Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o fałszywe alarmy bombowe

28.06.2013 21:40
Zamknięty ruch na ulicy Chałbińskiego w Warszawie

Zamknięty ruch na ulicy Chałbińskiego w Warszawie (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta)

Policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzewanego o fałszywe alarmy bombowe. Zabezpieczono przy nim sprzęt elektroniczny, który mógł służyć do wysyłania maili z groźbami.
- Dziś przed południem na terenie lotniska w Pyrzowicach policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o serię fałszywych alarmów bombowych, które miały miejsce we wtorek - poinformował w piątek mł. insp. Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji. Dodał, że z ustaleń śledczych wynika, iż 26-latek kontaktował się z zatrzymanymi wcześniej w tej sprawie mężczyznami.

Zatrzymany 26-latek był poszukiwany listem gończym w związku z oszustwami internetowymi. Zabezpieczono przy nimi sprzęt elektroniczny, który mógł służyć do wysyłania maili z groźbami. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie trwają dalsze czynności. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

To trzecia osoba zatrzymana w tej sprawie. Poprzednie dwie wczoraj, po dwóch dniach od zatrzymania, zostały zwolnione. "Do tej pory zgromadzony w sprawie materiał dowodowy nie dał podstaw do przedstawienia zarzutów zatrzymanym osobom" - napisała na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej jej rzecznik, prokurator Marta Zawada-Dybek. - Nie można wykluczyć, że nie mają żadnego związku z tą sprawą - przyznał informator z policji.

Alarm w 22 budynkach

We wtorek po fałszywych alarmach bombowych w kraju sprawdzono 22 obiekty - szpitale, prokuratury, sądy, komendy policji, centra handlowe i teren przyległy do siedziby Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Ewakuowano ponad 2,7 tys. osób.

Hajdas podkreślił, że zatrzymanie jest wynikiem ciężkiej pracy funkcjonariuszy policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a także prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Katowicach. - W tej sprawie prowadzono też intensywną międzynarodową wymianę informacji - powiedział Hajdas.Chcesz na bieżąco dowiadywać się o wydarzeniach z kraju? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
Komentarze (105)
Zaloguj się
 • toksol

  Oceniono 140 razy 86

  Dla ludzi bez wyobraźni i bez doświadczenia wszystko jest proste i łatwe, więc nie rozumieją czemu to inni tak wolno pracują.
  Dziwne, że ci "wszystkowiedzący" mądrale na ogół w życiu są bez sukcesów.

 • iremus

  Oceniono 50 razy 26

  Mam wrażenie że gdzieś coś podobnego już słyszałem. Nawet szampan zaczął się lać.

 • kniazwitold

  Oceniono 101 razy 21

  Niech mi ktoś to wyjaśni - zatrzymali 2 osoby - odtrąbili sukces - następnego dnia zwolnili z braku dowodów.

  Teraz zatrzymali kogoś na podstawie zupełnie innych zarzutów - znów odtrąbiają sukces.

  Czy jak zatrzymają jakiegoś alimenciarza albo rowerzystę, który mieszkał kolo tych 2 wcześniejszych to też włączą ich do sprawy?

 • ideefixe7

  Oceniono 71 razy 19

  "Został zatrzymany, bo kontaktował się z zatrzymanymi wcześniej w tej sprawie mężczyznami, [..] którzy to nie można wykluczyć, że nie mają żadnego związku z tą sprawą."
  Brawo policja!
  "Zabezpieczono przy nimi sprzęt elektroniczny, który mógł służyć do wysyłania maili z groźbami."
  Miał smartphone-a? To rzeczywiście niezwykłe....

 • zosima

  Oceniono 82 razy 16

  "Zabezpieczono przy nimi sprzęt elektroniczny, który mógł służyć do wysyłania maili z groźbami. "
  Komputer? Telefon? Radzę wszystkim wyjść z domu przed szóstą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje