"Rz": Rodziny gejowskie pod lupą

02.07.2013 06:26
Geje wygrali proces z pensjonatem

Geje wygrali proces z pensjonatem (AGENCJA GAZETA)

Badanie ankietowe na próbie 1,1 tys. osób i kilkadziesiąt pogłębionych wywiadów - tak będzie wyglądać największe w historii badanie związków, jakie tworzą w Polsce homo- i transseksualiści, zapowiada "Rzeczpospolita".
Twórcy projektu "Rodziny z wyboru" utrzymują, że badanie jest niezbędne, bo ten temat praktycznie nie został w Polsce przebadany. Przeciwnicy mówią jednak, że wyniki z góry są znane, a badanie ma służyć naciskowi na polityków debatujących nad związkami

partnerskimi.

- W Polsce żyje ponad dwa miliony osób nieheteroseksualnych. Około połowa tworzy związki intymne. Wiele wychowuje dzieci. Jednak niewiele o nich wiadomo, bo jeśli ktoś już badał takie związki, to na niewielkiej próbie, przykładowo 30 osób, mówi dr hab. Joanna Mizielińska z Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk.

To ona stoi na czele zespołu prowadzącego projekt. Formalnie jest on realizowany w Instytucie Psychologii PAN, choć w praktyce odbywa się za pieniądze z zagranicznego grantu. Pieniądze wyłożyła Europejska Rada ds. Badań Naukowych. Badanie ma potrwać do 2015 roku, a pierwsze wstępne wyniki mają być znane już za rok.

Cały tekst w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>

Zobacz także
Komentarze (121)
"Rz": Rodziny gejowskie pod lupą
Zaloguj się
 • papyr

  Oceniono 1 raz 1

  jak beda te rodziny wybierac? Zglosza sie sami? Nie obawiaja sie selection bias?

 • wlodzimierz.iljicz

  Oceniono 2 razy 0

  Co rodzi "rodzina" gejowska?
  "Rodzina" gejowska rodzi potrzebę badań za kasę ze spedalonej UE.

 • pencin1

  Oceniono 2 razy 0

  wszyscy homusie pewnie mają żal do rodziców bo byli wychowywani w rodzinach hetero

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 4 razy 2

  Dwie lesbijki wychowały syna jednego z niej. Dziś ten dorosły Francuz ma do nich żal za pozbawienie go miłości ojcowskiej. Bo ojciec, gdy dowiedział się o romansie żony z drugą kobietą, porzucił rodzinę

  Francuz Jean-Dominique Bunel ma dziś 66 lat. Jest doktorem prawa. Jednak nie uważa się za człowieka szczęśliwego. Jak twierdzi, jego całe życie zburzła straszliwa niesprawiedliwość – pisze prawicowy francuski dziennik "Le Figaro". Bunela wychowały dwie lesbijki. Nie wiedział, czym jest miłość ojcowska, choć bardzo jej potrzebował.

  I oto ma pretensje do obu kobiet, w tym do swojej matki. Bo to jej romans z koleżanką z pracy spowodował, że ojciec Bunela odszedł z domu. Od tamtej chwili zaczęły wychowywać go dwie kobiety. – To nie tabu homoseksualności sprawiało mi cierpienie, ale homorodzicielstwo – twierdzi Bunel.

  Jako dziecko Bunel nie rozumiał relacji między kobietami. Z upływem czasu odkrył prawdę. Doprowadziło go to do załamania. – Rozwód niekoniecznie pozbawia dziecka dwojga rodziców, którzy zazwyczaj na przemian się nim opiekują. Przede wszystkim nie zastąpi się ojca drugą kobietą. Doprowadza to nieubłaganie do zachwiania równowagi uczuciowej i emocjonalnej dziecka. Wszyscy psychiatrzy powinni potwierdzić, że zarówno ojciec jak i matka w sposób komplementarny powinni kształtować osobowość dziecka – mówi Bunel.

  www.fakt.pl/Szokujace-wyznania-Francuza-wychowanego-przez-matke-lesbijke-i-jej-partnerke,artykuly,196424,1.html
  =====

  najlepiej jest mówić o adopcji ignorując zdanie adoptowanych dzieci !!!!

 • sharn1

  Oceniono 5 razy 1

  Badać można i nawet trzeba, tyle że ważne KTO BADA.

  Osobiście jednak w dobie szalejącej poprawności politycznej nie wierzę w rzetelne badania. Jakikolwiek niekorzystny wynik badań zostanie zakrzyczany przez środowisko gejowskie tak jak miało to miejsce w USA.

 • drugi-bezstronny

  Oceniono 8 razy 0

  NIech sobie żują ale nie wyłażą z tym na ulice. Są różne zboczenia, ale nikt tego nie eksponuje.
  Najlepiej takie demonstracje powinny być pacyfikowane przez policję.
  Na razie Rosja jest od nas bardziej ucywilizowana i po porstu zabroniła takich pikiet i lobby gelowskiego.

 • drugi-bezstronny

  Oceniono 9 razy -1

  Homosiom trzeba szybko getto zbudować, bo już się panoszą za bardzo!

 • guru133

  Oceniono 7 razy 1

  Oczywiście homofobów inspirowanych przez ukrytą opcję gejowską w sutannach nikt i nic nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne.

 • kekx

  Oceniono 6 razy 2

  Boimy sie tego co nieznane - więc warto prowadzić badania ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje