Schetyna: Zgodna współpraca w PO to klucz do zwycięstwa w 2014 r.

30.06.2013 20:34
B. wiceszef PO Grzegorz Schetyna

B. wiceszef PO Grzegorz Schetyna (Fot. Platforma.org)

- Platforma Obywatelska potrzebuje zgodnej współpracy, by wygrać wybory europejskie w 2014 r.; ofensywa polityczna PO nastąpi już we wrześniu - zapowiedział wiceszef PO Grzegorz Schetyna. Zapewnił też o dobrych relacjach łączących go z premierem Donaldem Tuskiem.
Schetyna, wiceszef PO, był pytany w TVN24 o swoją decyzję o niekandydowaniu na przewodniczącego Platformy. Poinformował o tym podczas sobotniej konwencji partii w Chorzowie. Kontrkandydatem Donalda Tuska w wyborach szefa PO będzie b. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Schetyna powiedział, że o swojej decyzji rozmawiał już z premierem Donaldem Tuskiem. Zapewnił też, że jego relacje z szefem rządu są dobre. - Bo trzeba być odpowiedzialnym za Platformę Obywatelską, czyli za Polskę dzisiaj - tłumaczył polityk. Przekonywał, że wartościowa polityka nie polega na personalnych ambicjach. Nie wykluczył jednak kandydowania na szefa PO w przyszłości. - Platforma Obywatelska to projekt, który ma jeszcze w Polsce wiele do zrobienia, a jego skuteczność zależy od współpracy, także Tuska i mojej. Dlatego robię wszystko, żeby ten scenariusz współpracy pisać w sposób pozytywny i przyszłościowy - dodał Schetyna.

"Musimy przygotować scenariusze ofensywy"

Podsumowując konwencję Schetyna podkreślił, że to był sukces Platformy Obywatelskiej. Jak dodał, dla przyszłości Platformy kluczowe jest opracowanie koncepcji działań na przyszły rok. Zaznaczył, że chodzi o takie działania, które przyniosą partii zwycięstwo w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Musimy przygotować scenariusz ofensywy na przyszły rok, która doprowadzi nas do zwycięstwa w wyborach europejskich. To musimy zrobić we wrześniu. To jest kwestia, jak mówi premier, korekty rządu, zmian personalnych, nowych kierunków i pokazania nowego etapu Platformy Obywatelskiej. Naszej energii, woli i chęci zwyciężania. To jest niezbędny klucz do tego, żeby po raz kolejny Polaków przekonać do Platformy Obywatelskiej - mówił Schetyna.

Zobacz także
Komentarze (41)
Zaloguj się
 • ta56

  Oceniono 28 razy 14

  Ha, ha, ha, ha Platforma myśli, że zaczaruje rzeczywistość. Nie da rady mości panowie. Nie jest ważne czy będziecie się kłócić, czy będzie zgoda między wami. Tak czy tak dostaniecie kopa w dupę i wylądujecie na stercie gnoju.

 • vichama

  Oceniono 42 razy 12

  Taaa... Zależy czego ta zgoda dotyczy...
  Jeśli zgadzacie się na okradanie Polaków z przyszłych emerytur, jeśli zgadzacie się - a tak własnie z ust premiera słyszałem - na konserwowanie przywilejów emerytalnych, dzięki którym będę głodował na emeryturze, to MOJEJ ZGODY NA TO NIE MA!!!!

 • szczaw_und_mirabelki

  Oceniono 19 razy 9

  bu ha ha ha niedotrwacie do nastepnych wyborow..

 • milorex10

  Oceniono 51 razy 9

  Dajcie już spokój tej umęczonej Polsce. Większego nieszczęścia niż duet PO - PiS , Polska nie miała od dawna. Zniszczyliście to, co mogło być piękne w tym kraju. Nic już tak bardzo nie smakuje, gdy uzmysłowimy sobie, że rządzą nami dyletanci i karierowicze, albo chorzy z urojenia.

 • bjuras

  Oceniono 14 razy 6

  Wkrótce Schetynę czeka zsyłka. Lizanie Tuskowej części ciała poniżej pleców nic mu nie pomoże. Tylko się poniża.
  Bredzi o wygraniu wyborów przez PO, jeśli będzie w niej jedność. Zapomina, że w wyborach parlamentarnych biorą udział nie tylko członkowie coraz bardziej osłabionej Platformy.

 • eldemon

  Oceniono 18 razy 6

  Prędzej, czy później znajdzie się w PO ktoś, kto nie wytrzyma i powie całą prawdę o Waszym rządzeniu!

 • enedue3

  Oceniono 13 razy 5

  Zgoda jest ważna ale trzeba mieć namacalne osiągnięcia w gospodarowaniu tym krajem. Tego przez 6 lat brak . Obywatele widzą burdel w każdej dziedzinie, narastający dług z 400 mld do ponad 850 mld, bezrobocie, wyprzedaż majatku narodowego, upadająca słuzba zdrowia, obciązenia fiskalne odczuwają na własnej skórze. Żeby wygrać muszą ci obywatele mieć przysłanki aby zagłosować na PEŁO. Ich brak !

 • zegrz

  Oceniono 19 razy 5

  Ludzie mają w ... ciemnym miejscu to czy w PO jest czy będzie zgoda.
  Liczy się to co zrobiliście i czego nie zrobiliście.
  A czasu coraz mniej...

 • razb1947

  Oceniono 13 razy 5

  PO już nic nie wygra Polacy już się na nich poznali i mają ich dosyć, teraz wszystko wygra PIS i bardzo dobrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje