Janusz Weiss zwolniony z Radia Zet. Po 23 latach

01.07.2013 09:22
Janusz Weiss

Janusz Weiss (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Radio Zet po 23 latach zwolniło Janusza Weissa, współtwórcę rozgłośni - podaje "Presserwis". - Powodem rzekomo mają być oszczędności - mówi sam Weiss.
O zwolnieniu Weiss dowiedział się w piątek. - Moja audycja miała najwyższą słuchalność. Nie mogę tego zrozumieć, na czym zależy radiu? Na utracie słuchaczy? - pyta Weiss.

Jednak Rafał Olejniczak, redaktor naczelny Radia Zet, nie potwierdza, że powodem rozstania się z Weissem były pieniądze. - Z powodu wielkiego szacunku, jaki mam do Janusza, nie chcę mówić więcej niż trzeba -mówi w rozmowie z serwisem.

"Dzwonię do Pani/Pana..."

Weiss ostatnio prowadził program "Wszystkie pytania świata". Wcześniej był gospodarzem audycji "Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie", którą prowadził przez blisko 21 lat. Pod koniec ub.r. Radio Zet emitowało jego autobiograficzną powieść w odcinkach - można jej było słuchać po północy.

W 1990 roku razem z Andrzejem Woyciechowskim współtworzył Radio Zet. W TVP prowadził także teleturnieje "Miliard w rozumie". Odsunięty został z pracy w TVP po wystąpieniu w reklamie telewizyjnej funduszu emerytalnego.Chcesz na bieżąco śledzić informacje o rynku mediów? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (278)
Zaloguj się
 • mamoniowa303

  Oceniono 1466 razy 1384

  Radia bZdET nie da się słuchać, infantylni prowadzący, denna muzyka i wszechobecne reklamy. Najwyraźniej pomiędzy Weissem, a młodym redaktorskim narybkiem była mentalna przepaść.

 • tornson

  Oceniono 784 razy 638

  Aż dziw że dopiero teraz, Weiss jest zbyt inteligentny na miernotę jaką są polskie mass-media. Teraz pytanie kiedy kolej na Jacka Żakowskiego, ostatni już chyba który nie pasuje do tej medialnej papki dla pół-mózgów.

 • mille666

  Oceniono 433 razy 379

  Nie mam pojęcia jak Zetka mogła go tolerować tyle lat: marnował gigantyczną ilość czasu, który teraz będzie mogła pożytecznie przeznaczyć na reklamy.

  Weiss powinien sobie znaleźć inne miejsce na samorealizację: w mass-mediach spełniają się jedynie debile, ci co robią z siebie debili i ci co wychowują debili...

 • vandersexxx

  Oceniono 387 razy 357

  Słuchałem Zetki w czasach, gdy poranny program prowadził Jarek Budnik z Markiem Starybratem. Po niezrozumiałym dla mnie zwolnieniu Budnika audycja poranna stała się dla mnie tak ciężkostrawna, jak analogiczna w RMF.

 • enedue3

  Oceniono 123 razy 101

  Weiss nie głupi facet. Nie pasuje do tych głupawych stacji nadawczych jakimi są ZET, RFMF itd,.... . Karmią ludzi śmiećmi, żadnej głębszej refleksji, same męty myślowe i ten krzykliwy pośpiech w podawaniu informacji jak na plantacji buraków tudzież trzciny cukrowej. "Kuda" im do stacji "Radia Maryja", przepaść niesłychana !

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 275 razy 77

  jakoś nie przypomonam sobie podobnego lamentu, gdy wyborcza zwolniła swojego wieloletniego wicenaczelnego redaktora, jednego z głównych ideologów niejakiego pacewicza piotra.

 • barom

  Oceniono 201 razy 73

  Pan Janusz osiągnął wiek emerytalny więc Radio zgodnie z prawem odesłało go na zasłużoną emeryturę.
  Nie powinno to przeszkadzać we współpracy w innej formie, tak mi sie przynajmniej wydaje.
  Lamentowac to mogą pracownicy zwalniani w sile wieku z likwidowanych firm.

 • white.beet

  Oceniono 118 razy 60

  nie lubiłem go słuchać, ale ceniłem za to co robił w młodości w kabarecie, tak, czy inaczej da sobie radę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje