Tusk: Dzieciobójczyni nigdy nie powinna pracować z dziećmi

Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Dzieciobójczyni nigdy nie powinna pracować z dziećmi, potrzebna jest szybka refleksja prawników, aby takie sytuacje się nie powtarzały. Tak premier Donald Tusk skomentował sprawę kobiety, która przed laty została skazana za zabójstwo dziecka, a dziś jest nauczycielką i ekspertem MEN.
Historię dzieciobójczyni opisał Mariusz Szczygieł w czwartkowym magazynie "Gazety Wyborczej" - "Duży Format". Jak czytamy w publikacji, kobieta, która aktualnie jest nauczycielką i ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej, 30 lat temu zakatowała 6-letniego chłopca. Sąd skazał ją na piętnaście lat więzienia, ale wyrok uległ już zatarciu. - Z całą pewnością fakt, że możliwa jest praca z dziećmi osoby, która zabiła dziecko, jest jakąś ułomnością prawną - mówił w piątek premier Donald Tusk.

Tłumaczył, że nie można kwestionować prawa każdego obywatela do zatarcia winy, za którą już odpokutował. - Mielibyśmy nieludzki system, gdybyśmy skazywali na banicję czy hańbę do końca życia. Zatarcie jest też cywilizowaną formą i bardzo chrześcijańską formą powrotu do społeczności tych, którzy odpokutowali - mówił.

Premier uznał jednak, że "trzeba się zabezpieczyć". Podobnie jak "szukamy sposobu na to, aby pedofil niezależnie od tego, że odbył karę, nie mógł się kontaktować (z małoletnimi - red.), tak dzieciobójczyni nigdy nie powinna pracować z dziećmi, niezależnie od zatarcia kary - powiedział Tusk. - Na pewno jest tutaj potrzeba szybkiej i mądrej refleksji prawników, aby tego typu sytuacje się nie powtarzały - zadeklarował.Szumilas: Będzie zmiana przepisów

Wystąpienie o zmianę przepisów karnych dotyczących przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu popełnionych wobec małoletnich zapowiedziała wczoraj minister edukacji Krystyna Szumilas. W oświadczeniu opublikowanym na stronie MEN poinformowała, że rozmawiała już w tej sprawie z ministrem sprawiedliwości.

- Zmiana ta ma doprowadzić do sytuacji, że osoby, które popełniły takie przestępstwa, nie będą już nigdy pracować z dziećmi. Ani w systemie oświaty, ani w żłobku, ani w innym miejscu - napisała Szumilas. - Jestem głęboko poruszona sytuacją przedstawioną dziś w artykule redaktora Mariusza Szczygła. W mojej opinii stanowi on podstawę do ponownego poddania ocenie publicznej zbyt liberalnych rozwiązań prawnych, które niedostatecznie chronią nasze dzieci - podkreśliła minister edukacji.

Jak jednak zaznaczyła, przepisy prawa oświatowego zmieniły się od czasu wydarzeń opisanych w artykule. Obecne uregulowania prawne zobowiązują dyrektora szkoły do zawieszenia w czynnościach nauczyciela, wobec którego zaszło podejrzenie o popełnieniu przestępstwa przeciwko dzieciom lub innym małoletnim oraz do rozwiązania z nauczycielem stosunku pracy w przypadku, gdy doszło do prawomocnego skazania.

Zobacz także
Komentarze (124)
Tusk: Dzieciobójczyni nigdy nie powinna pracować z dziećmi
Zaloguj się
 • Alfred Kwolek

  0

  Dajcie jej spokój tej Kobiecie.. Bo tym wzniosłym, strasznym AKTEM, uwolniła swoje dzieci od wielkiego cierpienia, które tutaj kreuje religijna gigasekta Katoli.... Ten ich rzekomy bóg dzieci DAJE, ale już na dzieci zapomina. A one gdy żyją, to drą swoje gęby o pożywienie... Takie jakieś szurnięte genetycznie, wszystkie, w pokatolikowanej Polsce przychodzą na ten Świat. Dzirają się niebożebnie w niebogłosy o żarcie. Jakby nie wiedziały i swoim instynktem samozachowawczym nie czuły, że od dobrego i solidnego żarcia jest w GłuPolandii tylko i wyłącznie kler Katoli i ich bossowie.... Zawiadujący codziennie w wielkim trudzie i znoju, tym burdelem moralnym jaki swoją mafią codziennie determinują w Polsce. Ja to się cieszę byle czym i cieszę się także, że moja była Żona wyabortowała ze swego łona, troje naszych poczętych dzieci i cieszę się także z tego, że następne troje dzieci mi zmarło po drodze, jakiej szliśmy wspólnie z Żoną przez dany nam przez MN... CZAS... Nie zniósłbym psychicznie tego ich cierpienia życia trudnego w kapitalizmie, z katolicką mordą, zamiast ludzkiej TWARZY... Jaki tu w Polsce szerzeniem TUMIWISIZMU, kreuje religijna mafia Katoli, dla swoich nienasyconych kasy Polaków, rzekomo bogobojnych bossów gigasekty rzymskiej.
  ....- Wszyscy młodzi Ludzie/Polacy, którzy czytacie ten mój na wpół ironiczny komentarz... Zobowiązuję Was wszystkich, abyście natychmiast po przeczytaniu tego komentarza... Zabierali swoje dupy w troki z tego katolickim bogiem popierpapier burdelu moralnego... Jedźcie do świata wolnego od Katoli... Jedźcie tam, gdzie żyją Protestanci, Ateiści i Buddyści... Natychmiast jedźcie bez oglądania się za siebie !!. Przestrzegam Wszystkich dorosłych Polaków, przed chęcią spłodzenia i posiadania w religijnie ocipionej Polsce, dzieci - Urodzą się one, do życia na wskroś nieszczęśliwego i wiodły go będą siłą rzeczy, w kraju religijnych IDIOtów DEWOTÓW. To nieszczęście ich spłodzenia, przełoży się na Wasze życie, które od tej chwili, też będzie się żyło nieszczęśliwie do końca waszych dni. Religijni Polacy, to w większości ślepołatwowierne sługusy, skretyniałych religią - Ludzkich szatanów, sterowanych z Watykanu, opętanych irracjonalizmem społecznym - Bowiem hodują Was wszystkich w swojej kolonii – PAMPOLONII, (od pampoń/papież) jak swoje świnie w folwarku. „Każdy z nas ma w dalszym ciągu do życia za mało, a do śmierci za dużo”… Pamiętajcie że, rewolta zidiociałego religijnie Wałęsy, spowodowała że: czerwonych krwiopijców zastąpiły czarne wampiry i pedofile, których akurat jest tyle samo, co było tych pierwszych, czerwonych skurczysynów. Przemiany polityczne zainicjowane SOLIDARNOŚCIĄ w 1989 r. niczego nie zmieniły w życiu i losie Polaków, bo jedne pasożyty bytujące na Polakach zastąpiły drugie/inne pasożyty… Pamiętajcie więc.. Że gdy płodzicie im dzieci, to mnożycie nieszczęście sobie i Polsce !.
  Ku... dziod, niech na wieki przeklęte będzie - Całe to zasrane chrześcijaństwo… !

 • ptak57

  0

  Panie Premierze a ksiądz pedofil ?! A pracują, pracuja Panie Premierze !!

 • bokassa

  0

  A genetyczny kłamca i oszust płemiełem.

 • goran69

  Oceniono 1 raz 1

  a tu jest artykuł z prasy z przed 30 lat na temat tego makabrycznego zabójstwa:
  img823.imageshack.us/img823/928/kbvf.jpg

 • wojciechkr-ysztofiak

  Oceniono 4 razy 4

  Czas najwyższy zaja c się rewizja konkordatu; bo to konkordat umozliwił tę sytuacje - będzie jeszcze wiećej kiedy faszystowski PiS dojdzie do władzy. oto mój najnowszy komentarz w sprawie
  blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/673891,katechetka-dzieciobojczyni-w-szkole-czas-na-rewizje-konkordatu.html
  To, że dzieciobójczyni została zatrudniona w szkole i w MEN jako ekspert, jest efektem procedury administracyjnej, która pozwala proboszczom, biskupom i politykom katolickim na ingerowanie w polski system oświatowy bez kontrasygnaty świeckich administratorów polską szkołą (dyrektora, kuratora, wizytatora i nauczycieli). Praktyka ingerowania kleru w system edukacyjny jest regulowana odpowiednimi zapisami w konkordacie.

 • uzdek98

  Oceniono 3 razy 1

  nie powinna ...? naprawde...? nie no donald, ty masz glowa, ty masz glowa ....

 • rabbinhood

  0

  Czy ktoś to wszystko ogarnia i kontroluje?

 • abies

  0

  Szkoda, że nie sparafrazował klasyka:

  "Już nikt nigdy przez tą panią życia pozbawiony nie będzie"

 • iremus

  Oceniono 3 razy 1

  ....Tusk: Dzieciobójczyni nigdy nie powinna pracować z dziećmi...
  Za standaryzację kwalifikacji etyczno-merytorycznych, zwłaszcza kadr w centralnych urzędach nie odpowiada Kowalski zatrudniony na umowie śmieciowej a premier ubierający siebie i żonę w ciuchy kupowane z kasy partyjnej. Premier takiego kraju jak III RP może prześwietlić kandydata do pracy do 7 pokoleń wstecz podległymi mu służbami oraz w ramach pomocy prawnej przez wywiad watykański legalnie działający od 966 roku na terytorium Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje