Roszczeniowe pokolenie, każdy jest gwiazdą jak z Pudelka. A w liście motywacyjnym - emotikonki [LIST PRACODAWCY]

07.07.2013 16:05
Oferty Pracy

Oferty Pracy (Fot. Daniel Adamski / Agencja Gazeta)

Jak wygląda polski rynek pracy? Po jednej stronie kandydaci, którzy twierdzą, że mimo setek wysłanych CV nie mogą znaleźć pracy. Po drugiej - pracodawcy, którzy opowiadają o nieprzygotowanych, leniwych i roszczeniowych kandydatach. - W tym pokoleniu każdy chce być gwiazdą, zero refleksji, CV przysłane z maila "lolitka23".
Zobacz także
Komentarze (736)
Roszczeniowe pokolenie, każdy jest gwiazdą jak z Pudelka. A w liście motywacyjnym - emotikonki [LIST PRACODAWCY]
Zaloguj się
 • cincprezece

  0

  Pracodawca żądający zdjęcia w CV nie zasługuje na zaufanie. Po co mu? Jeśli szuka modelki/modela to powinien poprosić o portfolio. Ale do pracy biurowej, produkcji czy telemarketingu?

 • tyfus666

  Oceniono 2 razy 2

  ,,Na innym naborze szukałem telemarketerów - 1500 na rękę plus premia za klienta. Praca w biurze, z laptopem - całkowita dowolność działań - gdyż dla mnie liczy się efekt. Żadnych sztywnych ram. Kandydatów - jak na lekarstwo. ,,

  tupet tych przyglupowatych noworyszy polskich siegnal zenitu, mam nadzieje ze te szychy byznesu poplajtuja lada moment

 • nextwiedzma

  Oceniono 1 raz -1

  Szkoda,że nie zapamiętałeś tych atrakcyjnych CV, tylko te absurdalne. Bo atrakcyjne pewnie wywaliłeś do kosza z powodu braku zdjęcia.

 • szary212

  Oceniono 2 razy 0

  List motywacyjny do pracy biurowej - as if!
  "Uwielbiam cykać cyferki w excelu, i marzę, aby osiągnąć w tym doskonałość". Czego on oczekuje? Że ktoś NAPRAWDĘ lubi taką pracę? I marzy o podawaniu kawy szefowi, któremu się wydaje, że jest Danem Draperem?
  Jedyna prawdziwa motywacja do takiej pracy: nie zdechnąć z głodu
  Ale za szczerość chyba bym jej nie dostała - i chwała Bogu

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 0

  niektorzy watpia w prawdziwosc tego pracodawcy bo nie moga znalezc pracy i mysla, ze istnienie pracodawcow to tylko taka bajka.

 • john_lennon

  Oceniono 9 razy -1

  Niektórzy wątpią w prawdziwość tego pracodawcy. Ja jednak uważam, że to prawdziwa osoba, trudno byłoby tak genialnie podrobić taką skalę indolencji typowej dla polskiego kapitalisty, tej pogardy dla ludzi i jednocześnie samozachwytu nad sobą. To typowy polski przedsiębiorca - burak zdeprawowany liberalną propagandą w stylu "Chciwość jest dobra".

  1 - "Spośród wyselekcjonowanych kandydatów wybrałem kilka osób... 80% z nich nie umiało wyjustować pisma, nie umiało szukać rozwiązań w googlach, nie znało podstaw obsługi komputera, nie wspominając już o programach Office, czy Word. Straszne!"

  Tak, tylko polski pracodawca tak potrafi wybrać kandydatów ... zapewne po wysokości płacy, na którą się zgodzili.

  2 - "Kiedy ja zaczynałem pracować na początku tego wieku, ...(ukończyłem wiele kursów, szkoleń), poznawałem języki, czy nawet obsługę komputera."

  Typowy samozachwyt kapitalisty nad sobą, ta "obsługa komputera" to zapewne obsługa klawiatury i myszy.

  3 - nasz Paweł, jak każdy, prostacki kapitalista notorycznie myli płacę MINIMALNĄ z płacą MAKSYMALNĄ - płaca minimalna jest dla początkującej sprzątaczki.

  4 - telemarketing - pan kapitalista się dziwi, że nie było chętnych do "pracy" polegającej na wciskaniu ludziom shitu czyli OSZUKIWANIU. Podpowiem panu kapitaliście: większość ludzi jest uczciwa, a osobniki z żyłką do oszukiwania mają już własne biznesy!

  5 - zdjęcie w CV ? ależ to oczywiste, nie po to Pan Kapitalista płaci te kokosy (1600zł brutto) swoim pracownicom, żeby NICZEGO z tego nie mieć dla siebie!
  Wiadomo, że wybierze sobie co ładniejsze panie i zaproponuje pracę za nadgodziny wieczorami i miłe spotkania w gabinecie. "Jak się nie podoba to won, mam 350 chętnych na to miejsce".

  Bezrobocie i jego sztuczne utrzymywanie na wysokim poziomie to klucz do zrozumienia tej sytuacji.
  W niektórych państwach firmy zarabiają tworząc nowe technologie, w innych zarabia się na sprzedaży surowców naturalnych. W Polsce po 1989 majątki robi się na grabieniu PRACY - wytwarzamy produkty w cenach europejskich, a płace mamy 3 razy niższe. Różnica ląduje w kieszeniach złodziei - liberałów.

 • radek_sziwa

  Oceniono 3 razy -1

  Idiota. Tyle w temacie.

 • sebrix

  Oceniono 7 razy 3

  No i co z tego, że "lolitka" czy "motylek" polscy pracodawcy to dno su...syny! za okradanie człowieka mam jeszcze posac List Motywacyjny- dziadostwo, kretynizm ze zidioceniem, poczucie ego większe niż Pałac Kultury i nauki i do tego żadnego poszanowania dla pracownika to jest polski pracodawca. Piszę to z perspektywy tego bo pracowałem w : Holandii, Niemczech, Austrii i Szwajcari obecnie. Mam porównanie i nigdy nie podejmę pracy w Polsce po tym co zobaczyłem jak pracownika się szanuje np. w Szwajcarii to szef wchodzi dosłownie pracownikowi w d... ę, żeby ten czasami przyszedł na drugi dzień do pracy lub jej nie porzucił do tego zaczenty by pracownika powiązac z firmą w rodzaju darmowego dodatkowego ubezpieczenia itd. pracuję jako hydraulik w Szwajcarii

 • czynnik.rakotworczy

  Oceniono 3 razy -1

  co się dziwić, to jest żelazny elektorat palikociarni, zajarać, zaru.., zapić, a robota to tylko z marzeń, a nie jakieś tam bzdurne role i jeszcze listów mot. im się zachciewa.

  Jak się nie podoba, to nie pisz żadnych listów, usiądź zajaraj i dogorywaj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje