Schetyna: Zgodna współpraca w PO to klucz do zwycięstwa w 2014 r.

30.06.2013 20:34
B. wiceszef PO Grzegorz Schetyna

B. wiceszef PO Grzegorz Schetyna (Fot. Platforma.org)

- Platforma Obywatelska potrzebuje zgodnej współpracy, by wygrać wybory europejskie w 2014 r.; ofensywa polityczna PO nastąpi już we wrześniu - zapowiedział wiceszef PO Grzegorz Schetyna. Zapewnił też o dobrych relacjach łączących go z premierem Donaldem Tuskiem.
Schetyna, wiceszef PO, był pytany w TVN24 o swoją decyzję o niekandydowaniu na przewodniczącego Platformy. Poinformował o tym podczas sobotniej konwencji partii w Chorzowie. Kontrkandydatem Donalda Tuska w wyborach szefa PO będzie b. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Schetyna powiedział, że o swojej decyzji rozmawiał już z premierem Donaldem Tuskiem. Zapewnił też, że jego relacje z szefem rządu są dobre. - Bo trzeba być odpowiedzialnym za Platformę Obywatelską, czyli za Polskę dzisiaj - tłumaczył polityk. Przekonywał, że wartościowa polityka nie polega na personalnych ambicjach. Nie wykluczył jednak kandydowania na szefa PO w przyszłości. - Platforma Obywatelska to projekt, który ma jeszcze w Polsce wiele do zrobienia, a jego skuteczność zależy od współpracy, także Tuska i mojej. Dlatego robię wszystko, żeby ten scenariusz współpracy pisać w sposób pozytywny i przyszłościowy - dodał Schetyna.

"Musimy przygotować scenariusze ofensywy"

Podsumowując konwencję Schetyna podkreślił, że to był sukces Platformy Obywatelskiej. Jak dodał, dla przyszłości Platformy kluczowe jest opracowanie koncepcji działań na przyszły rok. Zaznaczył, że chodzi o takie działania, które przyniosą partii zwycięstwo w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Musimy przygotować scenariusz ofensywy na przyszły rok, która doprowadzi nas do zwycięstwa w wyborach europejskich. To musimy zrobić we wrześniu. To jest kwestia, jak mówi premier, korekty rządu, zmian personalnych, nowych kierunków i pokazania nowego etapu Platformy Obywatelskiej. Naszej energii, woli i chęci zwyciężania. To jest niezbędny klucz do tego, żeby po raz kolejny Polaków przekonać do Platformy Obywatelskiej - mówił Schetyna.

Zobacz także
Komentarze (41)
Schetyna: Zgodna współpraca w PO to klucz do zwycięstwa w 2014 r.
Zaloguj się
 • kermit.dolomit

  Oceniono 2 razy 2

  Schetyna TCHÓRZ !!! Gowin miał przynajmniej odwagę aby stanąć do walki z Tuskiem o przywództwo w partii

 • iha-iha-iha

  Oceniono 2 razy 2

  złodzieje łączcie się bo koryto ucieka

  jak to mówią ludziska - kur.wa, złodziej i POlicjant zawsze razem

 • ellie54

  Oceniono 2 razy 2

  Panie tchórzliwy Grzegorzu! Nigdy wiecej takiego dna jakim jest PO. Miała Pan szansę odnowić tą zakłamaną za Tuska organizację, ale Pan stchórzył albo boi się tego bezczelnego i aroganckiego człowieczka. Precz z PO z polskiej sceny politycznej.

 • pogromca_gamonia

  Oceniono 2 razy 0

  Brawo Panie Schetyna !

  Zjednoczmy sily i wspolnie wyeliminujmy pisielcza zaraze !

 • tekameka

  Oceniono 3 razy 1

  To o nim Chlebowski w rozmowie z biznesmenem z branży hazardowej mówi: "Powiem ci tak między nami: ani Grześ, ani Miro, znaczy się ja sam prowadzę rozmowy [niezrozumiale]. Oni dzwonią do mnie, że pełne wsparcie i wszystko...". W stenogramach opublikowanych przez "Rz" Schetyna jest osobą, na którą powołuje się Chlebowski. Dopiero "Polska" publikuje fragment rozmowy samego Schetyny z Ryszardem Sobiesiakiem z branży hazardowej. Wynika z tego jedynie, że obaj spotkali się na wrocławskim lotnisku. Nie wiadomo, jak długo rozmawiali, ani o czym. Wiadomo jednak, że biznesmeni (Ryszard Sobiesiak i Jan Kosek) zasilali wyborcze konto PO. Kosek płacił na kampanię wyborczą Chlebowskiego, a Sobiesiak finansował Jarosława Charłampowicza, prawą rękę Grzegorza Schetyny na Dolnym Śląsku.

  Schetyna to najbliższy współpracownik Donalda Tuska. I to jego dymisję najtrudniej było wytłumaczyć. Tusk odwołując Schetynę z funkcji wicepremiera oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji stwierdził, że nadal całkowicie mu ufa, a wysyła go do Sejmu, bo tam rozegra się batalia z PiS. Został szefem klubu PO. Nadal jest też sekretarzem generalnym partii. Jego biografia jest typowa dla tego pokolenia. Działacz opozycyjnej organizacji studenckiej na Uniwersytecie Wrocławskim, na początku lat 90 trafia do Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Zaczyna też działać w biznesie. To on wymyślił koncepcję komercyjnego radia lokalnego i do spółki z Zbigniewem Benbenkiem otworzył wrocławskie Radio Eska. Rozstanie się z nim dopiero w 2000 roku, gdy nie zgodzi się na sformatowanie rozgłośni. Ale jego wielką miłością jest sport. Również w latach 90 przejmuje sekcję koszykówki w klubie Śląsk Wrocław i jako pierwszy w Polsce przekształca go w spółkę akcyjną. Nie zaniedbuje polityki. Po 1994 roku i połączeniu UD z KLD, już w Unii Wolności próbuje się wybić. Jego głównym wrogiem staje się legenda "Solidarności" Władysław Frasyniuk. Po rozpadzie UW Schetyna w naturalny sposób trafia z liberałami do Platformy Obywatelskiej. Duet Tusk - Schetyna umacnia się, a on awansuje do "dworu" lidera PO. A po 2007 roku, gdy zostaje wicepremierem i szefem MSWiA, staje się też drugą osobą w partii.
  wyborcza.pl/1,102230,7197159,__Grzes__.html

 • leon.bzykatz

  Oceniono 3 razy 1

  Dobry wujo Grzesiek he he,
  jakby nie widział co nawyprawiali

 • tekameka

  Oceniono 2 razy 2

  Zgoda, zgoda - a sam Putin rękę POda.

 • pascvale

  Oceniono 1 raz 1

  A jak była by różnica między jednym, a drugim? Chyba taka jak między OLT a DSS.

 • jans0091

  Oceniono 1 raz 1

  Miłość ci wszystko wybaczy jak cię kacyk zgnoi znowu , inaczej będziesz skamlał !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje