskiej Kościoła.

Zobacz także
Komentarze (279)
Konferencja egzorcystów na Jasnej Górze. Tematy: tatuaże, piercing , przekazy podprogowe
Zaloguj się
 • nemo_san

  0

  Może nie jestem mega wierzącym katolikiem, ale od 25 lat uprawiam sztuki walki i ni jak nie mogę zrozumieć jakie to jest zagrożenie okultyzmem. Z moich obserwacji wnioskuję, że wiele dzieciaków, dalej młodzieży i w konsekwencji dorosłych, dzięki temu są zdrowi, normalnie rozwinięci, nie maja wad postawy, dają radę dogonić autobus na przystanku, a ponad to wychowują się poznając takie wartości jak honor, godność, szacunek i żadnych okultystycznych czarów nigdy nie widziałem.
  CHYBA ŻE KSIĄDZ EGZORCYSTA ŻE KILKUNASTOLATEK SKUTECZNIE OBRONI SIĘ PRZED KSIĘDZEM PEDOFILEM I NIE DA SOBIE ZROBIĆ KRZYWDY - TO OD RAZU Z NIEGO MAŁY OKULTYSTYCZNY CZARODZIEJ.

 • sefuryzm

  0

  NIE WIERZE! ANI SLOWA O RPG I LITERATURZE FANTASY??? (prze rpg rozumie oczywiscie roleplaying games, a nie reczny przeciwpancerny granatnik:) )

 • sefuryzm

  Oceniono 1 raz 1

  Najbardziej podoba mi sie zagrozenie ze strony wschodnich sztuk walki. Czy jakis bukiem oswiecony moze mki to wyjasnic?!

 • stan-1

  Oceniono 3 razy 3

  Przenieśli SABAT z Łysej Góry na Jasną górę.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 4 razy 4

  Ja bym chciał widzieć co oni tam robią,chyba jakieś uchwały żeby jeszcze bardziej otumanić polaków.

 • bogda35

  Oceniono 2 razy 2

  czyzby księża ogladali koncert Madonny ???? ciekawe co w nim znaleźli szatańskiego ? dekolt ? krotkie majtki ? alez krótsze widac na reklamach bielizny na co drugim plocie ! interesujące !

 • yamata

  Oceniono 3 razy 3

  "Wśród zagrożeń wymienił także wschodnie sztuki walki..." :)

  Spadłem z krzesła... Bruce Lee wrogiem Kościoła! ;)

  A tak po prawdzie, to zarówno większość sztuk walki, jak i sztuka tatuażu czy praktyki magiczne, są daleko od kościoła starsze. I niestety nie zapobiegły jego powstaniu, mimo obaw egzorcystów...

 • bogda35

  Oceniono 2 razy 2

  rany Boskie ! jest tyle problemów na swiecie i dokoła nas- a Episkopat zajmuje sie dla odmiany.... horoskopami i amuletami czy tez tatuażem.Na jakim oni .swiecie zyją ????? czy Bashobora nie stosuje niekonwencjonalnej formy leczenia ? wracamy do sredniowiecza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje