Wiadomości >  Wiadomości dnia

Prokurator z Mysłowic jechał pod wpływem alkoholu

rik, PAP
06.07.2013 13:39
A A A Drukuj
policja

policja (Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta)

Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu odpowie szef prokuratury rejonowej z Mysłowic. Policjanci, którzy zatrzymali go do kontroli w sobotę, stwierdzili u niego poziom alkoholu odpowiadający wykroczeniu.
Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach, prok. Marta Zawada-Dybek, policjanci zatrzymali prokuratora do kontroli drogowej pod kątem trzeźwości. - Badanie wykazało stan po użyciu alkoholu - będący wykroczeniem - wskazała Zawada-Dybek. Informację jako pierwsze podało radio ZET. Według radia prokuratorowi, który miał mniej niż pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu, zatrzymano prawo jazdy.

Dalsze czynności na miejscu kontroli zostały przeprowadzone z udziałem prokuratora z prokuratury okręgowej. Ponieważ prokuratorzy za wykroczenia odpowiadają dyscyplinarnie, do prokuratury okręgowej trafią materiały z kontroli. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie zostanie wszczęte w poniedziałek.

Prokuratorowi z Mysłowic mogą grozić kary dyscyplinarne od upomnienia, przez np. przeniesienie na inne stanowisko, do wydalenia ze służby.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o wydarzeniach z kraju i ze świata? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Tagi:

  • 7
  • 24
Komentarze (102)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX