Konferencja egzorcystów na Jasnej Górze. Tematy: tatuaże, piercing , przekazy podprogowe

10.07.2013 14:52
Częstochowa. Obraz Czarnej Madonny w sukience z fragmentem samolotu rozbitego w katastrofie pod Smoleńskiem

Częstochowa. Obraz Czarnej Madonny w sukience z fragmentem samolotu rozbitego w katastrofie pod Smoleńskiem

Ok. 300 osób z Polski i zagranicy uczestniczy w pięciodniowej Europejskiej Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Posługi Uwalniania, zwanej konferencją egzorcystów. Odbywa się ona w sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie. Egzorcyści będą dyskutować m.in. o tatuażach, piercingu, uzależnieniach oraz przekazach podprogowych w piosenkach.
Spotkanie takie zwoływane jest co dwa lata i zawsze ma charakter zamknięty. Gromadzi egzorcystów oraz współpracujących z nimi księży i świeckich. Jak podkreślają organizatorzy, jest dla nich okazją do wymiany doświadczeń i poznawania nowych problemów.

"Obawialiśmy się koncertu Madonny"

Wśród omawianych w tym roku zagadnień znalazły się m.in.: tatuaż i piercing z punktu widzenia kapłana katolickiego oraz pytanie o to, jak ludzie wpadają w uzależnienia. - W tym roku większość tematów dotyczy problematyki rozeznawania różnych przypadków, na ile one są przypadkami zniewoleń czy opętań, a na ile innymi - powiedział egzorcysta i koordynator posługi egzorcystów w Polsce ks. Andrzej Grefkowic.

- Drugi temat dotyczy przekazów podprogowych. W wyborze tego tematu zainspirowani zostaliśmy koncertem tej pani, która się ośmiela nazywać "Madonną", i wszystkimi sposobami oddziaływania, których się spodziewaliśmy czy obawialiśmy w czasie jej koncertu - dodał.

"Nasila się okultyzm. Przez sztuki walki, wróżki, muzykę..."

Ks. Grefkowicz ocenił, że nasila się okultyzm, bardzo popularne stają się również niekonwencjonalne formy leczenia, za którymi kryje się szatan. Przestrzegł przed traktowaniem magii jako niewinnej zabawy, wśród zagrożeń wymienił także wschodnie sztuki walki, korzystanie z wróżbiarstwa czy muzykę przekazującą treści satanistyczne. - To są wszystko sytuacje, które sprawiają, że dzisiaj problem jest poważniejszy niż kilkadziesiąt lat wstecz - zaznaczył.

Na takie zagrożenia zwrócił także uwagę w opublikowanym w maju liście pasterskim Episkopat Polski. Biskupi przestrzegli w nim, że wiara w horoskopy, skuteczność amuletów czy przepowiednie wróżek stanowią realne zagrożenie i ostatecznie mogą zakończyć się poważnym kryzysem wiary. Mogą także zwiększyć podatność na działania sekt.

- Praktyki okultystyczne, których ofiarami są już nie tylko ludzie młodzi, mogą być sferą działania złego ducha i prowadzić do zniewoleń, a nawet opętań, których liczba - czytamy w liście Episkopatu - w Polsce systematycznie rośnie, jak dowodzą tego świadectwa egzorcystów.

Episkopat ostrzega przed sektami

W ocenie Episkopatu wciąż zbyt mała jest społeczna wiedza dotycząca zagrożeń związanych z sektami. - Bierze się to m.in. z faktu, że nie wszystkie sekty mają charakter religijnych związków wyznaniowych i często chowają się za szyldami grup realizujących cele inne niż religijno-kultyczne - napisano w liście.

Episkopat podkreśla, że według niektórych obliczeń w Polsce działa ok. 300 sekt, do których należy od 100 do 300 tys. ludzi, a ich wpływom ulegać może nawet ok. 1 mln osób.

Konferencja egzorcystów potrwa na Jasnej Górze do piątku. Międzynarodowe Stowarzyszenie ds. Uwalniania powstało w 1995 r. w San Giovanni Rotondo we Włoszech. Jego celem jest pomoc egzorcystom i osobom ich wspierającym w tej posłudze duszpasterskiej Kościoła.

Zobacz także
Komentarze (279)
Zaloguj się
 • glacjan

  Oceniono 537 razy 409

  sama poezja - Europejska Konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Posługi Uwalniania, w jak piękne słówka można ubrać zabobon i czarnoksięstwo,

 • fakiba

  Oceniono 504 razy 370

  Największą i najgrożniejszą sektą i to działającą legalnie a nawet dofinansowywaną przez państwo Polskie jest KK

 • monoekann

  Oceniono 275 razy 219

  Episkopat ostrzega przed sektami, a definicja sekty wg. nich, idealnie pasuje wlasnie do wspomnianej organizacji..
  Moze konferencje na temat slow swojego szefa (papierza) zrobia odnosnie zycia w ubostwie? pewnie nie, to im nie na reke..
  mamy 21 wiek, a tu takie zabobony... no litosci...
  joga - narzedzie szatana do wstepywania w kobiece cialo.
  liczba opetan rosnie... chyba torunskich....

 • chi_neng1

  Oceniono 215 razy 147

  "Ok. 300 osób z Polski i zagranicy uczestniczy w pięciodniowej Europejskiej Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Posługi Uwalniania, zwanej konferencją egzorcystów. Odbywa się ona w sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie. "

  QUO VADIS POLSKO ???

  COSCIE ZROBILI Z TEJ POLSKI PRZEKLECI KACZYNSCY, RYDZYKOWI I KK ???

  ZUDZ SIE POLSKO I ROZPEDZ TYCH 300 SZAMANOW, KTORYCH NOGA NIGDY NIE POWINNA STANAC NA JASNEJ GORZE !!!

 • za.czwartym.kalafiorem.w.lewo

  Oceniono 188 razy 130

  Upszejmie prosze swintego ePISkopata coby mi pszysłał takiego ehzorcyste co uleczy mojego Julcia z Hary Potera bo jezd onym (Julcio) opentany i nie hcial chodzic na Majowe i mósiała za niego oczami śfwiecić bo nas z Julciem probosz za tego Hary Potra z ambony w niedziele potempił amen.

 • endrju1521

  Oceniono 173 razy 121

  Jak praktykowanie egzorcyzmów, ma się do obowiązującej konstytucji ? ? ?

  Art. 40.

  Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu. Zakazuje się stosowania kar cielesnych.

  Wydaje mi się, że praktyki egzorcystów są całkowicie sprzeczne z tym artykułem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje