Gowin: Ani kroku w lewo! Nie zaszczepiajmy Polakom paramałżeństw homoseksualnych

Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta)

Kandydat na szefa PO wyraźnie pokazuje, w jakim kierunku popchnie Platformę, jeśli stanie na jej czele. - Mówię jednoznacznie: ani kroku w lewo. W sprawach gospodarczych i w sprawach sumienia - powiedział Jarosław Gowin w rozmowie z TVP Info.
- Mówię jednoznacznie: ani kroku w lewo. Zarówno w sprawach gospodarczych, gdzie recepty socjaldemokratyczne skompromitowały się wszędzie na świecie i doprowadziły do tego głębokiego kryzysu gospodarczego, jak i w sprawach sumienia. Tu jest Polska i nie ma sensu zaszczepiać Polakom nowinek zachodnich w rodzaju tworzenia paramałżeństw homoseksualnych. Powinniśmy jednoznacznie potwierdzić wolę dalszej współpracy z PSL - powiedział Gowin w TVP Info.

- Różnica między mną a Donaldem Tuskiem to nie jest efekt sporu personalnego - powiedział Gowin. - Jest to efekt bardzo głębokich różnic w sprawach programowych. Nie zgadzam się z polityką odkładania decyzji w czasie. Po drugie, nie zgadzam się z coraz liczniejszymi akcentami socjaldemokratycznymi w programie gospodarczym Platformy, chociażby ostatniej propozycji dotyczącej przejęcia przez państwo naszych oszczędności z drugiego filaru emerytalnego. I wreszcie chciałbym, abyśmy wrócili do tych obywatelskich korzeni i nie musieli się tłumaczyć z wydatków za cygara i wina - zapowiedział.

Gowin zapowiedział start w najbliższych wyborach na szefa PO, będzie kontrkandydatem Donalda Tuska.

Komentarze (169)
Gowin: Ani kroku w lewo! Nie zaszczepiajmy Polakom paramałżeństw homoseksualnych
Zaloguj się
 • wojtek2784

  Oceniono 1 raz 1

  Ani kroku w lewiznę - to bardzo trafna wskażówka dla partyjnych kolegów z PO . Te fałszywe wolności jakie "'daje" libertyński Ruch Palikota i część Platformy nie mają nic wpólnego z lewicą - to jest lewizna spod lady globalizmu.

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 1 raz -1

  Wśród tych, którzy bywają
  W budynku sejmowym,
  Ten jeden jedyny,
  Jest psychicznie zdrowym.

 • klakson49

  Oceniono 1 raz 1

  Człowieku, przecież Ty wyglądasz jak plemnik znikąd. A będąc znikąd, jest się mdłym, nijakim i odstręczającym.

 • papyr

  Oceniono 1 raz 1

  nie wiedzialem, ze orientacja seksualna jest powiazana z polityczna... Krok do gejow to krok wlewo?

 • dorik2

  Oceniono 2 razy 2

  Katolickie sumienie to bardzo dziwna rzecz. Ktoś, kto kocha i szanuje bliźnich, także tych o innej orientacji, powinien rozumieć, że to ludzie tacy jak my, też mają prawo do miłości, do założenia rodziny. Chcą legalizować swoje związki - niech je legalizują na zdrowie i żyją długo i szczęśliwie! Ale katolik typu Gowin uważa, że są to ohydni grzesznicy, których trzeba nawracać, leczyć, przerabiać na heteryków, i w żadnym razie nie można im dać takich samych praw, jakie ma "normalna" większość.

 • hardy1

  Oceniono 8 razy 6

  Kryzys gospodarczy wywołały rządy socjaldemokratyczne?! No proszę, nie wiedziałem że pazerne banki (na czele z tym amerykańskim, od którego upadku po przekrętach rozpoczął się jesienią 2008 obecny kryzys) były i są ogarnięte manią lewicowości. Rzekłbym, że całkiem czegoś przeciwnego, całkiem prawicowego. Jak na razie na kryzysie znów bogacą się bogaci, tracą biedniejsi (wystarczy poczytać, jak gwałtownie wzrosły majątki najbogatszych).
  O mentalności światopoglądowej Gowina, rodem z XIX wieku, nawet nie chce się pisać...

 • irena5394

  Oceniono 9 razy 7

  panie Gowin już dość narobił pan złego w polityce i chcę przypomnieć że ja sama będę odpowiadała ża to jak żyję i z kim i proszę nie martwić się o moją duszę bo jest moja i tylko moja

 • stachkaz47

  Oceniono 4 razy 2

  Daj młodym godną pracę ty faryzeuszu
  to będą żyć jak LUDZIE.

 • tot14

  Oceniono 6 razy 0

  Młodzi ludzie mają w d... czy Tusk jest liberałem, czy socjaldemokratą.

  Palikot jest mistrzem zrzucania skóry, ale Tusk zaczyna deptać mu po piętach.

  Bardziej młodych ludzi interesuje, dlaczego nie stać ich na założenie rodziny?

  Dowcip jednego autora to dobre podsumowanie 6 letnich PO i ich propagandy sukcesu:

  Co pod rządami PO mówi absolwent uniwersytetu, który nie ma pracy, do absolwenta, który dostał pracę? „Zapiekankę proszę”.

  Do 2050 r. wg prognoz rządowych w Polsce będzie o 6 000 000 Polaków mniej. Wg Wikipedii w II wojnie światowej zginęło tyle samo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje