Indonezja: Tygrysy zapędziły kłusowników na drzewo. Siedzieli tam 5 dni

Po pięciu dniach ratownikom udało się uratować pięciu kłusowników osaczonych przez stado tygrysów w parku narodowym na Sumatrze - podaje BBC. Szósty z mężczyzn został zabity przez drapieżniki.
Mężczyźni zastawiali w parku narodowym Gunung Leuser pułapki na jelenie. W jedną z nich złapał się mały tygrys. Ryk rannego zwierzęcia ściągnął inne tygrysy, które zaatakowały kłusowników. Jeden z nich został rozszarpany przez drapieżniki, pozostałym udało się uciec na drzewo.

Kłusownicy mieli przy sobie telefony komórkowe, dzięki temu udało się im zawiadomić mieszkańców pobliskiej wioski. Ci wyruszyli, żeby im pomóc, jednak musieli się wycofać - zwierzęta cały czas krążyły wokół drzewa. Dopiero ekipie ratunkowej, która przybyła na miejsce pięć dni później, udało się pomóc mężczyznom.

Ratownikom dotarcie na miejsce zajęło tyle czasu, gdyż teren parku narodowego jest wyjątkowo trudny. Liczyli się z tym, że tygrysy trzeba będzie odstrzelić, jednak zwierzęta udało się przegonić. Uratowani kłusownicy byli osłabieni - zapasy jedzenia, które mieli przy sobie, skończyły się po dwóch dniach, potem pili tylko wodę deszczową. Ich życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.

Więcej o:
Komentarze (73)
Indonezja: Tygrysy zapędziły kłusowników na drzewo. Siedzieli tam 5 dni
Zaloguj się
 • majek-1348

  Oceniono 3 razy 1

  Homo wraca na drzewo,a na tej błękitnej kuleczce zwaną ziemią szykuje się nowy lider, może będzie mniej zachłanny i nie bedzie zabijał na zapas tylko tyle by żyć, nie tak jak Homo choć syty zabija więcej, więcej, bez opamiętania. majek

 • majkag8

  Oceniono 3 razy 1

  Mądre kotki. Dostali nauczkę. Mam nadzieję, że odechce im się kłusowania na terenie rezerwatu do końca życia.

 • adam_gliniany

  Oceniono 5 razy 5

  Tu jest oryginalny tekst: www.bbc.co.uk/news/world-asia-23177322 w którym ani razu nie pada słowo "kłusownik" ani nie wynika z niego, że mężczyźni polowali na jelenie nielegalnie.
  Gazeciane gimbusy bezmyślnie tłumaczące cudze newsy zawsze muszą jednak dodać coś od siebie a reszta to łyka i nawet nie zweryfikuje.
  Cholerna portaloza.

  Szkoda tylko tygrysiątka.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 5 razy 3

  Kłusownicy to najgorsze wafle.

 • pawlon1

  Oceniono 2 razy 0

  naturalna selekcja ;>
  co teraz moze jeszcze odszkodowanie za tego zabitego? ;)
  u nas by tak bylo :D

  powinni ich tam zostawic (:

 • topiramax

  Oceniono 4 razy 2

  Dokładnie tak wierni powinni potraktować w tym kraju niektórych arcybiskupów;)

 • gburiaifuria

  Oceniono 6 razy 4

  Indonezja to bydlo! Australia zdecydowala o zatrzymaniu eksportu krow do indonezyjskich rzezni po filmie jaki im przedstawili obroncy praw zwierzat.Nie dosc ze zwierzeta te mialy byc zabite i to czesto w sposob brutalny bo tam sie stosuje uboj rytualny to jeszcze zeby tego bylo malo, te gnojki w rzezni najpierw musieli nozami zadawac ekstra bol tym zwierzetom raniac je na wszystkie strony. szczescie ze tygrysy uciekly bo innaczej w obronie zasranych klusownikow pewnie by je zastrzelili.

 • kzet69

  Oceniono 2 razy 0

  Od kiedy to tygrysy żyją w stadach????? Chyba tylko w wyobraźni gimbusów redagujących wakacyjne wydania GW, sezon ogórkowy w pełni...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX