MSW i Seremet: Prokurator ds. przestępstw rasistowskich w każdym okręgu. Dostępny 24h

- Jestem przekonany, że wspólne wysiłki przyniosą efekt - powiedział Bartłomiej Sienkiewicz o współpracy MSW i prokuratury w zakresie zwalczania przestępstw o podłożu rasistowskim. Minister spraw wewnętrznych i prokurator generalny na wspólnej konferencji zapowiedzieli, że walka z tym procederem będzie priorytetem policji i prokuratury. - To zjawisko groźne dla ładu społecznego - podkreślił Andrzej Seremet.
- Zdajemy sobie sprawę, że to zjawisko nie zniknie w ciągu najbliższych paru miesięcy. Determinacja państwa jest silna, ale wymaga wielu wysiłków i jeszcze trochę czasu - powiedział Bartłomiej Sienkiewicz. Minister nie ukrywał, że wiąże duże nadzieje ze współpracą z Prokuraturą Generalną. - To przyniesie efekt - stwierdził.

Również uczestniczący w dzisiejszej konferencji Andrzej Seremet dodał, że współpraca policji i prokuratury jest niezbędna, ponieważ "w razie braku reakcji z strony państwa zjawisko przestępczości na tle rasowym może przynieść niepowetowane szkody społeczeństwu i państwu". - Nie zabraknie nam determinacji i skuteczności w zwalczaniu tego zjawiska - zapowiedział.

Seremet zapowiedział, że prokuratura w każdym okręgu wskaże prokuratorów odpowiedzialnych za prowadzenie tego rodzaju spraw. - W każdym okręgu z imienia na nazwiska będzie znany prokurator lub dwóch, którzy będą referowali takie postępowania. Będzie dostepny przez 24 godziny na dobę - powiedział.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o ważnych decyzjach polityków? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (142)
MSW i Seremet: Prokurator ds. przestępstw rasistowskich w każdym okręgu. Dostępny 24h
Zaloguj się
 • bonzo99_9

  0

  I każdy z tych prokuratorów będzie miał gorącą linię do lokalnego oddziału Gazety Wyborczej.

 • majo_rmajor

  0

  @zfd3
  Podaj chociaz jeden przyklad takiego ataku.
  Wiesz,kto jest gorszy od rasisty? Tylko rasista-idiota, a Ty takim jestes.
  Szalom, rasisto.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 1 raz 1

  A ja głupi myślałem że po 1989 w każdym okręgu będzie prokurator odpowiedzialny za ściganie komunistycznych zbrodni Panie Sienkiewicz jeżeli nie potrafi pan znaleźć komunistycznych bandytów z NKWD UB KBW SB MO ZOMO i całej reszty Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji to ja mogę ich panu wskazać A może dostał pan prikaz aby komunistów nie ruszać ?!

 • sigizm

  Oceniono 1 raz -1

  ci z AK, to rozwali hitlerowców bez wyjątku, polak czy niemiec, dziadek opowiadał, że szczególnie na szmalcowników polowali, bo to najgorsze ścierwo było.......

 • moro0

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuję jeszcze pluton egzekucyjny bez sądu dla każdego kto coś złego powie na sku...ałe żydziska albo zajebane złodziejskie peło.
  W niedzielę wydrzemy wrogowi kolejny kawałek Polski tzn Elbląg. Nie zapomnijcie iść zagłosować przeciw tym śmieciom pełowskim.

 • ergosumek

  Oceniono 3 razy 1

  "Jestem przekonany, że wspólne wysiłki przyniosą efekt - powiedział Bartłomiej Sienkiewicz o współpracy MSW i prokuratury w zakresie zwalczania przestępstw o podłożu rasistowskim"
  +++++++++++++++++++++++
  Cholera, to ciekawe, bo ja jeszcze nie widziałem w Polsce rasisty!
  To jakis obłęd.
  Chcecie stworzyć atmosferę rzekomego zagrożenia?
  Żeby był pretekst do użycia nadzwyczajnych środków?
  Może nawet stan wojenny w obliczu zagrożenia wirtualnym rasizmem?
  Prokurator antyrasistowski na dyżurze 24h na dobę, tylko rasistów nie ma?

 • leslaw28

  Oceniono 5 razy 1

  proponuje w komunikacji miejskiej, hotelach itd. specjalnie miejsca dla Zydow i tzw. mniejszosci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX