Kaczyński: Dziękuję Polakom, którzy w tym tragicznym dla mnie czasie popierali PiS

29.06.2013 19:08
Dziękuję Polakom, którzy w trudnym czasie, dla mnie osobiście czasie tragicznym, popierali PiS - powiedział dziś po wyborze na funkcję prezesa PiS Jarosław Kaczyński. Polityk był jedynym kandydatem. Po wyborze szczególne podziękowania skierował do o. Tadeusza Rydzyka oraz "niezależnych dziennikarzy".
Kaczyński był jedynym kandydatem na funkcję prezesa PiS. Poparło go 1131 delegatów, 17 było przeciw, 12 wstrzymało się od głosu. - W sposób szczególny chciałem podziękować wszystkim, którzy w tym bardzo trudnym czasie, dla mnie osobiście czasie tragicznym, nas nie opuścili - mówił prezes PiS. - Nie przeszlibyśmy tego wyjątkowo trudnego czasu bez tych, którzy wsparli nas w sposób szczególny - dodał Kaczyński.

Wymienił dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka. - Ojcze dyrektorze, serdeczne "Bóg zapłać" - powiedział prezes PiS. Podziękował także "niezależnym dziennikarzom". - Kłaniam się wam w pas - podkreślił. Jak ocenił, byli "naprawdę odważni" i podjęli tematy, których "inni się obawiali".

Polski naród ma być "godny, silny i dumny"

W swoim wystąpieniu Kaczyński wymienił też ruch społeczny, zrodzony po katastrofie smoleńskiej z 2010 r., który "pozwolił na trwanie pamięci" o prezydencie Lechu Kaczyńskim. - Chciałem podziękować tym wszystkim, którzy angażowali się w całą wielką akcję, dzięki której jesteśmy tutaj i jesteśmy z wielką nadzieją na zmianę w Polsce - powiedział prezes PiS.

- To był czas szczególnie trudny, w którym wszyscy, także i ja, potrzebowaliśmy wsparcia - dodał. Prezes PiS wspomniał przy tym swoją matkę Jadwigę, zmarłą na początku 2013 r., która - jak mówił - wspierała go m.in. w walce o polską przyszłość. - O przyszłość Polaków jako wielkiego, europejskiego narodu, który nie będzie przed nikim klęczał, który będzie godny, silny i dumny oraz będzie godnie odpowiadał na kłamstwa - zaznaczył.

PiS do "Solidarności": Chodźcie z nami!

Zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by Polska się zmieniła. - Ale to przyrzeczenie będzie miało znaczenie tylko wtedy, jeżeli zostanie podjęte przez nas wszystkich - powiedział Kaczyński. - Musimy razem doprowadzić do tego, by Polska się zmieniła - dodał.

- Idźcie z nami - zwrócił się do Solidarności. Jak podkreślił, Prawo i Sprawiedliwość wywodzi się z Solidarności i jej tradycji. - Nie dzielmy się, a razem idźmy ku nowej, sprawiedliwej, silnej Polsce - zachęcał.

Dziękował też mieszkańcom Śląska i Zagłębia za "gościnne przyjęcie". Oprócz wyboru lidera partii, delegaci dokonali też zmian w statucie, które przewidują skrócenie do trzech lat kadencji władz PiS. Zgodnie z propozycją Kaczyńskiego, kadencja prezesa i naczelnych władz ugrupowania - Rady Politycznej, sądu dyscyplinarnego i krajowej komisji rewizyjnej - została skrócona do trzech lat.

Chcesz wiedzieć więcej o ostatnich poczynaniach PiS? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Powiadomimy cię o najważniejszych wydarzeniach!

Zobacz także
Komentarze (386)
Kaczyński: Dziękuję Polakom, którzy w tym tragicznym dla mnie czasie popierali PiS
Zaloguj się
 • ayouseptim

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli popierali to istoty w bereciku, przeważnie z antenką. Leszku paciory i na pogańskie nie-szpory!

 • drugiepietro

  0

  Państwo to ja - mawiał pewien francuski monarcha, a Jarosław Kaczyński twierdzi: PiS to ja. Uroczy, skromny człowieczek.

 • angrusz1

  Oceniono 2 razy 0

  Najbardziej wzruszający moment to modlitwa za poległych na Wołyniu ( sala kongresowa ) i odśpiewanie hymnu " Boże coś Polskę "na koniec mszy w Katedrze w Katowicach

 • antoszek22

  Oceniono 4 razy 2

  Ja mam w d....pie jego podziękowania .
  Należą mi się przeprosiny za ostatnie lata paraliżujących państwo działań Jarosława a także za brak decyzji Leszka .
  W końcu brat bliźniak to nie to samo co normalny brat. Bądźmy konsekwentni
  Jeśli ten mały oszust w tak oczywistej sprawie twierdzi że ziemia jest płaska co będzie jak nic go nie będzie powstrzymywać od szaleństwa ukrywanego na razie w jego podziemnym państwie metr pod ziemią.

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 2 razy 0

  17 osób trzeba będzie znależć i rozstrzelać

 • stachkaz47

  Oceniono 5 razy 3

  Solidaruchy z nim daleko nie zajdą.
  Gdyby wygrał wybory to dostaną takiego KOPA że się zesrają.
  Duda pierwszy.Zasrańce.
  Władzy oni potrzebni jak wrzód na du...e.

 • cleryka

  Oceniono 5 razy 3

  Ile razy jeszcze Jarosław-sierotka będzie jechał na trumnach?Na litości i współczuciu dojedzie do wyborów,a potem kolejna już przegrana. Tak mi dopomóż Bóg!

 • lehoo

  Oceniono 6 razy 4

  Za bardzo szanuję swój głos, by oddawać go na narodowych bolszewików, a tak właśnie klasyfikuję partię Kaczyńskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje