Helikopter z turystami wylądował na rzece Hudson. Wszystkich uratowano

Helikopter z turystami wylądował na rzece Hudson. Wszystkich uratowano

Helikopter z turystami wylądował na rzece Hudson. Wszystkich uratowano (Fot. John Minchillo AP)

Helikopter z czwórką szwedzkich turystów na pokładzie wylądował na rzece Hudson przy Manhattanie. Wszyscy pasażerowie zostali już uratowani. Żaden z turystów nie został ranny.
Do incydentu doszło chwilę przed południem czasu lokalnego, na odcinku rzeki Hudson znajdującym się na wysokości 79. ulicy w Nowym Jorku. Pilot i czterej pasażerowie zostali przetransportowani na brzeg przez ratowników. Thomas McKavanaug ze straży pożarnej poinformował, że wśród czwórki pochodzących ze Szwecji pasażerów była dwójka dzieci. - Helikopter wystartował z rejonu Wall Street i po dwunastu minutach lotu zaczął tracić moc - powiedział McKavanaug. Maszyna, mimo lądowania na rzece, nie zatonęła, ponieważ była wyposażona w specjalne pływaki.

To nie pierwsze lądowanie na rzece Hudson. W 2009 roku niezwykłego wyczynu dokonał pilot samolotu należącego do amerykańskich linii lotniczych US Airways. Udało mu się awaryjnie wylądować na rzece po tym, jak silniki maszyny zostały uszkodzone po zderzeniu z kluczem dzikich gęsi. Uratowano wówczas wszystkie 155 osób przebywających na pokładzie.

Zobacz także
 • Boeing 767, który awaryjnie lądował na Okęciu, po zmierzchu cały czas na płycie lotniska "Genialne lądowanie, jak na rzece Hudson". Jak to wyglądało i dzięki czemu się udało?
 • Kapitan Tadeusz Wrona za sterami samolotu Kapitan Tadeusz Wrona bohaterem Polaków. "Lataj jak orzeł, ląduj jak Wrona!"
 • Cud na rzece Hudson
Komentarze (14)
Helikopter z turystami wylądował na rzece Hudson. Wszystkich uratowano
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 10 razy -2

  Sprawność wszelkiego rodzaju służb w kraju najlepszego sojusznika Polski jest wręcz niewyobrażalna!

  Niechże zgadnę.. No tak, to był hydroplan - Maszyna, mimo lądowania na rzece, nie zatonęła, ponieważ była wyposażona w specjalne pływaki - a pilotem był urodzony w USA (nie naturalizowany!) obywatel USA.
  Zupełnie jak laureat Pokojowej Nagrody Nobla, urodzony na Hawajach prezydent jedynego światowego supermocarstwa , BHO.

  Czy wizy dla Polaków będą jeszcze w tym sezonie budowlanym? Pytam w imieniu większej grupy, bo chcielibyśmy jeszcze zdążyć na tegoroczne usuwanie azbestu.

 • januszz4

  Oceniono 19 razy 11

  Rzeka Hudson staje się jednym z popularniejszych lotnisk w USA. Przypomina mi to dowcip z czasów PRL: jaki jest najpopularniejszy polski port lotniczy? Tempelhof.

 • ignatz

  Oceniono 10 razy 8

  Bell 206 Long Ranger

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje