Kaczyński ostro atakuje Tuska: Czy musi zrzucać winę na zmarłych?

30.06.2013 11:11
Jarosław Kaczyński na kongresie w Sosnowcu

Jarosław Kaczyński na kongresie w Sosnowcu (Fot. Dominik Gajda / Agencja Gazeta)

- Rozumiem pana Tuska, który zadał straszliwy cios polskiej gospodarce, zgadzając się na pakt klimatyczny, rozumiem, że bardzo się tego wstydzi. Ale czy musi zrzucać winę na zmarłych? - powiedział na kongresie PiS Jarosław Kaczyński.
Jarosław Kaczyński przypomniał w trzecim dniu kongresu PiS, że to jego rząd znacznie podniósł płacę minimalną i to za jego rządów spadło bezrobocie z 17 proc. do 11 proc. Zdaniem prezesa PiS te osiągnięcia przypisywała sobie wczoraj PO. Odniósł się również do wczorajszego przemówienia Donalda Tuska, w którym premier oskarżał "ekipę Kaczyńskiego" o przyjęcie niekorzystnego dla naszej gospodarki pakietu energetycznego.

- Rozumiem pana Tuska, który zadał straszliwy cios polskiej gospodarce, zgadzając się na pakt klimatyczny, rozumiem, że bardzo się tego wstydzi. Ale czy musi zrzucać winę na zmarłych i wmawiać ludziom, że to, co uczynił mój śp. brat prezydent Lech Kaczyński, miało jakikolwiek związek z Joaniną i jakikolwiek związek z tym, że on, chcąc płynąć w głównym nurcie, nie chcąc się narazić pani Angeli Merkel, nie zawetował tych fatalnych dla Polski decyzji? - pytał retorycznie prezes. - Ja się nie chcę wdawać w szczegóły, to jest nieprawda. Wstyd, panie premierze, trzeba trochę godności - dodał.

Drużyna PiS

- PiS ma drużynę gotową do rządzenia, będziemy pracować nad jej uzupełnieniem - powiedział podczas trzeciego dnia kongresu tej partii Jarosław Kaczyński. - Musimy mieć drużynę. Chcemy dzisiaj powiedzieć, że w wielkiej mierze tę drużynę już w tej chwili mamy. Będziemy pracować nad jej uzupełnieniem. Nie będzie tak, jak było w roku 2005 czy początkach roku 2006, że będziemy powoli tworzyć administrację. To się nie sprawdziło. Stworzymy ją od razu - zadeklarował szef PiS.

Kaczyński podkreślił, że Donald Tusk mówił w sobotę podczas konwencji PO o znaczeniu różnorodności i pluralizmu. Lider PiS zaznaczył, że PiS i PO różnie rozumieją te pojęcia. Dodał, że PiS "doznało działań inżynierów przemysłów pogardy". - Czy w ramach różnorodności, o której mówił Donald Tusk, nie ma miejsca dla 2,5 miliona Polaków, którzy złożyli podpisy pod wnioskiem, aby Telewizja Trwam otrzymała miejsce na multipleksie? Czy nie ma miejsca dla prawie miliona Polaków, którzy złożyli podpisy pod wnioskiem w sprawie sześciolatków w szkołach? Czy nie ma wreszcie miejsca dla Komisji Trójstronnej? (...) Czy nie ma miejsca dla rodzin smoleńskich? Czy nie ma miejsca dla tych, którzy chcą w sprawie smoleńskiej dojść do prawdy? - pytał szef PiS.

Chcesz otrzymywać bieżąco informacje z kongresu PiS? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
Komentarze (420)
Kaczyński ostro atakuje Tuska: Czy musi zrzucać winę na zmarłych?
Zaloguj się
 • 123jna

  0

  Tan stary juz czlowiek uzywa infantylnego, dziecieco-kobiecego jezyka. Wszystko jest przesadne, straszliwe zamiast przykre czy smutne - jezykiem polityka to on nie potrafi sie poslugiwac. Martwych czyni zywymi jak mu sie oni przydadza a jak nie - to nalezy o ich dzialalnosci zapomniec. Wszystko ten czlowiek traktuje wybiorczo, instrumentalnie. Czy mozna takiemu osobnikowi ufac? Odpowiedz nasuwa sie sama.

 • halmar44

  Oceniono 1 raz 1

  Wstyd panie J.Kaczyński za kłamstwa i fałszywe oskarżanie p. Premiera Tuska . Większość Polaków ma dobrą pamięć i wie, że to Lech Kaczyński podpisał niekorzystną dla Polski uchwałę klimatyczną, potwierdził to nawet Paweł Poncyliusz w "faktach po faktach", dawny PISowiec. Kłamstwa, wykorzystywanie tragedii smoleńskiej , nierealne obietnice i trzymanie się o.Rydzyka to sposób PIS na dojście do władzy.
  Chroń nas Boże od takiej władzy i od sekty Jarosława Kaczyńskiego.

 • j-230

  0

  PANIE KACZYŃSKI CHYBA PAN KRÓTKA PAMIĘĆ ,ALBO UDAJE GŁUPIEGO -CHYBA ZE NIE-WIEDZIAŁ ZE TU-154M TO LATAJĄCE TRUMNY ,ALE PRZECIEŻ WCISKAĆ CIEMNOCIE POLITYCZNEJ ZE JAK O NICZYM NIE WIEDZIAŁEM I NIC NIE TO JEST PANA NORMA -TAK OTO PAN BUDUJE POLITYKĘ KTÓRE DO JEDNEGO ZMIERZA JAK TU NA TRUPACH WYJECHAĆ DO WŁADZY - OCZYWIŚCIE PAN PANIE KACZYŃSKI N DO NICZEGO SIĘ PRZYZNA A POTEM TO JUŻ TO NIE BĘDZIE OBCHODZIĆ JAK PAN BĘDZIE MIAŁ KORYTO ,ALE KORYTO JEST PUSTE CZYLI MAMY DO ODDANIA 4,2 BLN ZŁOTYCH ,NA KONIEC 2013 ROKU A KONIEC 2014 TO BĘDZIE COŚ 4,8 BLN ZŁOTYCH O ILE ZŁOTÓWKA NIE WYNIKNIE Z SPOD KONTROLI ,ALE NIESTETY KASA ŚWIECI PUSTKAMI A PANIE KACZYŃSKI NIK W EUROPIE ZA POLAKÓW UMIERAĆ NIE BĘDZIE !!!!!!!! TAK OTO WYGLĄDA POLSKA KATOLICKA OD WIEKÓW NIC NIE ZMIENIA A PRZECIEŻ MIAŁA BYĆ DRUGA JAPONIA A TU MAMY IRAN EUROPY A ZA NIEDŁUGO BĘDZIEMY STAWIAĆ MUR CHIŃSKI NA GRANICY BO POLSKA KATOLICKA TO KRAJ NIE CYWILIZOWANY OD WIEKÓW I NIC NIE ZMIENIA ,ALE PRZECIEŻ POLAK TO JEST MĄDRY PO SZKODZIE NIE PRZED !!!!!!!!!!!!!!! DO TEGO MIAŁ RACJE OTTO VAN BIS-MARK DAJ POLAKOM PORZĄDZIĆ TO ZOBACZYSZ OTO WIDZIMY JAK TO POLSKA SIĘ RZĄDZI CZYLI GŁUPOTA W POLSCE NIE ZNA GRANIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 3.praktyk

  Oceniono 2 razy 2

  Stara, wyświechtana zagrywka prezia: KŁAMAĆ.......,kłamać, po stokroć kłamać. I jakieś efekty są, ktoś to kupi-lud; bezwolny, ciemny ludek pisowski.

 • zygosz

  Oceniono 1 raz 1

  Dzis glosujmy tylko na PiS .
  Z nim mozna bedzie zawsze
  zyc ,ludzie PiS-u wyprowadza
  nas z kryzysu .

  To ludzie o krysztalowej przeszlosci,
  nie bedzie wiecej korupcji ,haraczy
  i nieprawosci ,zbuduja nam drogi dla
  naszej przyszlosci .

 • dudibudi

  Oceniono 3 razy -1

  Tusk to kmiotek z podwórka ..... i do tego uwikłany w UB ecję.

 • munkela

  Oceniono 3 razy -1

  Byly prezydent Lech Kaczynski, powiedzial, co nastepuje:

  "... zgodziłem się na przykład na politykę klimatyczną, z punktu widzenia Polski ryzykowną. To był mój gest w stosunku do pani kanclerz Angeli Merkel. ”
  / zrodlo: "Dziennik" 1 lipca 2008 r./.

  A wiec : LECH Kaczynski mowil iz byl to JEGO GEST w stosunku do kanclerza Niemiec!

  Fakt ten mial miejsce w marcu , roku 2008. Odbywalo sie wtedy posiedzenie Rady Europejskiej w Brukseli.

  Rzadowi Tuska, w wyniku zmudnych negocjacji, udalo sie uzyskac tzw. okres przejsciowy, ktory bedzie trwal do roku 2020-tego
  Przyniosło to, oszczędności rzędu 60 mld zł. poniewaz elektrownie otrzymuja czesc pozwolen emisyjnych bez ponoszenia kosztow.

  Dzis, Jaroslaw Kaczynski, mowil:

  "...czy musi [ Tusk - dop.moj ] zrzucać winę na zmarłych i wmawiać ludziom, że to, co uczynił mój śp. brat prezydent Lech Kaczyński, miało jakikolwiek związek z Joaniną i jakikolwiek związek z tym, że on, chcąc płynąć w głównym nurcie, nie chcąc się narazić pani Angeli Merkel, nie zawetował tych fatalnych dla Polski decyzji?

 • skazuk

  0

  "Kaczynski to klamca,klamie w zywe oczy I wbrew nie tylko faktom ale I dowodom".Gebels naszych czasow I szkoda tylko ze ciagnie za soba nieswiadomych I dobrych z kad inad katolikow.

 • candid13

  Oceniono 2 razy 0

  i znow 'po trupach do celu' obrzydlwiy i odrazajacy taniec na trumnach do kolejnej przegranej

  to zero ludzkie potrafi tylko niszczyc i przegrywac

  ta sekta gromadzi odpadki ludzkie w postaci kiboli, meneli, dewot, ludzi chorych z nienawisci do blizniego,
  sa wrogami katolicyzmu, pluja na 10 przykazan

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje