Miller chce komisji śledczej ws. OFE. "Największy przekręt współczesnej Europy"

- Mniej więcej 18 mld prywatnych pieniędzy zostało przez OFE przejedzonych. Przecież to jest jakiś skandal! To się naprawdę nadaje na komisję śledczą - powiedział w "Radiu Zet" Leszek Miller, który proponuje komisję śledczą ws. OFE.
Zdaniem Millera trzeba wyjaśnić "jeden z największych przekrętów, jakie zna współczesna Europa". - Gdybyśmy mieli pewność, że znajdziemy porozumienie w Sejmie, to chętnie byśmy o to wystąpili. To jest jeden z największych przekrętów, jakie zna współczesna Europa - mówił Miller o komisji śledczej ws. OFE.

Szef Sojuszu popiera decyzję rządu umożliwiającą przeniesienie pieniędzy z OFE do ZUS. - Rostowski i Tusk spotkają się z bardzo ostrą krytyką. My staniemy po stronie premiera i ministra finansów - zapowiedział Miller.

Dlaczego kiedy Miller był premierem, nie zlikwidował OFE? - Gdybym ja coś takiego powiedział, to Bruksela by mi powiedziała, że nie wejdziemy do Unii Europejskiej - stwierdził Miller.

Zobacz także
Komentarze (201)
Miller chce komisji śledczej ws. OFE. "Największy przekręt współczesnej Europy"
Zaloguj się
 • neostrada72

  0

  Co Miller miał zrobić,kiedy MFW,BŚ,UE zablokowaliby wszystkie jego posunięcia?Wyobraż sobie jakie pieniądze poszły w łapy finansjery,którą popierali:Balcerowicz,Buzek i Hausner przypoparciu Maryjana K.Ustawa weszła w życie w 1999r i od tego czasu kasa państwa jest dojona przez międzynarodową zgraje cwaniaków.

 • prostopopolsku

  Oceniono 1 raz 1

  Pomiędzy torturami i megaoszustwem
  ============================
  które wyląduje jako pierwsze w niezależnej prokuraturze.

  "Miller chce komisji śledczej ws. OFE. " jest oczywiście nieprawdą, bowiem "To się naprawdę nadaje na komisję śledczą - powiedział w "Radiu Zet" Leszek Miller", wydaje się, że redaktorzy "GW"na nie rozróżniają pomiędzy "powiedział" a "chce".

  Gdyby chciał, to by musiał zameldować prokuraturze o przestępstwie. Jednakże prokuratura w Polsce jest wyspecjalizowana w umarzaniu i odmawianiu śledztwa, ważnym nie jest co chce Miller, tylko co chce prokuratura.

  List gończy na cześć prof. Balcerowicza i wspólników

  - wyborcza.biz/biznes/1,100896,14225810,SLD_tworzy_uchwale_potepiajaca_Balcerowicza_i_Buzka.html?t=1373011208113&v=1&pId=22908741&send-a=1#opinion22908741
  .
  byłby jakimś znakiem odnowy, ale kto jest w Polsce na tyle głupi, aby wierzyć w takie cuda. Poza tym nie jest aż takie ważne, co chce ten czy inny w Polsce

  - pppolsku.blogspot.com/2012/01/fh.html
  .
  ale co chce siły wyższa, o sile wyższej patrz link powyżej. Przypomnijmy tu Moralesa

  - wiadomosci.onet.pl/forum/,1,935479,110738723,czytaj.html
  .
  który naucza nas o błaznach i dyrektorze cyrku.

  05.07.2013 15:00

 • jacek-50

  Oceniono 1 raz 1

  Obecnie nasza elita rządząca zachowuje się jak  "szakale", które "pastwią się nad nad najsłabszymi, by wyciągnąć swój nędzny zysk". Przecież to Buzek wykrzykiwal ,ze OFE to jedyna nadzieja dla Polaków,
  niech sie teraz wypowie.Premie za stworzenie OFE powyplacali sobie a ty teraz obywatelu zostales z reka w nocniku...Winnych nie ma,pamiętacie slowa Wałęsy, jakie wygłosił na I-szym zjezdzie delegatów w1981r cyt."Polskę -zrobimy taką,jaką sobie wymarzyliśmy"kon.cyt.I co? Jaką sobie wymarzyli taką też zrobili,robią.
  Dlatego jestem za komisją.

 • fordysta

  Oceniono 2 razy 2

  Rozliczenie Buzka za przekręt OFE jest konieczny, i kiedyś nastąpi.
  Buzek ograbił Polaków i POnapychał kieszenie kolesi-gangsterów. Ale Tusk nic z tym nie zrobi. Tusk przyjazni sie z Buzkiem. Buzek walnie wspierał Tuska w kampanii na premiera.

 • antekguma1

  Oceniono 2 razy 0

  Czego to ten stary wyliniały komuch nie powie, byle by tylko zaistnieć, samemu się wybielić i trwać przy korycie. Tym razem zdradził jedną z największych tajemnic przyjęcia Polandi do euro-kołchozu. A to że OFE to mega przekręt i skok na miliardy, wszystkim mądrym i światłym było wiadome od samego początku.

 • hardy1

  Oceniono 2 razy 2

  OFE to jest największy przekręt. Kilku "zainteresowanych" potężnie się obłowiło na pieniądzach ludzi.

 • moyokoyani

  Oceniono 2 razy 0

  Biedny Lesiu nie ma gdzie zasiadać:-) Faktycznie rząd Cimoszki to przygotował. Może jednak komisja śledcza w sprawie ostatnich wyników kontroli NIK? W 2012 państwo "zmarnowało" a raczej rozkradło 19 mld PLN.

 • orion57

  Oceniono 3 razy 1

  PFE trzaba zlikwidować, dosyć lukratywnych posadek dla panów co to wymyslili.
  Tak to przemyślenia: całe życie nie chorowałem, ostatnio mi się zdarzyło to p raz pierwszy i od razu 2 miesiące. Jakie było moje zaskoczenie jak dostałem wezwanie do ZUS aby udowodnić ,,,hm no właśnie co. Przyjął mnie lekarz który oprócz komputera nic nie miał ( pisał jednym palcem) . Tak na oko oceniał czy zwolnienie i choroba jest właściwa. Gratuluję cudotwórców. Jednak to co mnie wkurzyło to fakt,że żony polityków siedzą latami na chorobowym(hofmann PiS) i nie są wzywane oraz ilość lekarzy orzeczników 30 osób. Biorąc po 500 zł za dzień 15 000zł x 25 dni mamy 375 000 razy 12 miesięcy mamy 4,5 mln zł. Tyle co roku ZUS kradnie z naszych odłożonych pieniędzy i to tylko w jednym oddziale w Poznaniu.ZŁODZIEJE

 • orion57

  Oceniono 4 razy 4

  Panie Miler nie tylko to, a ustawa śmieciowa? Określono koszty a dopiero teraz robią przetarg. Kto więc weźmie różnicę miedzy tą cena a ceną po przetargi? i jakim to prawem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje