Wypadek śmigłowca w Rosji. Zginęły 23 osoby, w tym dzieci

02.07.2013 09:42
Śmigłowiec MI-8

Śmigłowiec MI-8 (fot. screen YouTube)

23 osoby zginęły dziś w katastrofie śmigłowca Mi-8 w Jakucji na wschodzie rosyjskiej Syberii. Według lokalnych władz wypadek przeżyło pięcioro ludzi - wszyscy trzej członkowie załogi i kobieta z dzieckiem. Maszyna spadła w trudno dostępnym miejscu.
Śmigłowiec Polarnych Linii Lotniczych leciał z miejscowości Deputatski do wsi Kazacze w obwodzie jakuckim. Udało się już ustalić dokładne miejsce upadku maszyny - około 45 km od miejsca startu.

To trudno dostępny rejon, więc służby ratunkowe będą potrzebowały czasu, żeby dotrzeć na miejsce. Przeszkodą w akcji ratunkowej są też trudne warunki atmosferyczne, w związku z czym pomoc musi poruszać się droga lądową.

23 ofiary śmiertelne

Według informacji podanych przez lokalne władze na pokładzie MI-8 znajdowało się 28 osób, w tym trzech członków załogi i 11 dzieci. Pierwsze doniesienia mówiły o 19 ofiarach śmiertelnych. Niestety ostateczny bilans wzrósł do 23 ofiar.

Dokładne przyczyny katastrofy będą badane. Prawdopodobnie jednak do wypadku doszło ze względu na bardzo złe warunki pogodowe.

Zobacz także
Komentarze (10)
Wypadek śmigłowca w Rosji. Zginęły 23 osoby, w tym dzieci
Zaloguj się
 • sniezka55

  Oceniono 1 raz 1

  W takich katastrofach trzeba współczuć tym których to dotknęło, bez względu na to kogo to spotkało. Śmigłowiec to jak autobus , tylko powietrzny . A jak wiemy, wina zawsze jest w wadliwym środku lokomocji albo kierowcy, pilota. Wada , niedoświadczenie, alkohol.To częste przypadki tragedii.

 • ben-oni

  Oceniono 1 raz 1

  W Jakucji śmigłowiec to praktycznie jedyny środek transportu, coś jak u nas autobus albo pociąg. Niestety wypadki się zdarzają, te lotnicze i drogowe.

 • jbpmk

  Oceniono 2 razy 2

  Szczere kondolencje dla rodzin i bliskich ofiar :-(

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 3 razy 3

  W tych odległych regionach to jedyny środek transportu. Przewozi się nim wszystko, w odległe prawie inaczej niedostępne tereny. Właściwie MI8 ma 20 miejsc dla pasażerów. Można sobie wyobrazić że był on wypełniony po brzegi.

 • krzyk58

  Oceniono 28 razy 2

  Tragedia.My Polacy współczyjemy rodzinom ofiar.Zobaczymy jak zachowają się anglo i judeofile wczoraj płynęły "łzy wspóczucia"w związku z e smiercią strażaków USA.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 45 razy 41

  Do Przedmówców - czy naprawdę nie dostrzegacie, że w obliczu śmierci kilkanaściorga osób, w tym dzieci, takie żarcidła są cokolwiek niesmaczne? :-/
  Żenada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje