Miller o podsłuchach USA: Zapis ostatniej rozmowy Kaczyńskich leży w jakimś archiwum

02.07.2013 18:58
Lech Kaczyński i Jarosław Kaczyński

Lech Kaczyński i Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kaminski / AG)

- Jestem przekonany, że zapis ostatniej rozmowy Lecha Kaczyńskiego z Jarosławem Kaczyńskim z pokładu samolotu Tu-154 też gdzieś leży w jakimś archiwum i pewnie za jakiś czas go poznamy - powiedział Leszek Miller w TVP Info.
Jego zdaniem zapis tej rozmowy leży w archiwach przynajmniej kilku krajów. - Na pewno w służbach amerykańskich, bo na pokładzie znajdował się prezydent kraju NATO-wskiego i z powodów bezpieczeństwa zwykle taki samolot się obserwuje. Rosyjskiego, bo to była przestrzeń rosyjska. No i może jeszcze kogoś - mówił Miller w TVP Info.

Wypowiedź Millera pojawiła się w kontekście pytania o pretensje KE, Francji i Niemiec kierowane wobec Stanów Zjednoczonych o szpiegowanie. - Od dawna wiadomo, że wszyscy wszystkich podsłuchują. Nie ma co udawać pierwszych naiwnych. Jeszcze za moich czasów byliśmy karmieni takimi informacjami - mówił Miller.

Według Jarosława Kaczyńskiego, jego ostatnia rozmowa z bratem dotyczyła stanu zdrowia ich matki. - Nie było najmniejszych oznak niepokoju. Rozmowa była gdzieś o 8.20 rano, o 8.25 może (...). Piętnaście minut przed katastrofą, ale z tego, co wiemy dzisiaj, to jeszcze było kilka minut przed tym, zanim poinformowano, że jest zła pogoda. Brat mówił mi wyłącznie o stanie zdrowia mamy. To była codzienna rozmowa - mówił Jarosław Kaczyński w Radiu Maryja.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o wydarzeniach z kraju? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
Komentarze (318)
Zaloguj się
 • rzewuski1

  Oceniono 228 razy 168

  W tym kontekście można zadać sobie pytanie jakim trzeba być BYDLAKIEM aby oskarżać wszystkich na około

  To jest oczywiste dlaczego wszystkich oskarża a sam święty i nieomylny.

 • miroslawa133

  Oceniono 143 razy 129

  Pewne jest, że wyjaśnienia Jarosława dotyczące tej ostatniej rozmowy "nie trzymają się kupy"
  W piątek do wieczora obaj byli w szpitalu u matki. W sobotę o 6 rano Lech dzwonił do Jarosława i informował, że
  z matką jest wszystko w porządku. O 8.20 Lech dzwonił z telefonu satelitarnego i znów informował, ze stan zdrowia matki jest dobry. Przecież to jakieś kpiny. Mam ciągle nadzieję, że kiedyś poznamy prawdę.

 • fakiba

  Oceniono 217 razy 123

  Nie byłbym zdziwiony jak byłby w posiadaniu Tuska i tylko czekał na upublicznienie

 • franek-janek

  Oceniono 142 razy 108

  Jesli zapis tej rozmowy istnieje, to zupelnie niezrozumile jest dlaczego nikt sie tym nie interesuje skoro ta rozmowa jest super wazna dla prowadzonego sledztwa. Nikt nie slyszal o niej nic poza plotkami jak ta tutaj ze gdzies tam lezy w piwnicy ale nikt o nia nie pyta! Troche to komiczne i bardzo dziwne jak cala afera smolenska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje