Beczki z niebezpiecznymi substancjami w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

29.06.2013 07:51
Beczki wypełnione olejami i substancjami ropopochodnymi znaleziono w miejscowości Wysoka w gminie Łazy w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. To już trzecie takie odkrycie w ciągu kilku ostatnich dni - informuje "Dziennik Zachodni".
Wcześniej beczki z niebezpiecznymi odpadami znaleziono w Zawierciu i Ogrodzieńcu. Tym razem dwa składowiska chemikaliów - razem około 15 metrów sześciennych szkodliwych dla środowiska odpadów - znaleziono na terenie nieczynnego kamieniołomu w Wysokiej.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że odpady nie pochodzą z tego samego źródła, co chemikalia znalezione w Zawierciu i Ogrodzieńcu - mówi Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Śledztwo wszczęła już Prokuratura Rejonowa w Zawierciu.

Sprzątnięcie odpadów będzie kosztowało około 42 tys. zł. Prezydent Zawiercia - Ryszard Mach wyznaczył nagrodę pieniężną za wskazanie sprawców.

Chcesz na bieżąco otrzymywać wiadomości z Twojego regionu? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
Komentarze (22)
Beczki z niebezpiecznymi substancjami w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Zaloguj się
 • voiceinthedesert1

  0

  Najlepszy sposób, to stworzyć kadry antyodpadkowców z komórkami i kamerami, na motocyklach, którzy za odpowiednią nagrodę udokumentują przestępstwa i wyłapią wszystkich przestępców. Można to uczynić na skalę krajową, we wszystkich województwach, dając pracę wielu młodym ludziom.

 • voiceinthedesert1

  0

  Za pieniądze które Jura traci na czyszczenie odpadów można by wyposażyć kilka szpitali w łóżka dla ciężko chorych ludzi. Moim zdaniem jedyne rozwiązanie to wyposażyć kadry młodych ludzi komórkami i kamerami, i niech za 200 zł nagrody udokumentują ten przedsiębiorstwa i jednostki, które zaśmiecają Jurę.

 • anthrax_2

  Oceniono 1 raz -1

  To Piotr van der Coghen nie wiedział co mu zostawiają w Jurze ?
  Jeżeli nie nadawał się na naczelnika Jury to skąd pomysł że się nadaje na posła ?

 • pawlon1

  Oceniono 1 raz 1

  ja bym sie przyjrzal firma ktore maja zlecenia (zapewne po wygranych najtanszym kosztem przetargach) na utulizacje tych szkoldiywhc odpadow. zapewne odbieraja je od przedsiebiorcow by pozniej zutylizowac tylko na papierze a faktycznie wyrzucic do lasu/kamieniolomu itp itd

 • poljack

  0

  W Sosnowcu na ul Plonów ktoś robi niezłą kasę samochody przywożą jakieś podejrzane odpady i nikt nic nie robi co więcej nie ma żadnej informacji co to za firma i kto jest jej właścicielem gdzie są urzędnicy sanepid policja chociaż straż miejska.GDZIE !!!

 • starszy-65

  Oceniono 1 raz -1

  LUDZIE pilnujcie sami swojego środowiska bo w dzisiejszych czasach administracja tego nie jest wstanie zrobić i tak jest we wszystkich rozwiniętych (i nie tylko) krajach bo środowisko jest nasze a nie administracji.

 • maria20

  Oceniono 1 raz -1

  Łatwo dojść czyje to farby bo wiadomo kto jakich farb i rozpuszczalników używa!

 • prezio2

  Oceniono 3 razy -1

  A przypie... się do zwykłego człowieka który stara piłkę w piecu spalił a tu od roku sobie rurą płyną groźne ścieki prosto na pola uprawne i nikt nie widzi problemu !!!! Cały ten rząd i władza tuskowa to jedno wielkie szambo i ściek.

 • 31.februarius

  Oceniono 1 raz 1

  A Bartłomiej na to, nic?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje