Gowin: To, co robi dziś Tusk, przypomina kontrreformę. Liczy się tylko kontrola nad partią

01.07.2013 06:00
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta)

- Mam wrażenie, że najważniejsze dla Tuska jest zachowanie kontroli nad partią. W imię tego zrezygnował z działań, które mogłyby zwiększyć szanse PO na zwycięstwo w 2015 roku - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" poseł PO Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości, a obecnie kandydat na szefa PO.
Według Jarosława Gowina, kontrola nad partią zmusza premiera do rezygnacji z reform, bo przecież trudno uznać za reformę propozycje rządu dotyczące OFE i drugiego filaru emerytalnego. Zdaniem posła ostatnie działania szefa rządu przypominają raczej kontrreformę. - Funkcjonowanie OFE powinno być poddane korekcie, ale widać raczej dążenie do tego, żeby zlikwidować drugi filar emerytalny. Jeśli potrzebne są pieniądze, żeby załatać budżet, to premier i minister finansów powinni to uczciwie powiedzieć ludziom, a nie wmawiać im, że nacjonalizacja ich oszczędności to reforma - podkreśla w "Gazecie" Gowin.

Choć niektórzy dają politykowi PO szansę na zdobycie zaledwie 10 proc. głosów w wyścigu o fotel szefa PO, on sam liczy na wygraną.

- Jak się startuje, to po to, by wygrać, więc liczę na 51 proc. głosów. Zdaję sobie sprawę, że na dzisiaj faworytem jest Tusk. Ale mam wiele sygnałów poparcia od członków PO, którzy nie zgadzają się ze mną w sprawach światopoglądowych, ale podzielają moje poglądy na gospodarkę - mówi.

Jarosław Gowin przekonuje, że dziś najważniejsze dla niego jest doprowadzenie do tego, by PO była partią umiarkowanego konserwatyzmu w sprawach światopoglądowych i partią obywatelską, która nie musi tłumaczyć się z rachunków na wino i cygara.

Cały wywiad w "Gazecie Wyborczej" >>>

Zobacz także
Komentarze (30)
Zaloguj się
 • cillian1

  Oceniono 66 razy 18

  Panie gowin, czy w sprawie embrionów wprowadziłby pan dyscyplinę partyjną?

  w sumie, czy ktoś kto słyszy głosy nienarodzonych - nadaje się jeszcze do pracy?

 • koniu800

  Oceniono 57 razy 11

  nie ma szans, gdyby głosił hasła typu 'ukradnijmy do reszty co się da' wtedy pewnie by go poparli

 • krystyna620

  Oceniono 20 razy 10

  Kichy się wywracają jak słucham wypowiedzi polityków, WSZYSTKICH ! Zwycięstwo partii tj. koryt dla nierobów, wielkiej kasy i bezkarne robienie przekrętów. Od wyborów do wyborów zastanawiają się na jakie oszustwo dodać do tzw. PROGRAMU PARTII . Gowin, pieprzo...y kaznodzieju, Prawo Polskie i Konstytucja jest dla wszystkich Polaków jednakowa, rząd i politycy wszyscy razem i każdy z osobna powinni dbać, aby były przez was przestrzegane, aby Polakom żyło się lepiej, WSZYSTKIM POLAKOM. Ty Gowin i myślący podobnie jak ty, układaj przykazania kościelne i wyznawców katolicyzmu zmuszaj do ich przestrzegania. Weź też pod uwagę, że katolicyzm to nie ustrój polityczny państwa.

 • siekier35

  Oceniono 22 razy 8

  gowin,załóż piuskę i skończ pie...ć!

 • jerzysm42

  Oceniono 68 razy 8

  Pachołek Dziwisza, Rydzyka i szalonego Jarka - Gowin zdaje sobie sobie sprawę, że nie ma szans na objęcie przywództwa w PO. Zdaje sobie też sprawę, że po swojej wrogiej robocie nie ma już czego szukać w Platformie.
  Nikt go nie będzie wyrzucał, bo po co z niego robić męczennika, ale zostanie odsunięty na boczny tor i będzie pełnił rolę jak niegdyś Rokita.
  Dlatego na polecenie swoich zwierzchników próbuje zepsuć co tylko się da. Typowy katolicki talib.

 • nie-tak

  Oceniono 57 razy 7

  Nie wiedzialam ze dzieci zapisuja sie do partii, Gowin nam to udowodnil swoim dziecinnym rozumkiem.

 • praw-dzic

  Oceniono 14 razy 6

  głupi filozof ,i do tego podły człowiek

 • zd46

  Oceniono 4 razy 2

  Na cygara i wino nie , no ale na wino mszalne i kosciol pelnymi garsciami, to TAAAK! P.Gownin, przeciez repolonizacja bankow w wykonaniu pana politycznego kolegi J.Kaczynskiego lub znalezienie przez Dude bogatych za ich murami, to dzialanie godne pochwaly, czy tak? Jesli pana uwiera guma od majtek, to niech pan wymieni majty i nie medzi w PO. Tyle jest miejsca dla takich jak pan! Idz pan swoimi bezdrozami!!!

 • chi_neng1

  Oceniono 3 razy 1

  Nie daj Bog, by pana mrzonki sie spelnily - bo Polska dostalaby wodzireja PO jakich nie bywalo :

  Krol Kaczego Grodu, Belzebub torunski i Dziwisz - w jednej osobie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje