Kaczyński ostro atakuje Tuska: Czy musi zrzucać winę na zmarłych?

30.06.2013 11:11
Jarosław Kaczyński na kongresie w Sosnowcu

Jarosław Kaczyński na kongresie w Sosnowcu (Fot. Dominik Gajda / Agencja Gazeta)

- Rozumiem pana Tuska, który zadał straszliwy cios polskiej gospodarce, zgadzając się na pakt klimatyczny, rozumiem, że bardzo się tego wstydzi. Ale czy musi zrzucać winę na zmarłych? - powiedział na kongresie PiS Jarosław Kaczyński.
Jarosław Kaczyński przypomniał w trzecim dniu kongresu PiS, że to jego rząd znacznie podniósł płacę minimalną i to za jego rządów spadło bezrobocie z 17 proc. do 11 proc. Zdaniem prezesa PiS te osiągnięcia przypisywała sobie wczoraj PO. Odniósł się również do wczorajszego przemówienia Donalda Tuska, w którym premier oskarżał "ekipę Kaczyńskiego" o przyjęcie niekorzystnego dla naszej gospodarki pakietu energetycznego.

- Rozumiem pana Tuska, który zadał straszliwy cios polskiej gospodarce, zgadzając się na pakt klimatyczny, rozumiem, że bardzo się tego wstydzi. Ale czy musi zrzucać winę na zmarłych i wmawiać ludziom, że to, co uczynił mój śp. brat prezydent Lech Kaczyński, miało jakikolwiek związek z Joaniną i jakikolwiek związek z tym, że on, chcąc płynąć w głównym nurcie, nie chcąc się narazić pani Angeli Merkel, nie zawetował tych fatalnych dla Polski decyzji? - pytał retorycznie prezes. - Ja się nie chcę wdawać w szczegóły, to jest nieprawda. Wstyd, panie premierze, trzeba trochę godności - dodał.

Drużyna PiS

- PiS ma drużynę gotową do rządzenia, będziemy pracować nad jej uzupełnieniem - powiedział podczas trzeciego dnia kongresu tej partii Jarosław Kaczyński. - Musimy mieć drużynę. Chcemy dzisiaj powiedzieć, że w wielkiej mierze tę drużynę już w tej chwili mamy. Będziemy pracować nad jej uzupełnieniem. Nie będzie tak, jak było w roku 2005 czy początkach roku 2006, że będziemy powoli tworzyć administrację. To się nie sprawdziło. Stworzymy ją od razu - zadeklarował szef PiS.

Kaczyński podkreślił, że Donald Tusk mówił w sobotę podczas konwencji PO o znaczeniu różnorodności i pluralizmu. Lider PiS zaznaczył, że PiS i PO różnie rozumieją te pojęcia. Dodał, że PiS "doznało działań inżynierów przemysłów pogardy". - Czy w ramach różnorodności, o której mówił Donald Tusk, nie ma miejsca dla 2,5 miliona Polaków, którzy złożyli podpisy pod wnioskiem, aby Telewizja Trwam otrzymała miejsce na multipleksie? Czy nie ma miejsca dla prawie miliona Polaków, którzy złożyli podpisy pod wnioskiem w sprawie sześciolatków w szkołach? Czy nie ma wreszcie miejsca dla Komisji Trójstronnej? (...) Czy nie ma miejsca dla rodzin smoleńskich? Czy nie ma miejsca dla tych, którzy chcą w sprawie smoleńskiej dojść do prawdy? - pytał szef PiS.

Chcesz otrzymywać bieżąco informacje z kongresu PiS? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
Komentarze (420)
Zaloguj się
 • maronek2

  Oceniono 839 razy 599

  Tusk i PO w odróżnieniu od PiSowców nie odmawia innym prawa do bycia Polakiem, nie gardzi, nie lekceważy tak jak np. Kaczor, Hoffman, nie wyzywa od zdrajców, nie nienawidzi, jak rodziny smoleńskie lub kluby Gazety Polskiej.

 • cezar85

  Oceniono 452 razy 384

  Ja się nie chce wdawać w szczegóły

  wiem, ale nie powiem

  mam, ale nie pokażę

  - prezes zaczyna kampanię jak sądzę

 • ventura112

  Oceniono 429 razy 367

  Lech Kaczyński zmarł, a ten fakt go nobilituje, wybacza mu wszystkie błędy i czyni z niego Ubermenscha. Tako rzecze Jarosław Kaczyński

 • 7ogamihcra

  Oceniono 308 razy 256

  Oczywiście, że pis ma drużynę zdolną do wszystkiego.
  minister Spraw Zagranicznych AnnaNonComentFotyga
  minister edukacji Krystyna Pawłowicz
  minister komunikacji, a zwłaszcza kolei Joachim Brudziński
  minister spraw społecznych i ZUS Adam Hofman
  minister obrony narodowej przed drapieżnymi stalowymi brzozami Antoni Macierewicz
  minister pisowskiego NKWD Mariusz Kamiński specjalista od inwigilacji opozycji
  minister nieSprawiedliwości i Proqrwator generalny...może wróci ziobro, bo drugą taką kanalię trudno będzie znaleźć
  minister Finansów oczywiście Beata Szydło, która pomoże znacjonalizować banki i wszystkie inne prywatne firmy
  minister zdrowia "siostra basen" Jolanta Szczypińska
  minister do spraw propagandy IV RP Mariusz Błaszczak
  I oczywiście jako premier kompletnie niekompetentna ziejąca antypolskim jadem kanalia...niejaki JarosławPolskęZbawKaczyński.
  Boże chroń Polskę przed pisowską "kompetencją".i pisowską drużyną gotową do rządzenia.
  IW czasie prosperity w gospodarce światowej udało im się zakończyć swój pełen bezsensownych awantur nierząd po dwóch latach.
  Ile wytrzymała by ta "kompetentna drużyna" w czasie kryzysu ?
  Czy nie szkoda Polski na takie zbrodnicze eksperymenty?

 • orion57

  Oceniono 249 razy 217

  Panie J.Kaczyński pamięć Pana zawodzi Polaków niestety nie. Ten pakiet wynegocjował śp.L.Kaczyński. Radzę poczytać dokumenty. A zmarłych do polityki to Pan ze swoimi kolegami wciąga po wypadku lotniczym pod Smoleńskiem.
  STOP dla PiS ...przyjdą wybory i dostanie PiS potężnego kopa w tyłek na niechlubne karty historii Polskiej.
  Tak na marginesie, mówienie że jest się na Śląsku w Sosnowcu to potwarz dla prawdziwych Ślązaków.

 • jak_w_pysk_strzelil

  Oceniono 201 razy 179

  jarosław jak zwykle ma rację. Poszukamy winnych wśród żywych - poszukajmy tego kto w trakcie rozmowy telefonicznej bezradnego lecha przymusił do lądowania.

 • jamcijest44

  Oceniono 152 razy 138

  Prezes oczywiście ma rację w swoim świętym oburzeniu. Przecież wykorzystywanie zmarłych do bieżącej gry politycznej to wyłącznie jego domena i nie będzie mu tu jakiś Tusk czy ktokolwiek inny wchodził na jego podwórko...

 • nacoto

  Oceniono 157 razy 135

  Jeślo chodzi o statystyki to nie św pamięci Lech K. w momencie wykonania zadania w 2010 r miał 10% poparcia społeczeństwa na przyszłego prezydenta. A poniżaniem ,oskarżaniem, opluwaniem braciszka wyszedł nam prezydent wszech czsów .

 • folwark_polski

  Oceniono 113 razy 91

  psychopatyczny kabel SBecki zwany pod mianem hiena cmentarna, wycierający stare buciory o wycieraczki typu błaszczak i robiacy do kuwetyk zwaną dla niepoznaki hofmanem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje