Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o fałszywe alarmy bombowe

28.06.2013 21:40
Zamknięty ruch na ulicy Chałbińskiego w Warszawie

Zamknięty ruch na ulicy Chałbińskiego w Warszawie (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta)

Policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzewanego o fałszywe alarmy bombowe. Zabezpieczono przy nim sprzęt elektroniczny, który mógł służyć do wysyłania maili z groźbami.
- Dziś przed południem na terenie lotniska w Pyrzowicach policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o serię fałszywych alarmów bombowych, które miały miejsce we wtorek - poinformował w piątek mł. insp. Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji. Dodał, że z ustaleń śledczych wynika, iż 26-latek kontaktował się z zatrzymanymi wcześniej w tej sprawie mężczyznami.

Zatrzymany 26-latek był poszukiwany listem gończym w związku z oszustwami internetowymi. Zabezpieczono przy nimi sprzęt elektroniczny, który mógł służyć do wysyłania maili z groźbami. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie trwają dalsze czynności. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

To trzecia osoba zatrzymana w tej sprawie. Poprzednie dwie wczoraj, po dwóch dniach od zatrzymania, zostały zwolnione. "Do tej pory zgromadzony w sprawie materiał dowodowy nie dał podstaw do przedstawienia zarzutów zatrzymanym osobom" - napisała na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej jej rzecznik, prokurator Marta Zawada-Dybek. - Nie można wykluczyć, że nie mają żadnego związku z tą sprawą - przyznał informator z policji.

Alarm w 22 budynkach

We wtorek po fałszywych alarmach bombowych w kraju sprawdzono 22 obiekty - szpitale, prokuratury, sądy, komendy policji, centra handlowe i teren przyległy do siedziby Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Ewakuowano ponad 2,7 tys. osób.

Hajdas podkreślił, że zatrzymanie jest wynikiem ciężkiej pracy funkcjonariuszy policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a także prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Katowicach. - W tej sprawie prowadzono też intensywną międzynarodową wymianę informacji - powiedział Hajdas.Chcesz na bieżąco dowiadywać się o wydarzeniach z kraju? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Zobacz także
Komentarze (105)
Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o fałszywe alarmy bombowe
Zaloguj się
 • 104i9

  Oceniono 2 razy 2

  Ludziska a czy wam nie przyszło do głowy że to może być prowokacja aby wprowadzić ACTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • franek-janek

  Oceniono 1 raz 1

  Metna ta informacja, a wydaje sie nasz wymiar sprawiedliwosci za tak grozne w skutkach przestepstwo będzie rozważać rozszerzenie tej kwalifikacji! Przeciez tu jest wystarczajaca ilosc wielu przestepstw ktore kwaliffikuja winnych na wieloletnie wiezienie a nie na smieszne 8 lat, po 2 na wolnosci. W Polsce za przestepstwa rowerowe ludzi dostaja wyzsze kary bo sie ich nikt nie boi.

 • plumgazeta

  Oceniono 1 raz 1

  dziś przemawiał Tusk.
  Kamera poszła na borusewicza.
  Az zasłaniał twarz, żeby nie było widać pękania ze śmiechu.
  Takie dyrdymały o węglu płemieł mówił.

 • cometto-pl

  Oceniono 1 raz 1

  Oszust (a więc osoba działająca z premedytacją dla zysku), poszukiwany listem gończym - nie miał nic lepszego do roboty?

 • cezaryk

  Oceniono 3 razy 3

  > Zabezpieczono przy nimi sprzęt elektroniczny, który mógł służyć do wysyłania maili

  Znaczy się, że komurkie miał?

  Powinni jeszcze dopisać „a także narzędzia służace przemocy oraz gwałtu” - znaczy się ręce, nogi i fiuta.

 • ado43

  Oceniono 2 razy 2

  Nasze dzielne służby działają jak najbardziej profesjonalnie! Po prostu ci niedobrzy dowcipnisie najzwyczajniej w świecie są nieuprzejmi i nie doceniają wysiłki służb i perfidnie nie dają się złapać!

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 6 razy 6

  podobno miał Nokię model z 1995 roku i foto teściowej Brunobombera

 • stefanjj

  Oceniono 2 razy 2

  Ten Chałbiński z opisu zdjęcia nazywał się nieco inaczej - poprawcie!

 • observanto

  Oceniono 7 razy 7

  Ciekawe czy dziś też kogoś złapią?
  Byłoby wtedy dwóch, a dwóch to banda!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje