Gowin: To, co robi dziś Tusk, przypomina kontrreformę. Liczy się tylko kontrola nad partią

Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta)

- Mam wrażenie, że najważniejsze dla Tuska jest zachowanie kontroli nad partią. W imię tego zrezygnował z działań, które mogłyby zwiększyć szanse PO na zwycięstwo w 2015 roku - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" poseł PO Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości, a obecnie kandydat na szefa PO.
Według Jarosława Gowina, kontrola nad partią zmusza premiera do rezygnacji z reform, bo przecież trudno uznać za reformę propozycje rządu dotyczące OFE i drugiego filaru emerytalnego. Zdaniem posła ostatnie działania szefa rządu przypominają raczej kontrreformę. - Funkcjonowanie OFE powinno być poddane korekcie, ale widać raczej dążenie do tego, żeby zlikwidować drugi filar emerytalny. Jeśli potrzebne są pieniądze, żeby załatać budżet, to premier i minister finansów powinni to uczciwie powiedzieć ludziom, a nie wmawiać im, że nacjonalizacja ich oszczędności to reforma - podkreśla w "Gazecie" Gowin.

Choć niektórzy dają politykowi PO szansę na zdobycie zaledwie 10 proc. głosów w wyścigu o fotel szefa PO, on sam liczy na wygraną.

- Jak się startuje, to po to, by wygrać, więc liczę na 51 proc. głosów. Zdaję sobie sprawę, że na dzisiaj faworytem jest Tusk. Ale mam wiele sygnałów poparcia od członków PO, którzy nie zgadzają się ze mną w sprawach światopoglądowych, ale podzielają moje poglądy na gospodarkę - mówi.

Jarosław Gowin przekonuje, że dziś najważniejsze dla niego jest doprowadzenie do tego, by PO była partią umiarkowanego konserwatyzmu w sprawach światopoglądowych i partią obywatelską, która nie musi tłumaczyć się z rachunków na wino i cygara.

Cały wywiad w "Gazecie Wyborczej" >>>

Zobacz także
 • Jarosław Gowin i Donald Tusk Gowin będzie dla Tuska wyborczym chłopcem do bicia. Przeceniamy znaczenie b. ministra w polskiej polityce
Komentarze (30)
Gowin: To, co robi dziś Tusk, przypomina kontrreformę. Liczy się tylko kontrola nad partią
Zaloguj się
 • magregory

  0

  Czy milon zlotych naszego kochanego Jaroslawa K.....Nareszcie nie mozna uzywac jego nazwiska, zeby opublikowac jego przekrety finansowe...?

 • chi_neng1

  Oceniono 3 razy 1

  Nie daj Bog, by pana mrzonki sie spelnily - bo Polska dostalaby wodzireja PO jakich nie bywalo :

  Krol Kaczego Grodu, Belzebub torunski i Dziwisz - w jednej osobie.

 • zd46

  Oceniono 4 razy 2

  Na cygara i wino nie , no ale na wino mszalne i kosciol pelnymi garsciami, to TAAAK! P.Gownin, przeciez repolonizacja bankow w wykonaniu pana politycznego kolegi J.Kaczynskiego lub znalezienie przez Dude bogatych za ich murami, to dzialanie godne pochwaly, czy tak? Jesli pana uwiera guma od majtek, to niech pan wymieni majty i nie medzi w PO. Tyle jest miejsca dla takich jak pan! Idz pan swoimi bezdrozami!!!

 • tag1

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Gowin, dość już podporządkowywania R.P. dyktatowi z Watykanu, dość profanowania Panteonu Narodowego nieprzemyślaną decyzją krakowskiego purpurata, dość ukrywania przekrętów kieckowych pod płaszczykiem walki z religia taka wojna się w Polsce nie toczy, to jest walka z kołtunami w sutannach.

 • malutkipistolecik

  Oceniono 3 razy 1

  Wredny, zakłamany typ, V kolumna narodowych socjalistów

 • praw-dzic

  Oceniono 14 razy 6

  głupi filozof ,i do tego podły człowiek

 • kowalskyy49

  Oceniono 9 razy 1

  Gowin próbuje zostać nowym Balcerowiczem i przejść do historii. Zapomina jednak że Balcerowicz jest jeden, czasy też są inne i powtórka szarży pod Samosierrą to już tylko zwykłe pajacowanie.

 • siekier35

  Oceniono 22 razy 8

  gowin,załóż piuskę i skończ pie...ć!

 • kane_777

  Oceniono 9 razy -3

  Łagodnie mówiąc nie przepadam za Gowinem. Jednak nie da się ukryć że jest aktualnie jedynym politykiem PO który mówi prawdę. Zresztą za brak reform PO zapłaci przy okazji następnych wyborów. Szczerze to nie wiem czy jest sens się bić o ster na tonącym okręcie. Może sensowni politycy z PO i PiS powinni się dogadać i założyć normalna partię. Wreszcie byłaby alternatywa dla drobiu (tego na D i na K). Czekam na to.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje