"Rz": Rodziny gejowskie pod lupą

02.07.2013 06:26
Geje wygrali proces z pensjonatem

Geje wygrali proces z pensjonatem (AGENCJA GAZETA)

Badanie ankietowe na próbie 1,1 tys. osób i kilkadziesiąt pogłębionych wywiadów - tak będzie wyglądać największe w historii badanie związków, jakie tworzą w Polsce homo- i transseksualiści, zapowiada "Rzeczpospolita".
Twórcy projektu "Rodziny z wyboru" utrzymują, że badanie jest niezbędne, bo ten temat praktycznie nie został w Polsce przebadany. Przeciwnicy mówią jednak, że wyniki z góry są znane, a badanie ma służyć naciskowi na polityków debatujących nad związkami

partnerskimi.

- W Polsce żyje ponad dwa miliony osób nieheteroseksualnych. Około połowa tworzy związki intymne. Wiele wychowuje dzieci. Jednak niewiele o nich wiadomo, bo jeśli ktoś już badał takie związki, to na niewielkiej próbie, przykładowo 30 osób, mówi dr hab. Joanna Mizielińska z Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk.

To ona stoi na czele zespołu prowadzącego projekt. Formalnie jest on realizowany w Instytucie Psychologii PAN, choć w praktyce odbywa się za pieniądze z zagranicznego grantu. Pieniądze wyłożyła Europejska Rada ds. Badań Naukowych. Badanie ma potrwać do 2015 roku, a pierwsze wstępne wyniki mają być znane już za rok.

Cały tekst w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>

Zobacz także
Komentarze (121)
Zaloguj się
 • pisedoff

  Oceniono 86 razy 64

  Badanie ciekawe, tylko w jaki sposób oni przygotują reprezentatywną próbę tysiąca gejów? Jeśli będą szukać po klubach, czy forach, to to nie będzie reprezentatywna próba, bo skoncentruje się na dużych miastach i w dodatku obejmie tylko tych bardziej ekstrawertywnych. Lepsza mniejsza próba, ale lepiej wylosowana, niż potężna, ale skrzywiona. Więc obawiam się, że to badanie pod względem naukowym nie za dużo da.

 • cillian1

  Oceniono 165 razy 53

  @shearer666
  > to są jakieś związki wbrew naturze.

  wbrew naturze - to ksiądz żyje!

  Nie pracuje - a żyje

 • szats69

  Oceniono 55 razy 41

  Zdecydujcie się czy tylko gejowskie, czy homoseksualne bo tytuł wyklucza lesbijki.

 • dziesieciokrotne

  Oceniono 45 razy 15

  Według ideologii GENDER nie rodzimy się z określoną płcią. To, czy staniemy się mężczyzną, czy kobietą, zostanie określone już po narodzeniu, w procesie socjalizacji. Jednocześnie uważa dię, że homoseksualizm jest wrodzony (i jako taki nie podlega terapii). Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić tę oczywistą sprzeczność?

 • turbo-liberal

  Oceniono 73 razy 11

  Kolejny żywotny problem Polski rozwiązany :)

 • cillian1

  Oceniono 80 razy 10

  ale na czyj koszt?

  Na badających, czy na badanych?

  Myślę,. że lepiej by było wydać na badanie - "Zależność wiszących krzyży w domu, na liczbę przestępców w rodzinie".

  :)

 • czarny-doktor

  Oceniono 27 razy 9

  Ciekawe co badanie bedzie mialo na celu udowodnic? Wiadomo, ze wynik badan jest zalezny od tego kto je zleca, jednak biorac pod uwage tendencje w Europe Zachodniej badania PAN udwodnia ze geje sa:
  -stabilni emocjonalnie
  -kochajacy
  -pelni empatii
  -pracujacy
  -pachnacy i zadbani
  -uwielbiajacy zwierzeta i kwiatki

  W zwiazku z powyzszym nie ma zadnych przeciwwskazan do adopcji dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje