"Wprost" atakuje Alicję Tysiąc. "Pozywa za obrazę swojego imienia. Z tego żyje"

Okładka najnowszego numeru ''Wprost''

Okładka najnowszego numeru ''Wprost'' (Fot. za Facebook)

"Alicja Tysiąc chce więcej pieniędzy. Znalazła sposób, jak nadal zarabiać na zakazie aborcji" - pisze "Wprost". Tygodnik publikuje wywiad z Tysiąc, w którym przedstawioną na okładce tezę potwierdzają jednak jedynie pytania i komentarze dziennikarki, która go przeprowadziła.
"Chcę więcej pieniędzy!" - taki tytuł ma wywiad z Tysiąc. Zwrotu, który wydaje się być cytatem, próżno jednak szukać w tekście. Tysiąc nic takiego nie mówi, chociaż skarży się, że jest jej ciężko, nie ma pracy ani pieniędzy na czynsz za mieszkanie.

"Ja nie jestem osobą, która pije alkohol, która przepieprza pieniądze nie wiadomo na co. Proszę pani, moje leki obecnie kosztują ok. 700 zł miesięcznie. Ja chcę w tym kraju po prostu godnie żyć" - mówi Tysiąc. "Czyli dostać mieszkanie, nie płacić za nie albo płacić minimalnie i mieć dożywotnią pomoc od państwa?" - zarzuca kobiecie dziennikarka, Magdalena Rigamonti. "Nie, godnie to znaczy mieć stałą pracę, pieniądze na opłaty, jedzenie i leki. O przyjemnościach nie wspominam" - zaznacza Tysiąc.Dziennikarka: Mnie zostały 23 lata spłacania kredytu, a pani dostała mieszkanie

Dziennikarka ciągnie dalej: "Żyjemy w kraju, w którym się kupuje mieszkania, nie załatwia. Mnie zostały jeszcze 23 lata spłacania kredytu. A pani miała 29-metrowe mieszkanie, od miasta dostała pani 69-metrowe, za które nie płaci i jeszcze ma pani pretensje." "A dlaczego nie mam mieć roszczeń? Nie jestem jedyną, która dostała mieszkanie". - odpowiada Tysiąc. "Pani nie płaci" - odpiera dziennikarka, na co słyszy: "Nie mam pracy. Z czego mam płacić? Jakbym miała, tobym płaciła. Już pani mówiłam."

Procesy sposobem na życie? Tysiąc zaprzecza, "Wprost" stawia swoją tezę

We wprowadzeniu do artykułu możemy przeczytać, że "słynna niedoszła aborcjonistka ma sposób na życie - procesy". Potwierdzenia także tej tezy nie znajdziemy w wywiadzie. Co prawda Tysiąc przyznaje, że żąda od Tomasza Terlikowskiego 130 tys. zł za to, że obraził ją i całą jej rodzinę, ale nie ma mowy o tym, aby procesy były sposobem na życie.

"Na wszystkie obraźliwe zdania na swój temat reaguje pani procesami?" - pyta dziennikarka. "Mam ustawiony taki filtr w internecie i śledzę, co o mnie piszą. Niestety, nie wszystko wychwytuje" - odpowiada Tysiąc. " I dzwoni pani do prawnika, żeby wytaczał proces. To jest pani sposób na życie?" - ciągnie Rigamonti. "Nie, skąd. Teraz procesuję się tylko z Terlikowskimi" - odpowiada Tysiąc.

Więcej w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost" >>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najważniejszych informacjach? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
 • Prowadzący zajęcia pokazują, jak prawidłowo założyć prezerwatywę. Używają do tego warzyw i owoców o fallicznych kształtach Kard. Burke: Jest związek pomiędzy tzw. mentalnością antykoncepcyjną a kulturą aborcji
 • 31-letnia Savita Halappanavar zmarła po tym, jak lekarze w Irlandii odmówili jej aborcji Irlandia: Nie odmowa aborcji, lecz błędy lekarzy przyczyną zgonu Hinduski
 • Alicja Tysiąc i Krystian Legierski z Ryszardem Kaliszem podczas konferencji w Sejmie dotyczącej ich startu w wyborach Wybory 2011. Alicja Tysiąc na 5. miejscu listy SLD w stolicy
Komentarze (398)
"Wprost" atakuje Alicję Tysiąc. "Pozywa za obrazę swojego imienia. Z tego żyje"
Zaloguj się
 • batura3

  Oceniono 824 razy 452

  I dlatego nie kupuję Wprost - poziom Faktów i innych brukowców. Co by nie mówić o red. Lisie - to za jego rządów, Wprost prezentowało poziom. A teraz? Jak w piosence "-mniej niż zero".

 • sabiniona

  Oceniono 885 razy 625

  Każdy ma prawo do godności i jej obrony, nawet Terlikowski, nawet Alicja Tysiąc. Jeśli ktoś tego nie rozumie, nie powinien mówić o wolności, demokracji, równości.

 • lina555

  Oceniono 829 razy 431

  Gratuluję p. dziennikarce wrażliwości! Jej założenie, że każdy jest kowalem swego losu, byłoby prawdziwe gdyby nie to, że państwo wyznaniowe mówi jak żyć, a prawo stanowione musi podobać się klerowi!

 • macborys

  0

  Rigamonti nie splaci, 29 lat to za duzo...

 • czopciu

  Oceniono 5 razy 3

  zastanawiam sie jak się poczuje jej dziecko kiedy podrośnie i zda sobie sprawę że mama chciała je brzydko mówiąc "wyskrobać" , ale się nie udało, zatem posłuzyła się niewyskrobaniem jako maszynką do zarabiania.

  to jest lekko mówiąc chore.

 • doradwan00

  Oceniono 1 raz -1

  pani Rigamonti prowadzi wywiady w b złym stylu - atakuje, jest tendencyjna i dość bezczelna, a jej pytania nieraz kosmicznie głupie.

 • sonia_siemionowna

  Oceniono 5 razy 1

  Co za ostatnia szmata z tej dziennikarki. Kobieta zmuszona do rodzenia, co właściwie pozbawiło ją wzroku, a ta dziennikarzyna z bożej łaski smie się rzucać, że inwalidka chciałaby otrzymywać pomoc od państwa, które ją skrzywdziło? Sąd w Strasburgu jednoznacznie opowiedział się po stronie p. Tysiąc, jeśli to się nie podoba, to pakować się i wyprowadzać do Rosji albo Afganistanu.

 • justice44

  Oceniono 4 razy 0

  Chooj was to boli z czego zyje.

 • izaarte1

  Oceniono 3 razy 1

  Mam wrażenie, że A. Tysiąc zarabia na niedoszłej aborcji, robi to kosztem psychiki córki.To nieetyczne. Polecam tekst o aborcji na moim blogu izakrzyczkowska.blogspot.com/2013/07/o-aborcji-bez-emocji.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje