Miller chce komisji śledczej ws. OFE. "Największy przekręt współczesnej Europy"

01.07.2013 08:52
- Mniej więcej 18 mld prywatnych pieniędzy zostało przez OFE przejedzonych. Przecież to jest jakiś skandal! To się naprawdę nadaje na komisję śledczą - powiedział w "Radiu Zet" Leszek Miller, który proponuje komisję śledczą ws. OFE.
Zdaniem Millera trzeba wyjaśnić "jeden z największych przekrętów, jakie zna współczesna Europa". - Gdybyśmy mieli pewność, że znajdziemy porozumienie w Sejmie, to chętnie byśmy o to wystąpili. To jest jeden z największych przekrętów, jakie zna współczesna Europa - mówił Miller o komisji śledczej ws. OFE.

Szef Sojuszu popiera decyzję rządu umożliwiającą przeniesienie pieniędzy z OFE do ZUS. - Rostowski i Tusk spotkają się z bardzo ostrą krytyką. My staniemy po stronie premiera i ministra finansów - zapowiedział Miller.

Dlaczego kiedy Miller był premierem, nie zlikwidował OFE? - Gdybym ja coś takiego powiedział, to Bruksela by mi powiedziała, że nie wejdziemy do Unii Europejskiej - stwierdził Miller.

Zobacz także
Komentarze (201)
Zaloguj się
 • milorex10

  Oceniono 349 razy 287

  Jeśli kwota 18 miliardów jest prawdziwa, a chyba jest, to faktycznie jest to prawdziwy przekręt. Mam wrażenie, że OFE to instytucja, która miała dać lukratywną pracę licznym zaufanym " fachowcom". Ogromna pensja i zero odpowiedzialności za pieniądze Polaków. Czyżby coś w rodzaju Amber Gold.

 • kkes

  Oceniono 337 razy 283

  Dlaczego GW nie pisze, że ojcami reformy emerytalnej byli mentorzy PO i III RP Buzek i Balcerowicz? Dlaczego nigdzie nie ma ani słowa o tym, że kilkunastu ekspertów pracujących nad reformą zasiadało później w radach nadzorczych OFE?

 • eldemon

  Oceniono 244 razy 222

  Twórcy tego chorego systemu; Jerzy Buzek (eurodeputowany z listy PO) i Leszek Balcerowicz , właśnie wykreślili Pana Millera z listy znajomych!

 • zamaszysty.cios.w.krocze

  Oceniono 169 razy 133

  Właśnie za OFE łoBuzek dostał posadkę w Brukseli. Lewandowski natomiast za dziką prywatyzację. Ciekawe za co dostanie Tusk - może za całokształt?

 • jamj

  Oceniono 185 razy 133

  "Dlaczego kiedy Miller był premierem, nie zlikwidował OFE? - Gdybym ja coś takiego powiedział, to Bruksela by powiedziała, że nie wejdziemy do Unii Europejskiej - stwierdził Miller."
  ================================================================
  Czy to znaczy panie Miller, że warunkiem przyjęcia Polski do UE była zgoda rządu na okradanie obywateli przez szemranych "finansistów" popieranych przez eurobiurokratów? Skoro tak, to i pan powinien beknąć za ukrywanie tego szantażu przed polskim społeczeństwem. A może nie robił pan tego "gratis"?

 • bonczu

  Oceniono 158 razy 98

  Mały obłudnik z Millera. To on rozmontował system emerytalny z 1999r; W 1999 r. do powszechnego systemu włączono mundurówkę i górników.
  W 2003 r. rząd Millera wyłączył z powszechnego systemu emerytalnego osoby rozpoczynające pracę w służbach mundurowych., a w 2005 r. (też SLD) z powszechnego systemu wyłączył górników.
  Podarował też A4 bankrutowi.

 • wojtuniadjv

  Oceniono 139 razy 95

  Boże jaka ta nasza klasa polityczna jest SŁABA. Miller mówi że wiedział że przekręt ale nie zlikwidował. Nie mogę słuchać już ich bełkotu. Za to pomysły jego rządu (np. "reforma" służby zdrowia autorstwa idioty Łapińskiego") były trafione i przyszłościowe!

 • wikonka

  Oceniono 85 razy 75

  Jesteśmy wobec tego kolonią czy pełnoprawnym członkiem. Inna rzecz - te same osoby są w parlamencie i rządzą w różnych konfiguracjach od 20 ponad lat. I co - nikt nic nie wiem nikt nie prowadzi analiz, to co właściwie robią. Na co im subwencje, sztaby, doradcy itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje