Sikorski: Nie oddawać Polski tym, którzy mylą rzeczywistość z urojeniami!

29.06.2013 15:47
Radosław Sikorski

Radosław Sikorski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

O to, aby nie oddawać Polski ludziom, którzy "nie odróżniają rzeczywistości od własnych urojeń", zaapelował dziś na kongresie PO w Chorzowie szef MSZ Radosław Sikorski. Odniósł się w ten sposób do obradującego na Śląsku kongresu PiS.
- Kilkanaście kilometrów stąd obradują nasi rywale. (...) Myślą, że Tusk z Lewandowskim naharowali się, wyrwali 400 miliardów, a oni będą mogli poszaleć. Że Rostowski przeprowadził gospodarkę przez kryzys, a oni będą mogli rozdać swoim. Niedoczekanie - mówił Sikorski.

Odnosząc się do wypowiedzi konkurentów politycznych, Sikorski mówił też, że "nie było trotylu, helu, sztucznej mgły, zamachu ani bezprzykładnej zbrodni, (...) a Unia Europejska to nie Konzentrationslager Europa i nie warto się modlić o jej rozpad".

"Ciepła woda w kranie jest lepsza niż zimny prysznic"

- Euro 2012 nie było, cytuję, powrotem do polityki jałtańskiej. Za in vitro nie powinno się iść do więzienia, a zgwałcona kobieta ma prawo do aborcji - mówił szef MSZ.

Przekonywał, że "ciepła woda w kranie jest lepsza niż zimny prysznic". Jak mówił, PO i opozycja mają wspólny cel, jakim jest przywrócenie wielkości Polski. - Ale my wiemy, że tego nie można wytupać ani wymusić buńczucznymi gestami - powiedział.Chcesz wiedzieć więcej o kongresach PO i PiS? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Powiadomimy cię o najważniejszych wydarzeniach!

Zobacz także
Komentarze (277)
Sikorski: Nie oddawać Polski tym, którzy mylą rzeczywistość z urojeniami!
Zaloguj się
 • antyinteligent

  0

  Niesamowite.Już się kłócą,który ma rozdawać swoim a jeszcze nic nie mają

 • razb1947

  Oceniono 1 raz 1

  Sikorskiemu i Tuskowi zamiast garniturów lepiej kupić nakolanniki bo te już się przetarły od chodzenia na kolanach do wszystkich przywódców krajów na świecie, a w szczególności do Putina i Merkel.

 • user49

  Oceniono 1 raz 1

  Tusk z Lewandowskim "wyrwali" 400 mld? To prawda, że Sikorski gó... się zna na sprawach wielostronnych. Przecież to donos na Lewandowskiego, że złamał obowiązek bezstronności. A Rostowski? Ten to dopiero sprokuruje kryzys, choćby przez podprowadzenie naszych miliardów z OFE - tak to jest odbierane i nikt tego juz nie zmieni.

 • gela1

  Oceniono 1 raz 1

  to się nazywa krzyk rozpaczy, ktoś może podprowadzić jeszcze całkiem dojną krowę,
  ale najgorsze że opozycja zamiast w cywilizowany sposób przechulać te 400 baniek zgodnie ze zasadami ten ktoś może zacząć grzebać w papierach z ostatnicjh dwóch kadencji,
  a w końcu nasz najbardziej zaufany polityk twierdzi, ze pociągnięcie do odpowiedzialności polityka za błędy
  łamie europejskie standardy po prostu może wrócić średniowiecze

 • tekameka

  Oceniono 5 razy 5

  a oni będą mogli rozdać swoim. Niedoczekanie - mówił Sikorski. hehehehehehe
  LEPIEJ rozdać SWOIM ??????
  co za głąb

 • ramzes-ra

  Oceniono 1 raz -1

  tak to wszystko to prawda,ale sondaże nurkują i będą nurkować, a to przez nierealizowane obietnice premiera. Stanowiska ministrów zaimują ludzie niekompetentni bez właściwego kierunkowego wykształcenia i odpowiedniej praktyki. Brak polityki realnego ograniczenia bezrobocia i wzrostu gospodarczego a resortami gospodarki i pracy zajmują się PSL-owcy. Panie premierze jest jeszcze czas oby odwrócić te niekorzystne tendencję.Wywalczenie dużych pieniędzy z Unii to nie wszystko. Istotne jest ich rozsądne wydatkowanie a to już zadanie rządu i premiera. PIS już rządził i rozsądnych ludzi nie pociągają hasła bez pokrycia jak uzdrowić gospodarkę albo przekopać mierzeję wiślaną gdzie aby statki handlowe mogły wpływać do portu w Elblągu trzeba by pogłębić zatokę o około trzy metry i robić to systematycznie.Takie hasła są populistyczne bez pokrycia i charakterystyczne dla tej partii.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 4 razy -2

  Dobre! Pierwszy polityk, który mówi klarownie co tu jest grane - do władzy może się dorwać psychoznajd z Odessy! No PASARAN ... do psychiatryka :)

 • lica79

  Oceniono 7 razy -1

  Brawo Sikorski, trzeba to wariactwo nazywac po imieniu, nie mozna dawac szalenstwu sie szantazowac. Pis u wladzy to absolutna degeneracja kraju w kazdym obszarze

 • biaeo

  Oceniono 8 razy 2

  bredzi , czyzby mu Wales mozg przejechal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje