"Ludzie rzucą się na tratwę PO tylko wtedy, gdy Kaczyński wystrzeli z jakimś kretynizmem"

"Platforma to mieli być ci nowi, młodzi, przystojni. Wspieraliśmy tę partię, bo mieliśmy dość tego, co wyprawiali ludzie z PiS - Kaczyński, Ziobro, Brudziński, Teraz okazało się, że ci młodzi, przystojni z PO nie zaproponowali niczego nowego. Staliśmy się ofiarą imaginacji na temat PO" - mówił w RMF FM Zbigniew Hołdys.
- PO dokonała wielu ordynarnych fauli. Oni dziś walczą o swój elektorat, a nie o Polskę. Platforma? PiS? Żadnemu z nich nie dałbym dziś żadnej szansy - stwierdził w RMF FM Hołdys. Muzyk komentował odbywające się dzisiaj dwie konwencje partyjne - PO w Chorzowie i PiS w Sosnowcu. - Ciekawsze dziś będzie to, co stanie się w PO - stwierdził muzyk.

Pytany o to, czy jego zdaniem jest jakaś szansa na to, żeby sondaże poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości zaczęły spadać, Hołdys stwierdził: - Kaczyński musiałby wystrzelić z jakimś kretynizmem, ale na razie na to się nie zapowiada.

"Jesteśmy ofiarą imaginacji na temat PO"

- My jesteśmy ofiarą pewnej imaginacji na temat tej partii - przynajmniej moje środowisko, bardzo zresztą liczne. Myśmy rzeczywiście wspierali - duchowo czy moralnie, po cichu, wrzucając kartkę - Platformę, dlatego że mieliśmy dość tego, co wyprawiali trochę niepoczytalni, niedający się wyhamować ludzie pokroju Ziobry, Kempy, Jarosława Kaczyńskiego, Brudzińskiego i tak dalej - kontynuował Hołdys.

- Teraz wytworzyliśmy sobie wizję, że to są młodzi, fajni, inteligentni ludzie i oni coś zrobią. Okazuje się, że oni nam nie przedstawili żadnej wizji, nie mają wyjścia z sytuacji - zaznaczył muzyk. - Rzeczywiście dyskusja na temat aborcji albo małżeństw, takie drobne rzeczy, pokazują, że "moglibyśmy rozmawiać, ale nie będziemy, bo nie chcemy stracić elektoratu". Czyli chodzi o elektorat, nie o Polskę - podsumował.

Więcej o:
Komentarze (21)
"Ludzie rzucą się na tratwę PO tylko wtedy, gdy Kaczyński wystrzeli z jakimś kretynizmem"
Zaloguj się
 • przytomny2

  0

  Panie Hołdys, o czym Pan bredzisz?
  Co niby miało być tą pańską wymarzona 'wizją" ... związki partnerskie ,,, aborcja na telefon ....
  jeśli pan uważasz, że Zachód stał sie lokomotywą cywilizacyjną dlatego, że poszedł na te obyczajowo-liberalne koncesje to się pan mylisz. Zachód ruszył z kopyta w latach 6o-tych ubiegłego stulecia, kiedy homoseksualizm był traktowany również na zachodzie (jeszcze w latach 70-tych i na pocz. 80-tych jako choroba czy zboczenie) a najbardziej liberalne ustawodawstwo aborcyjne miał taki komunistyczny bankrut jakim było NRD.
  PO, mniej czy bardziej udolnie stara się stworzyć twarde i bezdyskusyjne ramy dla rozwoju cywilizacyjnego na Wisłą czyli, po pierwsze, po drugie i po trzecie INFRASTRUKTURĘ (drogową, sanitarną, edukacyjną) bo bez tego nie będzie co z tego kraju zbierać za 15 lat. A to, że PO nie chce antagonizować (jakoby "konserwatywnego") elektoratu to dowodzi tylko jej racjonalnego spojrzenia na świat .... najwyraźniej pojżenie na świat Z. Hołysa nie jest reprezentatywne dla przeciętnego polskiego inteligenta i wcale nie jestem pewien, że należałoby tego żałować.
  A to, że Pana środwisko miało jakieś swoje imaginacje związane z wyborem PO ... no cóż, każdemu wolno marzyć! Artyście Hołysowi nie życzę, żeby kiedykolwiek zbierał owoce swoich nierealnych oczekiwań i tego by musiał żałować po czasie ,że "PO nie jest już u władzy" ... chociaż jednak ... mimo wszystko ... ble, ble , ble .....
  .... Hołys mądry po szkodzie już mi będzie na nic!

 • drozd215

  Oceniono 1 raz 1

  Staliśmy się ofiarą .......PO.
  =======
  Czyżby Hołdysowi skończyła się ciepła woda w kranie?
  No to będzie prawdziwy dramat.

 • rororo123

  0

  Ale się obudził....przecież w Polsce politycy wszelkiej maści Polską i Polakami to sobie tylko gęby wycierają. Liczą się dla nich tylko oni sami, ew. rodziny i znajomi królika i własne partie...o Polakach przypominają sobie tylko gdy zbliżają się wybory.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 2 razy 2

  Zbigniew Hołdys światowej sławy politolog

 • mikolajsky

  Oceniono 4 razy 4

  Erik Klapton nagraj coś w końcu, a nie będziesz gadał na temat tego na czym się nie znasz.

 • orion57

  Oceniono 2 razy 2

  " przynajmniej moje środowisko, bardzo zresztą liczne" pd kiedy to muzycy stanowią coś licznego w gronie Polaków? no chyba że po 0.75 na głowę:D

 • swan_ganz

  Oceniono 2 razy 2

  Hołdys palancie... Spie...j na szczaw przygłupie...

 • swedzi_mnie_palec

  Oceniono 1 raz 1

  Hołdys to ten od ACTA?

 • topiramax

  Oceniono 5 razy 5

  "Jesteśmy ofiarą imaginacji na temat PO"....trzeba było sobie nie wyobrażać nie wiadomo czego i nie obiecywać tego czego nikt nie obiecywał...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX