Janusz Weiss zwolniony z Radia Zet. Po 23 latach

Janusz Weiss

Janusz Weiss (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Radio Zet po 23 latach zwolniło Janusza Weissa, współtwórcę rozgłośni - podaje "Presserwis". - Powodem rzekomo mają być oszczędności - mówi sam Weiss.
O zwolnieniu Weiss dowiedział się w piątek. - Moja audycja miała najwyższą słuchalność. Nie mogę tego zrozumieć, na czym zależy radiu? Na utracie słuchaczy? - pyta Weiss.

Jednak Rafał Olejniczak, redaktor naczelny Radia Zet, nie potwierdza, że powodem rozstania się z Weissem były pieniądze. - Z powodu wielkiego szacunku, jaki mam do Janusza, nie chcę mówić więcej niż trzeba -mówi w rozmowie z serwisem.

"Dzwonię do Pani/Pana..."

Weiss ostatnio prowadził program "Wszystkie pytania świata". Wcześniej był gospodarzem audycji "Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie", którą prowadził przez blisko 21 lat. Pod koniec ub.r. Radio Zet emitowało jego autobiograficzną powieść w odcinkach - można jej było słuchać po północy.

W 1990 roku razem z Andrzejem Woyciechowskim współtworzył Radio Zet. W TVP prowadził także teleturnieje "Miliard w rozumie". Odsunięty został z pracy w TVP po wystąpieniu w reklamie telewizyjnej funduszu emerytalnego.Chcesz na bieżąco śledzić informacje o rynku mediów? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
 • Marcin Król, filozof z Uniwersytetu Warszawskiego Marcin Król, czołowy publicysta "Wprost", odchodzi po tekście o Fibaku
 • Dominika Wielowieyska w studiu TOK FM Ostry spór w TOK FM o tekst o Fibaku: "Latkowski sięgnął bruku!" "Jesteś świętym Franciszkiem polskich mediów?"
Komentarze (278)
Janusz Weiss zwolniony z Radia Zet. Po 23 latach
Zaloguj się
 • artefakt-13

  0

  Uważam zwolnienie pana Janusza Weissa, za duży błąd, który odbije się dla Radia ZET negatywnymi skutkami, poprzez zmniejszenie ilości radio słuchaczy! Osobiście, ZET-kę zastępuje mi teraz , "Radio dla ciebie"... Zwolnić jeszcze, można Panią Beatę Pawlikowską... i zlikwidować Radio ZET! Gratuluję, głupich decyzji , pozdrawiam, BP.

 • marcin1978p

  0

  Komentarze prowadzących są fatalne, często seksistowskie (na przykład wobec osób korygujących płeć) i po prostu prymitywne. Jesli Zetka zwalnai Janusza Weissa to znaczy że schdzi do poziomu Eski. O wiel inteligentniejsi są ludzie z Eski Rock czy TOK FM. Te stacje wyróżniają sie w medialnym szumie na plus!

 • nowekonto99

  0

  Weiss da sobie rade, choć dziwna decyzja i na pewno nie z powodu pieniędzy opuszcza radio. Zastanawiające jest to, chyba, że to wybieg Weissa - jego zdziwienie z utraty pracy.

  ---------
  Sprawdz jak możesz zaoszczędzić na wymianie opon nawet 650 złotych.

 • enedue3

  Oceniono 4 razy 2

  Weiss robotę znajdzie, nie ma co tu rozpamietywać jego zwolnienie. Ma juz 65 lat i emeryturę. Dlaczego gazieta wybiórcza nie płakała nad zwolnieniem 600 dozorców przez bufetową warszawy. Nad ludźmi z niepełnym podstawowym, tuż przed latami ochronnymi (61) , nie było troski. Gdzie taki znajdzie pracę?
  Weissa znają to nawet przy zapalaniu świeć szabasowych chłopak dorobi do emerytury.

 • tak.ale

  Oceniono 2 razy 2

  A mogli go zwolnić przed wejściem w okres ochrony przedemerytalnej. Co jest powszechną praktyką w korporacjach. Bo prawo mamy takie, że nawet jeśli ma chronić - szkodzi.

 • wentyl77

  Oceniono 1 raz 1

  Weiss do Trójeczki!!!

 • henryabor

  Oceniono 1 raz -1

  Kazdy z nas musi kiedys odejsc! A nawet zejsc! Bialy winien to rozumiec!

 • holzmilak

  Oceniono 3 razy -1

  Jak dowiedziałem się (kilka lat temu) że pan Weiss jest polakiem inaczej,zaniechałem słuchania jego głosu!

 • totylkoja000

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Weiss - ŚWIĘTE KROWY to są w Indiach, a nie w Polsce. Jedź pan do Indii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje