Lekarz, misjonarz, konserwatysta, syn powstańca. Kim jest abp Henryk Hoser? [7 FAKTÓW]

09.07.2013 08:44
Ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser

Ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser (Fot. Bartosz Bobkowski / AG)

Usunięcie z urzędu i przeniesienie na emeryturę znanego księdza Wojciecha Lemańskiego nieoczekiwanie zwróciło uwagę na postać arcybiskupa, który podjął tę decyzję. Misjonarz, lekarz, organizator rekolekcji o. Bashobory, spadkobierca jednego z najbardziej znanych stołecznych rodów, konserwatysta o niepopularnych poglądach - kim jest arcybiskup Henryk Hoser? [7 FAKTÓW]
Zobacz także
Komentarze (491)
Lekarz, misjonarz, konserwatysta, syn powstańca. Kim jest abp Henryk Hoser? [7 FAKTÓW]
Zaloguj się
 • joris

  0

  Biskup potomek przechrztów. Hoserowie przybyli na tereny polskie jako ewangelicy. Ale czego się nie robi dla interesu.

 • joris

  0

  Hoserowie przybyli do Polski jako luteranie. Dla interesu przeszli na katolicyzm. Biorąc pod uwagę szanownego biskupa opłaciło się.

 • m.gawka

  Oceniono 1 raz 1

  Przeczytałem w sieci "spotkamy się w piekle arcybiskupie Hoser"! To zabawne, bo to już któraś kolejna podobna reakcja na niektórych duchownych KK. Jeżeli wzór zachowań ma płynąć z postawy Papieża, to wielu z polskich duchownych będzie musiała przeżywać męki piekielne za życia.

 • krzysia1953

  Oceniono 3 razy -3

  Łatwo krytykować.Wszystkich plujących jadem i tych odważnych zapraszam do Nigerii ,tam jest podobna sytuacja,fajnie siedzieć przed komputerem ,co może zrobić kapłan z dziczą,która wierzy w Boga i uwikłana jest w czarną magię,co rusz szaman,ich straszne obrzędy,wierzenia.NIGERIA czeka na rycerzy,zapraszam!!!!!!!

 • welarg

  Oceniono 3 razy 3

  Gdyby papież Franciszek był podwładnym abp Hosera, arcybiskup też by go odwołał. Wyjątkowo świątobliwy biskup.

 • horatio_valor

  Oceniono 8 razy 6

  Gdy narastała nienawiść w Rwandzie, spokojnie odprawiał modły w szpitalnej kaplicy. Gdy Hutu rzucili się do maczet, zmył się po cichu, by sobie pokontemplować tajemnicę Zbawienia i podszlifować włoski. Kiedy już wymordowano, kogo się dało, jaśnie pan wrócił do dawnych przyjaciół, by nie kalać sobie świątobliwego spojrzenia przykrym widokiem pokiereszowanych trupów. Dalej nieprzerwanie prowadził cenną pracę duszpasterską.

  Santo subito.

 • tad-tad

  Oceniono 3 razy 3

  Taka rodzina, strasznie lubią pieniądze, pewnie dlatego poszedł tam gdzie są, nie lubię go , coś w nim jest niefajnego. Fanatyk czy zakłamany cynik?

 • red-akcja

  0

  Gazeta Kościelna jest jednocześnie koszerna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje