Kolejne osiem osób odpowie za zakłócenie wykładu Baumana

29.06.2013 15:50
Podobnie jak 15 pozostałym podejrzanym za wykroczenie grozi im kara aresztu lub grzywny.
W ubiegłą sobotę podczas otwartego wykładu profesora grupa narodowców próbowała zakłócić wykład na Uniwersytecie Wrocławskim. Konieczna była interwencja policji i grupy antyterrorystycznej. Zaraz po zdarzeniu zarzuty usłyszało 15 osób. - Potem analizowaliśmy jeszcze wszystkie zgromadzone materiały i ustaliliśmy kolejne osoby odpowiedzialne za to zdarzenie - mówi rzecznik policji Paweł Petrykowski.

Teraz sąd stwierdzi, czy są winni. Wszystkim 23 osobom grozi areszt, grzywna lub ograniczenie wolności.

Zobacz najnowsze wideo

Komentarze (96)
Zaloguj się
 • wiesscar

  Oceniono 66 razy 34

  Zygmunt Bauman
  "Syn Maurycego Baumana[2]. Po rozpoczęciu wojny, we wrześniu 1939 wraz z rodzicami wyjechał do Związku Radzieckiego. Tam w 1943 rozpoczął studia na uniwersytecie w Niżnym Nowogrodzie (wówczas noszącym nazwę Gorki). Wkrótce potem został zmobilizowany i wcielony do radzieckiej milicji. Przez kilka miesięcy służył w Moskwie[2], regulując ruch na jej ulicach jako "inspektor ruchu drogowego"[3]. Po wstąpieniu do LWP w 1944 pełnił funkcje oficera polityczno-wychowawczego, służąc w szeregach 4 Dywizji Piechoty im. Jana Kilińskiego. Brał udział w bitwie o Kołobrzeg (gdzie był ranny) i zdobywaniu Berlina. Członek PPR/PZPR do 1968 roku[4].

  W latach 1945–1953 był oficerem Wojska Polskiego w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego[2], do którego został wcielony w czerwcu 1945 wraz z całą 4 Dywizją Piechoty, a z którego został usunięty w 1953 pod zarzutami politycznymi [5]. Pełnił też m.in. funkcję instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym KBW. W wieku dziewiętnastu lat podpisał zobowiązanie do współpracy[6] jako agent-informator Informacji Wojskowej o pseudonimie "Semjon". Część zachowanych raportów określa "Semjona" jako bezwartościowe i niechętne do współpracy źródło informacji, z kolei według innych był dobrze wyszkolonym i cennym analitykiem[2].
  [...]
  W wypowiedzi dla brytyjskiego dziennika The Guardian z 28 kwietnia 2007 Bauman potwierdził podane wcześniej informacje o swojej służbie w 4 Dywizji Piechoty, oddziałach KBW oraz o trzyletniej współpracy z Informacją Wojskową[6]. Swoją pracę w KBW Bauman opisał jako niezwykle nudną, polegającą na pisaniu ulotek propagandowych dla żołnierzy[8]. Stwierdził, że za swoją ówczesną działalność bierze pełną odpowiedzialność, zaznaczając, że podejmowane decyzje uważał w tamtym czasie za słuszne. Zwrócił jednocześnie uwagę na swoje wieloletnie przywiązanie do ideałów komunizmu i socjalizmu, z którego nigdy nie czynił tajemnicy. Jego zdaniem w okresie powojennym program polityczny partii komunistycznej stanowił najlepsze wówczas rozwiązanie krajowych problemów. Porównał również walkę komunistycznych władz z podziemiem w powojennej Polsce z walką z terroryzmem prowadzoną współcześnie."
  wikipedia

 • wiesscar

  Oceniono 119 razy 19

  Zygmunt Bauman "Porównał również walkę komunistycznych władz z podziemiem w powojennej Polsce z walką z terroryzmem prowadzoną współcześnie." wikipedia

  no i wszystko jasne, trzeba go gonic z polskich uczelni - ma poglady antyposkie

 • sacco

  Oceniono 72 razy 18

  Utrwalacze władzy ludowej czyli UB-ecy i KBW-iści to w najnowszej historiozofii "tragiczne ofiary historii" To , że te ofiary strzelały innym ofiarom w tył głowy to drobiazg. Liczą się obecne tytuły naukowe, ilość cytowań i "jewropejski prestiż"
  Jest taki stary dowcip o sowieckim generale który zapytał goszczących go bolszewiko-polaków o miejsce w którym mieści się toaleta. "Dla pana - wszędzie" padła prostoduszna odpowiedź.

 • hotin

  Oceniono 70 razy 16

  Precz z sedzią stalinowskim.kolegą Michnika, który swego ojca wywiózł do Szwecji by zapewnić mu azyl polityczny.

 • michel.gue

  Oceniono 96 razy 16

  A mordercy Polaków biorą emerytury. Starszy pan przed sądem za 1 zł......
  Ci debile na 'urzędach' i w 'sejmie' chcą chyba wywołać zamieszki na większą skalę niedługo. Niech jeszcze doprowadzą przy pomocy ZUS=u czy US kolejne rokujące przedsiębiorstwa.....
  'NORYMBERGA DLA KOMUNY' :)))

 • soroka44

  Oceniono 36 razy 12

  jako pracownik informacji wojskowej ... pisal ulotki. He, He ! To tak jakby powiedziec o obozowym kapo ze gotowal wiezniom herbatke

 • nostradamuspl

  Oceniono 49 razy 9

  A kiedy odpowiedza ludzie odpowiedzialni za zaprosznie Baumana do Polski bo to interesuje 98% Polskiego spoleczenstwa..

 • anthrax_2

  Oceniono 43 razy 9

  Za ,,precz z komuną'' tylko pałowali a za ,,precz z Baumanem'' idzie się do paki
  Moje gratulacje Donald,Orwell byłby z ciebie dumny
  A może z siebie że to przewidział ?

 • anty_globalista

  Oceniono 22 razy 8

  W wolnej Polsce hołubi się katów tych, którzy mieli jej inną wizję - to znak. PO daje nam do zrozumienia, że każdy kto podniesie na władzę rękę, straci ją.

  PO to partia faszystowska, donek dzisiaj bredził coś o PO jako o pięści, która miażdży "wrogów" - strzeżcie się wszyscy, którzy krytykujecie paltfusów.

  Ten cały Bałwan powinien być złapany, zakuty w kajdanki i dostawiony do aresztu, prokuratura w ciągu jednej doby przedstawia akt oskarżenia o zbrodnie przeciwko Polskości - a sąd daje tej szui 25 lat bezwzględnego więzienia o zaostrzonym rygorze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje