Gowin: Ani kroku w lewo! Nie zaszczepiajmy Polakom paramałżeństw homoseksualnych

01.07.2013 20:43
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta)

Kandydat na szefa PO wyraźnie pokazuje, w jakim kierunku popchnie Platformę, jeśli stanie na jej czele. - Mówię jednoznacznie: ani kroku w lewo. W sprawach gospodarczych i w sprawach sumienia - powiedział Jarosław Gowin w rozmowie z TVP Info.
- Mówię jednoznacznie: ani kroku w lewo. Zarówno w sprawach gospodarczych, gdzie recepty socjaldemokratyczne skompromitowały się wszędzie na świecie i doprowadziły do tego głębokiego kryzysu gospodarczego, jak i w sprawach sumienia. Tu jest Polska i nie ma sensu zaszczepiać Polakom nowinek zachodnich w rodzaju tworzenia paramałżeństw homoseksualnych. Powinniśmy jednoznacznie potwierdzić wolę dalszej współpracy z PSL - powiedział Gowin w TVP Info.

- Różnica między mną a Donaldem Tuskiem to nie jest efekt sporu personalnego - powiedział Gowin. - Jest to efekt bardzo głębokich różnic w sprawach programowych. Nie zgadzam się z polityką odkładania decyzji w czasie. Po drugie, nie zgadzam się z coraz liczniejszymi akcentami socjaldemokratycznymi w programie gospodarczym Platformy, chociażby ostatniej propozycji dotyczącej przejęcia przez państwo naszych oszczędności z drugiego filaru emerytalnego. I wreszcie chciałbym, abyśmy wrócili do tych obywatelskich korzeni i nie musieli się tłumaczyć z wydatków za cygara i wina - zapowiedział.

Gowin zapowiedział start w najbliższych wyborach na szefa PO, będzie kontrkandydatem Donalda Tuska.

Zobacz także
Komentarze (169)
Zaloguj się
 • takisobiestatystyk

  Oceniono 212 razy 156

  "Gowin: Ani kroku w lewo!" - I ani kroku w prawo, panie Gowin . Tam już jest PiSowska ekstrema, a ćwierć kroku dalej - psychiatryk.

  Wygląda na to, że nie ma pan żadnej możliwości manewru.

 • kadykianus

  Oceniono 209 razy 123

  Studiowałeś filozofię, a jesteś religijnym fundamentalistą, który reprezentuje interesy instytucji religijnej, zwanej Kościołem katolickim. Twój dyplom to farsa! Formalne wykształcenie w żaden sposób nie wyznacza twojego sposobu patrzenia na świat, a powinno!
  Masz zakuty łeb. Nauka poszła w las.
  Boisz się współczesnego świata i dlatego jesteś skończony, a jako polityk niewiarygodny.

 • mszczuj_von_kain

  Oceniono 137 razy 87

  Ale jakie zaszczepianie? To w Polsce już nie ma par żyjących w związkach partnerskich, homo czy hetero?

  Prawo cywilne musi PODĄŻAĆ za życiem, a nie zawierać nakazy bądź zakazy światopoglądowe.

  Zresztą jak tak się zachciewa haseł ze słowami "Polska" i "Polacy" to może w takim razie wyślemy księży do Watykanu, gdzie mają przecież własne państwo? Może też Watykan będzie płacił księżom za "uczenie" religii w szkołach i zdecyduje się na płacenie za nich normalnego ZUSu i podatków?

 • maaac

  Oceniono 93 razy 75

  >>wreszcie chciałbym, abyśmy wrócili do tych obywatelskich korzeni i nie musieli się tłumaczyć z wydatków za cygara i wina<<

  No i właśnie taki "liberał" z Gowina. Prawdziwy liberał by powiedział - moje pieniądze i guzik wam do tego na co je wydaje. Problemem dla liberała NIE jest to, że wydał je na alkohol i cygara (co może jest głupie ale to inna sprawa) tylko, że to były pieniądze publiczne pochodzące z podatków. Niestety z Gowina jest socjalista we wersji PRLowskiej - przaśny, konserwatywny i zakłamany.

 • freejazzy

  Oceniono 96 razy 72

  Nie zaszczepiajmy Polakom Opus Dei

 • ga.1.2

  Oceniono 93 razy 65

  Gowin teraz bedzie stawial kroki tylko w prawo,a co bedzie jak po prawj stronie bedzie burdel a po lewej kosciol

 • 24u

  Oceniono 101 razy 65

  Widzac z gory swoja przegrana,Gowin uprawia masochism polityczny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX