Prezydent wywalczył odszkodowanie za remont Belwederu

Po dziesięciu latach sporów z firmą, która zainstalowała wadliwy system wentylacji i klimatyzacji w Belwederze, Kancelaria Prezydenta RP wywalczyła w sądzie ponad 1,2 mln zł odszkodowania.
Umowę zawarto w 1999 r., gdy ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski rezydował w pałacu przy Krakowskim Przedmieściu. Tam też mieszkał i pracował jego następca Lech Kaczyński. Dlatego nie od razu wyszło na jaw, że klimatyzacja i wentylacja nie działają, jak należy. Kancelaria poszła z tym do sądu.

- Doprowadziliśmy do korzystnego rozstrzygnięcia. Od nierzetelnego wykonawcy udało się uzyskać 1 mln 250 tys. zł zadośćuczynienia z tytułu nienależytego wykonania zamówienia z 1999 r. Dzięki tej kwocie w tym roku w Belwederze będzie możliwa naprawa i modernizacja instalacji wentylacyjnej, która od wielu lat jest niewydajna, działa wadliwie i nie osiąga normatywnych parametrów temperatury i wilgotności - mówi nieoficjalnie jeden z urzędników Bronisława Komorowskiego. Dziś tę informację poznają posłowie z sejmowej komisji finansów publicznych rozliczający prezydencką kancelarię z wykonania jej zeszłorocznego budżetu.

Belweder ma być bardziej dostępny dla warszawiaków i turystów. - Niedługo planujemy kolejne wystawy, które jeszcze bardziej mają podkreślić państwowy charakter wszystkich obiektów prezydenckich i pokazać publiczny wizerunek urzędu prezydenta RP. Dlatego istotne jest zapewnienie prawidłowych parametrów wentylacyjnych pomieszczeń i sal reprezentacyjnych Belwederu. Codziennie odwiedzają je liczne wycieczki dzieci, młodzieży szkolnej i studenckiej, a także osoby starsze i niepełnosprawne. Szczególnie dużo grup mamy latem - przyznaje rozmówca "Gazety".

Więcej o:
Komentarze (33)
Prezydent wywalczył odszkodowanie za remont Belwederu
Zaloguj się
 • antekguma1

  Oceniono 1 raz 1

  To że wygrała nie oznacza, że pieniądze wrócą do budżetu. Może potrzebny będzie komornik. I nie kancelaria wygrała, tylko podatnicy, którzy ten bardzo drogi cyrk zwany prezydentem utrzymują. Po za tym pomimo kryzysu bul Komorowski i jego świta kosztują podatników coraz drożnej, w tym roku to niemal 180 mln. tak wiec milion w te czy we wte nie ma wielkiego znaczenia.

 • wiernyuczennaczelnego

  0

  Chamstwo typowe dla GW i jej nierozgarnietych fanow: umowa z 1999 roku, spory trwaja od 2003 roku (2013-10 lat prawda?), Kaczynski zostal preziem w grudniu 2005 roku. Co pisze Wybiorcza? Wrzuca chamski kawalek sugerujacy, ze Lech Kaczynski i jego kancelaria nie zauwazyli wadliwie dzialajacej klimatyzacji. Zaraz sie odzywaja powoli myslacy zwolennicy GW np. babciamarianna, kliwia-tylko i inni rzucajacy swoje rzygi na Lecha Kaczynskiego. GW i jej czytelnicy staczaja sie coraz nizej.

 • dublet

  0

  Ja tam nie wiem, ale coś mi się widzi, że niejaki Jarosław K. zwoła jutro kolejną konferencję i znów nie da ludziom żyć...

 • newyorker77

  Oceniono 9 razy 3

  szanowny redaktorze dyzurny, jak ci nie wstyd dawac taka pierdulkowana informacje na I strone Szechter Zeitung, ponoc najbardziej opiniotworczej gazety pomiedzy Bugiem a Odra??? Toc to ruja I porobstwo !!! Syf, kila I mogila, jak mawia mlodziez w POlandii, gdzie dzieje sie duzo, duzo wiecej ciekawych wydarzen. Tylko co? "Nam informowac zakazano..." Kogo interesuje system wentylacji u gajowego Maruchy? Wylacznie jego konserwatora.

 • interfere

  Oceniono 1 raz 1

  "ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski rezydował w pałacu przy Krakowskim Przedmieściu. Tam też mieszkał i pracował jego następca Lech Kaczyński. Dlatego nie od razu wyszło na jaw, że klimatyzacja i wentylacja nie działają"

  Oj warto by tam przewietrzyć....

 • topiramax

  Oceniono 2 razy 0

  A ile to kosztowało? Ten sukces w sądzie? Ile papugi wzięły? I ile jeszcze dołożymy do ponownego remontu?

 • hermilion

  0

  www.google.pl/search?hl=en&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1366&bih=664&q=anna+komorowska&oq=anna+komorowska&gs_l=img.3..0l7j0i22i30l3.871.4289.0.4451.15.12.0.3.3.0.112.1200.4j8.12.0....0...1ac.1.19.img.RDW-EZC5Yrs

 • gustav45

  Oceniono 1 raz 1

  Kancelaria wygrała odszkodowanie z remont w Belwederze

  chcę wierzyć że to "literówka"

 • sprawiedliwy02

  Oceniono 1 raz 1

  Dziwotą byłoby gdyby nie wygrali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX