Kaczyński: Dziękuję Polakom, którzy w tym tragicznym dla mnie czasie popierali PiS

29.06.2013 19:08
Dziękuję Polakom, którzy w trudnym czasie, dla mnie osobiście czasie tragicznym, popierali PiS - powiedział dziś po wyborze na funkcję prezesa PiS Jarosław Kaczyński. Polityk był jedynym kandydatem. Po wyborze szczególne podziękowania skierował do o. Tadeusza Rydzyka oraz "niezależnych dziennikarzy".
Kaczyński był jedynym kandydatem na funkcję prezesa PiS. Poparło go 1131 delegatów, 17 było przeciw, 12 wstrzymało się od głosu. - W sposób szczególny chciałem podziękować wszystkim, którzy w tym bardzo trudnym czasie, dla mnie osobiście czasie tragicznym, nas nie opuścili - mówił prezes PiS. - Nie przeszlibyśmy tego wyjątkowo trudnego czasu bez tych, którzy wsparli nas w sposób szczególny - dodał Kaczyński.

Wymienił dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka. - Ojcze dyrektorze, serdeczne "Bóg zapłać" - powiedział prezes PiS. Podziękował także "niezależnym dziennikarzom". - Kłaniam się wam w pas - podkreślił. Jak ocenił, byli "naprawdę odważni" i podjęli tematy, których "inni się obawiali".

Polski naród ma być "godny, silny i dumny"

W swoim wystąpieniu Kaczyński wymienił też ruch społeczny, zrodzony po katastrofie smoleńskiej z 2010 r., który "pozwolił na trwanie pamięci" o prezydencie Lechu Kaczyńskim. - Chciałem podziękować tym wszystkim, którzy angażowali się w całą wielką akcję, dzięki której jesteśmy tutaj i jesteśmy z wielką nadzieją na zmianę w Polsce - powiedział prezes PiS.

- To był czas szczególnie trudny, w którym wszyscy, także i ja, potrzebowaliśmy wsparcia - dodał. Prezes PiS wspomniał przy tym swoją matkę Jadwigę, zmarłą na początku 2013 r., która - jak mówił - wspierała go m.in. w walce o polską przyszłość. - O przyszłość Polaków jako wielkiego, europejskiego narodu, który nie będzie przed nikim klęczał, który będzie godny, silny i dumny oraz będzie godnie odpowiadał na kłamstwa - zaznaczył.

PiS do "Solidarności": Chodźcie z nami!

Zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by Polska się zmieniła. - Ale to przyrzeczenie będzie miało znaczenie tylko wtedy, jeżeli zostanie podjęte przez nas wszystkich - powiedział Kaczyński. - Musimy razem doprowadzić do tego, by Polska się zmieniła - dodał.

- Idźcie z nami - zwrócił się do Solidarności. Jak podkreślił, Prawo i Sprawiedliwość wywodzi się z Solidarności i jej tradycji. - Nie dzielmy się, a razem idźmy ku nowej, sprawiedliwej, silnej Polsce - zachęcał.

Dziękował też mieszkańcom Śląska i Zagłębia za "gościnne przyjęcie". Oprócz wyboru lidera partii, delegaci dokonali też zmian w statucie, które przewidują skrócenie do trzech lat kadencji władz PiS. Zgodnie z propozycją Kaczyńskiego, kadencja prezesa i naczelnych władz ugrupowania - Rady Politycznej, sądu dyscyplinarnego i krajowej komisji rewizyjnej - została skrócona do trzech lat.

Chcesz wiedzieć więcej o ostatnich poczynaniach PiS? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Powiadomimy cię o najważniejszych wydarzeniach!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (386)
Zaloguj się
 • milorex10

  Oceniono 652 razy 542

  Owszem, ten okres ostatnich 3 lat był tragiczny dla Polski i naszej jedności narodowej i państwowej. W dużej mierze dzięki Prezesowi Kaczyńskiemu, który wykorzystywał niecnie dramat smoleński, dla swych własnych partyjnych interesów. Było to podwójnie żałosne, gdyż katastrofę smoleńską w dużej mierze sprowokowało środowisko PiS. PO jest marna w rządzeniu i dyletancka, ucieka od odpowiedzialności rządzenia. Prezes ze swoimi poddanymi to jednak relikt XIX wieku. Relikt feudalny, zupełnie nie pasujący do wolnego świata XXI wieku.

 • vomitorium1

  Oceniono 461 razy 403

  "Szczególne podziękowania popłynęły też w stronę ojca Tadeusza Rydzyka ... "
  teraz ojciec tadeusz
  ma radio telewizję
  i piskupa

 • an59za

  Oceniono 434 razy 384

  Biedaczek, po jednym dniu cudownie ozdrowiał? Pamiętam doskonale lata 2005 - 2007 i "jego dokonania". Też było wiele pustosłowia i początki państwa policyjnego, brak jakiegokolwiek szacunku dla obywateli. Yaro był (jest) po prostu "nieomylny"

 • kj46

  Oceniono 342 razy 300

  Największą tragedia dla narodu i jej obywateli jest istnienie tego kurdupla kaczora i całej jego bandy. Ten niby kongres i jego goście, np pseudo beznadziejny komandos Duda, to jedna wielka farsa i komedia pomyłek. Całą ta banda nieudaczników żyje w urojonym świecie, i tak ma być do końca świata i jeden dzień dłużej.

 • belzebub1001

  Oceniono 327 razy 299

  Oto "nadzieja" Belzebuba i eminencji KK, wodz, ktory zrealizuje ich plan, "Polska musi byc katolicka albo KTOS musi ja roz..lic"! Doskonale wiedza co zrobili bracia K. , wiec "schowali" brata na Wawelu, oglosili go meczennikiem a tysiace ambon i JG "trabia" o zabiciu go przez Rosjan i Tuska! Skur...ski plan odzyskania wladzy w Polsce i zamazania haniebnych przekretow w KM, nowa Targowica!

 • orion57

  Oceniono 326 razy 292

  Mówię powoli...Jarek nawet Ty zrozumiesz ...spadajcie na drzewo i dajcie Polakom odpocząć od Waszych przemyśleń.
  STOP dla PiS

 • baca124

  Oceniono 141 razy 121

  JAK ON (Kaczyński) DZIĘKUJĘ RYDZYKOWI TO JA JUŻ DZIĘKUJĘ Kaczyńskiemu i pis

 • zd46

  Oceniono 64 razy 58

  Czy rodzina Kaczynski zwariowala do reszty? Lech K. po wygranych prezydenckich wyborach meldowal, braciszkowi przy blasku fleszy : panie prezesie melduje wykonanie zadania!!!! Zakpil z nas Polakow i osmieszyl sie jako Prezydent RP. Braciszek Jaroslaw K. tez lubi meldowac: ojcze dyrektorze, serdecznie Bóg zapłać - dodaje Kaczyński. Dziękuje za pomoc Radiu Maryja. Jeden oddal Polske PiSowi a drugi, jeszcze nie wygral wyborow parlamentarnych, a juz oddaje Polske w lapy niejakiego Rydzyka, radia maryja i polskich biskupow. Dziwne ze odwoluje sie do Boga, przeciez w ich zyciu Bog pojawil sie bardzo pozno, ONI wierzyli w kogo innego i w co innego. WYBORCY!!! Czujecie co nas czeka, nasz budzet, nasze portfele i nasze dzieci po ewentualnych wyborach Jaroslawa Kaczynskiego? Pomyslcie sobie w zaciszu domowym, czy warto takiemu komus powierzyc POLSKE, POLKI i POLAKOW !!!??Wynik rodem z wyborow na sekretarza PZPR lub z powojennego referendum 3 x TAK

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje