Protasiewicz: Polska PiS, to Polska dla Polaków

30.06.2013 10:33
Jacek Protasiewicz

Jacek Protasiewicz (Fot. Jacek Łagowski / Agencja Gazeta)

- Polska PiS, to Polska dla Polaków, a Unia Europejska to zagrożenie - w ten sposób Jacek Protasiewicz z PO skomentował w radiu ZET wczorajsze wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na kongresie PiS. Jego zdaniem Donald Tusk na konwencji PO "mówił o Polakach, którzy są otwarci i tolerancyjni".
Politycy w programie Moniki Olejnik w radiu ZET omawiali wczorajsze wystąpienia liderów PO i PiS na zjazdach partii. Jacek Protasiewicz z PO polemizował z opinią, że przemówienie Tuska nie przyniosło nic nowego. Jego zdaniem dobrze stało się, że "Polacy mogli w tym samym czasie wysłuchać zarówno przydługiego, nudnawego wystąpienia zmęczonego prezesa Kaczyńskiego i energetycznego przemówienia Tuska, który zwrócił uwagę na inną wizję Polski PiS-u i Platformy".

- Polska PiS-u, to Polska dla Polaków, a Unia Europejska to zagrożenie. A Tusk mówił o Polakach, którzy są otwarci i tolerancyjni - powiedział poseł PO, który porównał 98-procentowe zwycięstwo Kaczyńskiego w wyborach na szefa partii do sytuacji na Białorusi.

"Grepsy Tuska są już nie do wytrzymania"

- Myślę, że ten wynik był autentyczny. Dla prezesa nie ma alternatywy w PiS, co jest i atutem tej formacji, i dużym kłopotem - powiedział na to Tomasz Nałęcz. Dodał, że "życie było trochę niesprawiedliwe dla prezesa PiS, bo podczas konwencji był chory i zmęczony". - Dlatego w tej konfrontacji na wizerunki Tusk był w uprzywilejowanej sytuacji - dodał urzędnik Kancelarii Prezydenta, który zauważył ponadto, że oba wystąpienia pozbawione były wzajemnej wrogości. - Było szczypanie, ale też akcentowanie zgody i jedności - powiedział.

- Te grepsy Tuska są już nie do wytrzymania. To gadanie, że PO będzie gwarantem polskiego optymizmu wbrew okolicznościom, to mówi nam facet, który odpowiada za potworną drożyznę, bezrobocie, emigrację, zapaść służby zdrowia. Żadnego konkretu - ocenił wczorajsze wystąpienie Tuska Jacek Kurski z Solidarnej Polski. Jego zdaniem premier zmarnował "gigantyczną szansę, jaką był awans cywilizacyjny Polski za pieniądze z Unii przeznaczone na infrastrukturę".

"Nie było żadnego pomysłu"

Marek Sawicki z PSL nie zgodził się z opinią, że Donald Tusk był świeży i dynamiczny. Jego zdaniem premier zbyt mocno zajął się sprawami wewnętrznymi partii, natomiast zabrakło kilku istotnych przesłań dla Polski. Posłowi PSL chodziło o energię odnawialną i aktywne formy zwalczania bezrobocia. Był zaskoczony też brakiem demokratyzacji w PO.

Jacek Sasin z PiS stwierdził z kolei, że "widać było gigantyczny dysonans między wystąpieniami Tuska i Kaczyńskiego". - Prezes PiS dokonał przeglądu państwa i przedstawił program naprawczy. Oparł swoje wystąpienie na dwóch wartościach: rozwój i wolność. A Tusk? Poza już zgranymi atakami na PiS nie było żadnego pomysłu i programu na przyszłość. (...) Każda gospodyni potrafi lepiej wydawać te pieniądze od tego rządu - powiedział poseł PiS.

Brak treści - to właśnie zarzucił wystąpieniu Tuska Wojciech Olejniczak z SLD. - Tusk unika sprawy wejścia do strefy euro. Nie broni idei sześciolatków w szkole, nie zgadza się w tej sprawie na referendum. Jest też kwestia pakietu energetycznego, nie powiedział też nic o OFE - zauważył polityk SLD. Dodał, że Tusk pokazał wczoraj, że nie jest już żadną alternatywą dla zwyciężającego w sondażach Kaczyńskiego.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o wydarzeniach z kraju? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
Komentarze (183)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 239 razy 205

  Kurski martwi się drożyzną i bezrobociem bo kadencja zbliża się do końca a na następną szans nie ma i jak chłopina będzie żył , gdzie on robotę znajdzie a do tego bez immunitetu

 • orion57

  Oceniono 221 razy 131

  Panie Kurski nawet wypalony Premier Tusk jest milion razy skuteczniejszy jak Pan.
  Pokaż Pan co potrafisz będąc zwykłym obywatelem Polski , oszukaj Pan pracę i zarabiaj sam dla siebie. Pożyjemy zobaczymy.

 • topiramax

  Oceniono 110 razy 86

  Kurski ma za to...napęd na cztery ...koła...156 km/h. To jest coś. W posłowaniu o to chodzi...przecież;)

 • fakiba

  Oceniono 254 razy 66

  Wolę rządy niby wypalonego Tuska niż "energicznego" Jarka z jego kolesiami Macierewiczem , Brudzińskim , Hofmanem czekających żeby tylko wykonać polecenia Rydzyka i innych klechów

 • stix

  Oceniono 158 razy 62

  W Polsce gospodarzami są Polacy. I to nie podlega najmniejszej dyskusji. Pozostali są gośćmi.

 • cleryka

  Oceniono 44 razy 44

  Do diabła! czy to miały być wyścigi chartów,czy partyjne spotkania i partyjne gadki-szmatki? Polakom jest wszystko jedno,który lider wypadł i jak wypadł.Nam potrzebny jest jasny plan działania,włącznie z podaniem kosztów społecznych i skąd na te plany wziąć KASĘ!

 • 4_oddech_kaczuchy

  Oceniono 42 razy 14

  "Polska PiS, to Polska dla Polaków"
  #
  Trudno się nie zgodzić ze słowami p. Protasiewicza.
  Bo czyż Polska PO, to Polska meczetów?
  A może Polska PO, to prywatny śmietnik Angeli Merkel?
  Może Polska PO, to wielkie międzynarodowe boisko piłkarskie?
  A może Polska PO, to Kraj Przywiślański?

 • centurionblackcard

  Oceniono 72 razy 14

  "Polska dla Polaków" to chyba dobrze czy nie? Bo jak na razie Polska jako kolonia dla Rosji Niemiec USA i Banksterstwa raczej Polakom na dobre nie wychodzi.

 • enedue3

  Oceniono 48 razy 12

  Polska ma być dla obywateli polskich, którzy utożsamiają się z tym krajem, kochają go! Polska to nie burdel , ze kazdy moze sobie wejść , zrobić interes i będzie czołpobitnie przyjęty. Po wygranej PiS-u musi to się zmienić, bezwzględnie!

  Patrząc na relacje z obu kongresów widać jakim dnem jest PO, bez programu, bez pomysłu, bez ludzi którzy mogliby cos zmienić. Stara spasiona szkapa, która nie chce ciągnąć pługa tylko rozgląda się za dobrym obrokiem. Niestety w stodole pusto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje