"Solidarność" filarem przyszłej władzy Kaczyńskiego? "Duda to watażka, zbrojne ramię PiS"

- Duda i Kaczyński publicznie znakomicie się uzupełniają. To jedna z przyczyn spadku popularności PO - mówił w "Poranku Radia TOK FM" Tomasz Wołek. Zdaniem Tomasza Lisa "Solidarność" staje się "syndykalistyczną przybudówką PiS". - Duda to przywódca związkowy. Jest w sojuszu z PiS i stawia mu warunki klasowe - oponował Jacek Żakowski.
W najnowszym sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN PiS powiększył przewagę nad PO do 9 pkt proc., zyskując poparcie 35 proc. respondentów. Publicyści w "Poranku Radia TOK FM" zgodnie przyznali, że PiS nie musi już nic robić, a jego notowania wciąż się poprawiają. - Kiedyś samo rosło Platformie, teraz samo rośnie PiS - mówił prowadzący audycję Jacek Żakowski. - Z każdym kolejnym sondażem zdolność koalicyjna PiS rośnie - podkreślał Tomasz Lis. Naczelny "Newsweeka" dodał, że kiedy notowania PiS będą ocierać się o 40 proc., "odium tego, czym w istocie były rządy tej partii", wyparuje.

Jednak problemem rządu jest nie tylko samo PiS, ale także "Solidarność" z Piotrem Dudą na czele. - Duda i Kaczyński publicznie znakomicie się uzupełniają i zgadzają. To jedna z przyczyn spadku popularności PO - mówił Tomasz Wołek. Lis dorzucił, że "Solidarność" zmienia się w "syndykalistyczną przybudówkę PiS". - Zresztą była nią przez długie lata - uważa naczelny "Newsweeka".

Śniadek był funkcjonariuszem PiS, Duda jest związkowym przywódcą

To właśnie z politycznymi konotacjami związków zawodowych łączyć można najnowszą inicjatywę posłów PO, którzy chcą likwidacji etatów związkowych w firmach. Jan Guz z OPZZ mówił o "dyktatorskich zapędach władzy". Tymczasem zdaniem Lisa, Platforma chce po prostu "ograniczyć wszechwładzę związków zawodowych". - Uzwiązkowienie w Polsce należy do najniższych w krajach cywilizowanych - oponował Żakowski. I podkreślał, że związki są niezbędne, żeby bronić poziomu płac, który jest i tak niski. - Oczywiście związki w Polsce mają jedną fatalną cechę: są niebywale upartyjnione. Dziś dużo mniej niż jeszcze dziesięć lat temu, gdy "Solidarność" była w AWS, a OPZZ w SLD - dodał publicysta "Polityki".

Żakowski o likwidacji związkowych etatów: Takiej głupoty nie słyszałem już dawno >>>

Żakowski tłumaczył jednak, że między Dudą a jego poprzednikiem, Januszem Śniadkiem, dziś posłem PiS, jest spora różnica. - Śniadek był funkcjonariuszem PiS. Duda jest przywódcą związkowym, który jest w sojuszu z PiS i stawia mu warunki klasowe. Mówi: nie do przyjęcia jest taka polityka, jaką prowadziliście, kiedy byliście u władzy, służąc najbogatszym - mówił publicysta "Polityki". Jego zdaniem pod wpływem "Solidarności" PiS ewoluuje.

"Duda to agresywny, nieznający zasad demagog"

Wołek sugerował, że z dwojga złego wolał Śniadka, nawet jako "oficera PiS". - On nie udawał, że jest kimkolwiek innym. Duda jest watażką, który stanowi zbrojne ramię, uliczną armię PiS - mówił publicysta. I wskazywał, że oblężenie Sejmu przeprowadzone przez związkowców było przestępstwem, za które szef "Solidarności" do dziś nie poniósł odpowiedzialności. - Duda jest agresywnym demagogiem. Brutalnym, nieznającym zasad, zrywającym wszelkie umowy. On prowadzi "Solidarność" na manowce dynamiczniej, niż robił to zastrachany, niepewny Śniadek. On nie udawał, kim chce być. Chciał być działaczem PiS i został nim - jest posłem. A Duda to niedomknięta karta - zaznaczył Wołek.

- Duda próbuje zaistnieć w polityce na naturalnych żądaniach ochrony praw pracowniczych, upominaniu się o niedoinwestowane sektory - mówił Wiesław Władyka z "Polityki". Jego zdaniem oczywiste jest, że związkowcy uderzają w rząd. - Pytanie otwarte, jak się zachowa Duda, gdy PiS przejmie władzę i odpowiedzialność za wszystkie problemy, które definiuje i próbuje rozwiązać "Solidarność". Czy on w ogóle zakłada taki scenariusz? - pytał Władyka. Wołek przyznał, że PiS, sądząc po programie przedstawionym podczas konwencji partyjnej w Katowicach, ma zamiar zrealizować znaczną część żądań "Solidarności". - To będzie sojusz, który przypominać będzie układ AWS. Związek zawodowy będzie jednym z filarów władzy PiS. Jak długo by się to utrzymało, to jest inna sprawa - zakończył publicysta.

Więcej o:
Komentarze (28)
"Solidarność" filarem przyszłej władzy Kaczyńskiego? "Duda to watażka, zbrojne ramię PiS"
Zaloguj się
 • antua43

  Oceniono 10 razy 4

  Duda dopiero Wołka jak dojdziemy do władzy przewałkuje i przepuści przez maszynkę do makaronu.

 • klarneta8

  Oceniono 17 razy 13

  Ja jestem za upulicznieniem zarobkow zwiazkowcow . Duda, ma 2 mieszkania sluzbowe, 2 samochody, pensje wieksza od premiera i prezydenta, jest przewodniczacym rady nadzorczej,a odpowiedzialnosc ZEROWA, tylko chamskie zachowania i strajki. Niech skladkowicze sie dowiedza za co placa,a podatnicy rowniez, na co ida pieniadze.

 • candid13

  Oceniono 16 razy 10

  W tym towarzystwie pseudosolidarnosci (pozal sie boze) znajduja sie rowniez kibole, faszysci, nazisci, menele, dewoty, mohery, klerykalni pedofile i inna wszelaka swolocz sluzaca Moskwie

 • tetradrachma

  Oceniono 11 razy 7

  Kaczynskiemu chodzi o władzę aby dokonac zemsty. Jesli zrozumie, ze aby ją (władzę) utrzymać trzeba mniej kraśc (bo w ogóle to się nie da) to będzie rządził długo. Przegra gdy weźmie za koalicjanta zawodowych złodziei z PSL-u !

 • moro0

  Oceniono 20 razy -10

  Myślę że przyczyna upadku rudego reżimu jest w jego zakłamaniu , fałszu , wyprzedaży Polski i doprowadzeniu Polaków do nędzy a ten cały wołek to płatny klakier żydokomuszy. Niech jeszcze napisze jakąś pochwałę bałmankowi.

 • sharn1

  Oceniono 17 razy -9

  Kurcze, aż 4 mózgów potężnych jak komputer Odra trzeba było, żeby dojść do faktu, iż szef związku zawodowego dba o prawa pracowników, jest w konflikcie z rządem i co za tym idzie zawiązuje sojusze z opozycją.

  Klękam przed geniuszem "wesołej trzódki".

 • veglie

  Oceniono 18 razy -12

  Ryngraf Wołek fan Pinocheta i PO bredzi jak zawsze.

 • kamedula_bosy

  Oceniono 18 razy -8

  Kukly bezpieczniackich watach , radza ja zatrzymac "faszyzm".
  Na szczsescie w Polsce nic nigdy nie dzieje sie naprawde , jak podkresla zawsze Stanislaw Michalkiewicz.

 • doni72

  Oceniono 19 razy -13

  Wolek ty mdly,zaklamany hipokryto twoj guru z Chile pinozbir psychol nie byl dla ciebie watazka.To ze sie teraz podlizujesz wladzuchnie nie pomoze ci w niczym,byles,jestes nie dziennikarzem,a dziennikarzyna i tak juz zostanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX