Miller o podsłuchach USA: Zapis ostatniej rozmowy Kaczyńskich leży w jakimś archiwum

- Jestem przekonany, że zapis ostatniej rozmowy Lecha Kaczyńskiego z Jarosławem Kaczyńskim z pokładu samolotu Tu-154 też gdzieś leży w jakimś archiwum i pewnie za jakiś czas go poznamy - powiedział Leszek Miller w TVP Info.
Jego zdaniem zapis tej rozmowy leży w archiwach przynajmniej kilku krajów. - Na pewno w służbach amerykańskich, bo na pokładzie znajdował się prezydent kraju NATO-wskiego i z powodów bezpieczeństwa zwykle taki samolot się obserwuje. Rosyjskiego, bo to była przestrzeń rosyjska. No i może jeszcze kogoś - mówił Miller w TVP Info.

Wypowiedź Millera pojawiła się w kontekście pytania o pretensje KE, Francji i Niemiec kierowane wobec Stanów Zjednoczonych o szpiegowanie. - Od dawna wiadomo, że wszyscy wszystkich podsłuchują. Nie ma co udawać pierwszych naiwnych. Jeszcze za moich czasów byliśmy karmieni takimi informacjami - mówił Miller.

Według Jarosława Kaczyńskiego, jego ostatnia rozmowa z bratem dotyczyła stanu zdrowia ich matki. - Nie było najmniejszych oznak niepokoju. Rozmowa była gdzieś o 8.20 rano, o 8.25 może (...). Piętnaście minut przed katastrofą, ale z tego, co wiemy dzisiaj, to jeszcze było kilka minut przed tym, zanim poinformowano, że jest zła pogoda. Brat mówił mi wyłącznie o stanie zdrowia mamy. To była codzienna rozmowa - mówił Jarosław Kaczyński w Radiu Maryja.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o wydarzeniach z kraju? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (318)
Miller o podsłuchach USA: Zapis ostatniej rozmowy Kaczyńskich leży w jakimś archiwum
Zaloguj się
 • tadeusz1939

  0

  Rozmowa braci powinna byc ujawniona natychmiast

 • artefakt-13

  Oceniono 1 raz 1

  ... a gdyby tak, tą rozmowę miał w swoim archiwum pan Snowden? ... Jeśli by ujawnił jaj treść, powinien za to, dostać u nas azyl, bo warto! Zwolennicy zamachu w Smoleńsku, mieliby trudny orzech do zgryzienia, i chociażby dla tego, Polska azylu panu Snowden, nie powinna odmówić!.

 • dorik2

  Oceniono 2 razy 2

  Amerykanie nigdy się nie przyznają, że podsłuchiwali sojusznika, Rosjanie z zasady do niczego się nie przyznają i nie pomogą Tuskowi w walce politycznej z Kaczorem, a polskie służby tego nagrania prawdopodobnie nie mają. Dlatego Kłamczyński może bezkarnie łgać i miotać oskarżenia.

 • cyklista

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli to prawda, to Kaczyńscy używali służbowego satelitarnego telefonu do prywatnych celów.

 • red-akcja

  Oceniono 4 razy -4

  Kiedy ujawnią rozmowy Millera z bratem?
  Lemingi-krasnoarmiejce nawet nie wiedzą, że Miller ma brata.
  Nie po to je wyhodowano, zeby takie rzeczy wiedziały.
  Pranie mózgów całą dobę.

 • fordysta

  Oceniono 3 razy -1

  A co tam ze sprawą więzniów terroryzowanych w Kiejkutach ? Wyszło na światło dzienne, czy nie ?!
  Bo Miller cały czas tłumaczył, że to bzdury, nieprawda, świadek Leppera który to widział - chory psychicznie.
  Może by Miller powiedział coś na ten temat - bo w Strasburgu jest bardzo głośno.

 • garbatonosy

  Oceniono 2 razy 0

  Może nawet zapisy rozmów przebiegłych służb z okolic 11 kwietnia roku pamiętnego się zachowały.

 • lechu_55

  Oceniono 3 razy 1

  PILNIE W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM WPROWADZIĆ WIZY DLA JANKESÓW !!!!

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 2 razy 2

  Matka tych dwóch dość kuriozalnie wyglądajcych panów POdobno była sanitariuszką POwstania warszawskiego w Starachowicach? O co tu chodzi, bo z Warszawy do Starachowic jest dość daleko?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX