Tusk: Decyzja Grzegorza Schetyny o niekandydowaniu na szefa PO - rozsądna

30.06.2013 17:55
Donald Tusk i Grzegorz Schetyna, Rada Krajowa PO, 2011

Donald Tusk i Grzegorz Schetyna, Rada Krajowa PO, 2011 (Fot. Wojciech Olkusnik / Agencja Gazeta)

Premier Donald Tusk uznał, że decyzja Grzegorza Schetyny o niekandydowaniu na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej jest rozsądna. Według niego taka decyzja na pewno dobrze służy atmosferze PO.
Schetyna, wiceszef PO, o swojej decyzji, że nie będzie kandydował na przewodniczącego Platformy, poinformował podczas sobotniej konwencji partii w Chorzowie. Kontrkandydatem Donalda Tuska w wyborach szefa PO będzie b. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. - Decyzja o niekandydowaniu Grzegorza Schetyna jest decyzją rozsądną i na pewno dobrze służy atmosferze w PO - powiedział Tusk na niedzielnym briefingu w Warszawie przed odlotem do Zagrzebia na uroczystości akcesji Chorwacji do UE.

Jak dodał, było mu miło, że w czasie sobotniej konwencji także Jarosław Gowin, który zdecydował się na kandydowanie, w swoim wystąpieniu potrafił wiele miłych słów pod jego adresem powiedzieć.

- Atmosfera w PO jest wystarczająco dobra, aby wszyscy ze wszystkimi mogli współpracować. Ja nie mam żadnego oporu, aby z moimi kolegami współpracować zawsze wtedy, kiedy pozostają lojalni wobec idei, wartości całej PO - podkreślił szef rządu.

Tagi:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje