Segregacja, ale bez opakowań po jogurcie i foliówek. Gminy tłumaczą się z dziwnych ulotek

05.07.2013 14:29
Mieszkańcom, którzy nie doczekali się kontenerów, ratusz sugeruje wyrzucanie śmieci do pojemników stojących na terenie Opola

Mieszkańcom, którzy nie doczekali się kontenerów, ratusz sugeruje wyrzucanie śmieci do pojemników stojących na terenie Opola (Fot. Tomasz Fritz / Agencja Gazeta)

Wczoraj pisaliśmy o dziwnych zasadach segregacji śmieci, jakie obowiązują w niektórych częściach Szczecina i Wrocławia. Okazało się, że ulotki z absurdalnymi instrukcjami dostają mieszkańcy wielu miejscowości. Pytamy gminy, dlaczego dopuszczają do takiej sytuacji i prosimy eksperta o jej ocenę.
Zobacz także
Komentarze (234)
Segregacja, ale bez opakowań po jogurcie i foliówek. Gminy tłumaczą się z dziwnych ulotek
Zaloguj się
 • davros761

  Oceniono 1 raz 1

  mmmm... a gdzie mam wrzucić psią kupę???.... :D

 • beztroska

  0

  Rozwiązanie jest banalnie proste - w tabelkach "nie przyjmuję" wystarczy dopisać alternatywy, czyli odnośniki GDZIE należy wyrzucać wymienione przedmioty. Inaczej skończy się to tym, że mieszkańcy będą wyrzucać te niezidentyfikowane przedmioty do lasu, albo spuszczać w toalecie...

 • millefiori

  0

  Instrukcja selekcji śmieci z Luksemburga:
  www.betzdorf.lu/blauer%20Sack.pdf?FileID=publications%2Fblauer%2520sack.pdf

 • zz1026

  0

  "Jeśli chodzi o niektóre z rodzajów opakowań, była bardzo duża dyskusja, gdzie powinny trafiać. W tej chwili nasi pracownicy są na szkoleniu "

  w tej chwili sa na szkoleniu?
  a co robili k..a przez ostatnie 2 lata?

 • rafiroch

  0

  Opracowanie na podstawie ustawy:
  ekominimalizm.pl/ekologia/segregacja-smieci.html ,
  warto sięgnąć do źródła, gdy się ma wątpliwości. Ulotki ulotkami ustawa ustawą.

 • belferski

  0

  Polski Kabaret Śmieciowy. Śmieć polski a prawo unijne. Frakcja sucha w sporze z frakcją mokrą.
  Co jeszcze śmieszniejszego usłyszymy?

 • rafiroch

  0

  Opracowanie na podstawie ustawy:
  ekominimalizm.pl/ekologia/segregacja-smieci.html,
  warto sięgnąć do źródła, gdy się ma wątpliwości. Ulotki ulotkami ustawa ustawą.

 • thebigzumzum

  Oceniono 1 raz 1

  Prawidlowy proces segregacji odpadow powinien wygladac nastepujaco:
  1. Kazdy sprzedawca/producent w polsce jest zobowiazany do umieszczenia na produkcie ikonki / obrazka jednoznacznie identyfikujacego dany produkt / opakowanie wsrod roznych typow smieci.
  2. Kazdy producent otrzymywalby od panstwa wytyczne jakie ikony / obrazki umieszczac w zaleznosci od zastosowanych materialow
  3. Umieszczone pojemniki do sortowania mialyby narysowane te ikony / obrazki ktore znajduja sie na opakowaniach tak zeby kazdy szary czlowiek mial jaso co i gdzei wrzucac.

  Firmy recyclingowe moglyby lobbowac w sejmie czy ministerstwach o ewentualne zmiany w liscie wytycznych dla producentow wiec wprowadzona w jednym miejscu zmiana wyplywalaby szybko na ogolnokrajowa segregacje.

 • andres1167

  0

  Czy kretyni z pseudorzadu kturzy zatwierdzili ta ustawe o segregacji smieci nie mogli przy okazji stworzyc nowych miejsc pracy np.sortowni smieci i zatrudnic mase osob albo skupy surowcow wturnych gdzie zadowolony bylby i sprzedajacy i kupujacy,ta ustawa to lamanie praw czlowieka chca nas na sile i pod presja kar zmusic do segregownia odpadow ,niech ukaraja fabryki za ich produkcje,polskie prawo jest porownywalne z hitlerowskim rezimem ,choc pewno i w tym rezimie bylo lepiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje