Energoterapeuta oskarżony o nielegalne leczenie

28.06.2013 19:44
W sądzie

W sądzie (Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)

O bezprawne leczenie i zapisywanie leków oskarżyła toruńska prokuratura mężczyznę działającego jako energoterapeuta. Po jego terapii jedna z klientek trafiła w ciężkim stanie do szpitala.
Zobacz także
Komentarze (62)
Energoterapeuta oskarżony o nielegalne leczenie
Zaloguj się
 • rumunczyk

  0

  Według raportu medycznego "Death by Medicine" z 2003 roku w samych Stanach umiera każdego roku 783.936 osób z powodu błędów medycyny konwencjonalnej - ekwiwalent rozbicia się 6 samolotów pasażerskich każdego dnia. 106.000 z tych prawie 800.000 przypadków śmierci jest spowodowanych przepisanymi receptą lekarstwami. Dla porównania: w wypadkach samochodowych w tym kraju ginie 45.000 osób rocznie.
  Rząd Stanów wydaje 282 miliardy dolarów rocznie na odszkodowania za błędy medyczne i śmierć jatrogeniczną.
  Oprócz tego ponad milion pacjentów rocznie jest ranionych w szpitalach, 280.000 tych przypadków prowadzi do śmierci. www.medtrack.com
  Mnie samego leczyli na serce, a po 4 latach okazało się, że to tak naprawdę jest problem z tarczycą. Wydałem kilkanaście tysięcy na lekarstwa, a wystarczyło 2 zł miesięcznie na sztuczny hormon. Nawet rozmawiali kiedyś ze sobą o operacji. Brrrrrr! Teraz na widok białego kitla niedobrze mi się robi. No, ale im to wolno się pomylić, a nwet jak ktoś umrze, to do więzienia nie pójdzie. Rząd zapłaci. Z naszych podatków.

 • topiramax

  Oceniono 2 razy 2

  "na prośbę rodziców diagnozował dziewczynkę oraz podawał jej leki."

  To ławie oskarżonych zabrakło mi jeszcze ..rodziców.....co za kretyństwo. Było iść do egzorcysty.

 • stanmich

  Oceniono 2 razy 0

  Nie ma przymusu leczenia, a poszukiwanie sposobu leczenia stwierdzonych u siebie niedomagań zdrowia zależy od własnej woli chorego i jego wiedzy o możliwości uleczenia (zarówno medycyną konwencjonalną jak i sposobami niekonwencjonalnymi). Chociaż możliwości uleczenia metodami konwencjonalnymi w dużym stopniu zależą od systemu ochrony zdrowia, często poza wiedzą chorego. Przez „chorego” należy rozumieć także osoby odpowiedzialne za stan chorego w przypadku jego niepełnoletniości lub niepełnosprawności umysłowej osoby dorosłej.
  Energoterapeuta uzupełnia medycynę konwencjonalną o sposoby diagnozy i leczenia niekonwencjonalne. Z tym, że nie może podawać się za lekarza (w kwestii uprawnień), nie może sugerować choremu rezygnacji z medycyny konwencjonalnej, natomiast może pobierać pieniądze za swoje usługi przy pełnej świadomości chorego dotyczącej tego faktu.
  Chory ma prawo korzystać z metod niekonwencjonalnych, szczególnie jeśli nie znajduje pomocy w medycynie konwencjonalnej.
  Jeśli energoterapeuta spełnia ww. kryteria, to nie można go o nic oskarżać w przypadku popełnionego błędu, co zdarza się również medycynie konwencjonalnej, która ze względu na formalne uprawnienia lekarzy może być poddana stosownej kontroli przestrzegania obowiązujących procedur, jak i odpowiedzialności, również finansowej. Najlepszą reklamą dla energoterapeuty jest jego skuteczność, o której informację przekazują chorzy między sobą. Diagnozę energoterapeuty można przecież zweryfikować w medycynie konwencjonalnej lub po prostu na podstawie poprawy stanu zdrowia. Nie można każdego energoterapeuty oskarżać o chęć wyłudzania pieniędzy, a chorych korzystających z jego usług uważać za idiotów.

 • kot789

  0

  przeciez bioenergoterapeuta to zawod uznany przez panstwo polskie; moze on nawet zostac bieglym sadowym

 • pivit

  0

  Gostek myślał, że deregulacja go objęła.

 • doni72

  Oceniono 1 raz -1

  Czas w oczkiwaniu na wizyte u lekarzy specjalistow sie wydluza.Ze sluzby zdrowia robi sie biznes "zdrowia" i w ogole ta dziedzina jest w stanie nieustajacej deformacji.W takiej sytuacji niestety podobnych sytuacji i roznych szarlatanow bedzie przybywac.

 • antykkk

  Oceniono 4 razy 4

  A wczoraj był nius że na stadionie narodowym będzie "leczył" zbiorowo jakiś szaman za co łaska 40zł bilet
  Niech ktoś zgłosi do prokuratury, to na 100% nielegalne leczenie .

 • antykkk

  Oceniono 6 razy 6

  Niejaki Wojtyła też leczył nielegalnie są na to podobno dowody

 • normalkkap

  Oceniono 7 razy 1

  Taaaak a lekarze kwalifikowani i służba zdrowia jest u nas tak cudowna i doskonała że trzeba teraz ukaraz energoterapeute.... Przedewszystkim szukam leczenia w medycynie niekonwencjonalnej bo medycyna zachodnia stosuje leki na usługi firm farmaceutycznych, nie raz niepotrzebnie jak antybiotyki czy leki na obnizenie cholesterolu które nic nie dają i są jedna wielką ściemą. Do tzw"prawdziwych" lekarzy to można iść co najwyżej po L4.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje